Gyventojai, norintys modernios namų šildymo sistemos, vis dažniau renkasi grindinį šildymą. O pasaulyje didėjanti tvarumo tendencija skatina dairytis ne tik stilingų, bet ir ilgaamžių pačios dangos sprendimų. Todėl atsinaujinant ar naujai įrengiant namus, neretai pasirenkamos medžio grindys. Medinės grindys leidžia susikurti išskirtinį jaukumo jausmą namuose. Norint džiaugtis šildomų medinių grindų estetika ir ilgaamžiškumu, svarbu užtikrinti palankias namų sąlygas. Toliau – pagrindiniai aspektai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas.

 

 

Aklimatizacija

Pradėkime nuo pat pradžių – grindų klojimo. Medienai būtinas nuoseklus temperatūros pokytis. Parketlentes reikia palikti bent 2 paras patalpoje, kurioje bus klojamos. Tokiu būdu, jų temperatūra prisitaikys prie patalpoje esančios temperatūros. Aklimatizacija taip pat svarbi ir keičiantis sezonams. Maksimalus šildomų grindų temperatūros pokytis neturėtų viršyti 5°C per parą. Tad, baigdami ar pradėdami patalpų šildymą, atitinkamai mažinkite ar didinkite šilumą palaipsniui, po 2–5°C per parą.

Pastovi temperatūra

Tam, kad parketlentės šildomoms grindims išsaugotų savo pradinę išvaizdą ir savybes, reikalinga pastovi temperatūra. Šią išlaikyti tolygią patariama visose būsto patalpose. Namų pagrindo paviršiaus temperatūra skirtingose patalpos zonose neturėtų skirtis daugiau nei 5°C. Svarbiausia neperkaitinti grindų – specialistai rekomenduoja neviršyti 27°C. Tačiau tai neturėtų būti jokia problema, mat komfortabiliai kambaryje daugelis jaučiasi tada, kai yra 18–25°C šilumos.

Tinkamas drėgmės lygis

Paskutinis, tačiau ne ką mažiau svarbus aspektas, į kurį svarbu atsižvelgti – drėgmės lygis. Norint išvengti medienos deformacijos, rekomenduojama išlaikyti pastovų drėgmės lygį patalpose. Koks jis turėtų būti? Ekspertai siūlo išlikti 40–60 % ribose. Jei namuose juntamas per žemas drėgnumas, patariama naudoti oro drėkintuvą. Kitu atveju, jeigu jaučiamas didesnis drėgmės lygis – verta investuoti į šios perteklių mažinančius specializuotus prietaisus.

Priežiūros ypatumai

Norint mėgautis parketo ilgaamžiškumu, vertėtų nepamiršti ir kasdienės priežiūros. Kiekvieną dieną sausa šluoste ar specialiu dulkių siurblio antgaliu nuvalykite susidariusį dulkių, nešvarumų sluoksnį. Kiek rečiau, tačiau reguliariai, kas 2 ar 3 dienas, vos drėgna šluoste plaukite grindis. Plaudami grindis, įsitikinkite, jog šluostė tinkamai išgręžta ir nepaliks vandens lašų. Taip pat patariame vengti vaikščiojimo su batais ir prie įėjimo į namus patiesti kilimą, kuris surinks purvą ir smėlį.

Atsižvelgus į minėtas rekomendacija, tinkamą temperatūros ir drėgmės lygį namuose išlaikysite be vargo. O taip pat ir estetinį šildomų medžio grindų bei, apskritai, bendrą būsto vaizdą. Parketlentės neišsikraipys, tarp jų neatsiras tarpai ar kiti deformaciniai pokyčiai, kuriuos lemia netinkamos klimatinės sąlygos. Reguliari grindų priežiūra apsaugos medines grindis nuo mechaninių pažeidimų.

#Grindys #Naudingi patarimai

2022-04-06