EKO
 stogas

EKO
 stogas

EKO
 stogas

Šilokų kilimai. Kas tai yra?

Šilokų kilimas – tai ant specialios geotekstilės suformuotas augalinis 1,0-2,5 cm storio sluoksnis, kuriame pasodintos 7-8 augalų rūšys (šilokai, gvazdikai, čiobreliai). Šilokai visą gyvastį kaupia lapuose, tad jiems nereikia storo grunto sluoksnio, kad galėtų augti ir žydėti. Saulėkaitoms atsparūs daugiamečiai augalai žydi įvairiomis spalvomis nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens ir užauga iki 5-10 cm aukščio.

Kam ir kodėl naudojami?

Naudojami šlatinių ir sutapdintų stogų apželdinimui, probleminių šlaitų įrengimui bei apželdinimui miestuose, šalikelėse, transporto žieduose ar privačiose valdose, kapinėse. Patogu, nes praktiškai nereikalauja priežiūros. Užsidengus šilokais stogą, šlaitą ar žemės plotelį kapinėse, prieš tai paklojus papildomą geotekstilę, kuri apsaugos nuo piktžolių praaugimo, daugiau nereikės skirti laiko augalijos priežiūrai. Galėsite pamiršti tiek laistymą tiek, šienavimą ar ravėjimą. Šilokų kilimai auginami ant specialios geotekstilės, kuri stabilizuoja augalinį sluoksnį ir leidžia šaknims geriau ir greičiau sukibti su gruntu. Todėl kilimas yra tvirtas ir jį paprasta bei lengva kloti.
Šilokų dangos privalumai
  • nereikia laistyti;
  • nereikia šienauti;
  • praktiškai nereikalauja jokios priežiūros;
  • lengvas! Įsigėręs vandens po lietaus sveria vos iki 35kg/m²;
  • žydi visą sezoną tad vaizdas būna ne toks monotoniškas kaip žalios vejos;
  • lengva transportuoti (pristatome kilimus 1 metro pločio ir nuo 1 iki 15 m ilgio rulonais, pagal Jūsų pageidavimus).

Apželdinti stogai

Šilokų kilimus ypač rekomenduojame naudoti apželdintiems stogams įrengti. Kodėl? Pirma - didelis privalumas, kad šilokams nereikia priežiūros, tad nereikės įrenginėti sudėtingų ir brangių laistymo sistemų, nereikės laipioti ant stogų šienauti ar kitaip prižiūrėti augalų. Antra – ši augalinė danga yra palyginus labai lengva. Šlaitinio stogo visas mazgas, įsigėręs lietaus vandens svers vos apie 50kg/m2. Taip nereikės stiprinti esamų namo stogo konstrukcijų arba jei statote naują pastatą, nereikės montuoti stiprių konstrukcijų, tad nemažai sutaupysite ir šioje vietoje.

EKO
 stogas

EKO
 stogas

EKO
 stogas

EKO
 stogas

EKO
 stogas

Daugiau informacijos apie šilokų kilimus ir apželdintus stogus gausite:

Puslapyje: www.apzeldintistogai.lt
El. paštu: nikas@ekostogas.lt
Tel. Nr.: +370 655 00 733
475