Kilimas iš UAB "Dubingiai"

Kilimas
 iš UAB "Dubingiai"

Kilimas
 iš UAB "Dubingiai"

Kurdami interjerą, dažnai neapsieiname be kilimų, kurie ne tik puošia namus, suteikia jiems jaukumo, bet ir šildo. Tačiau dažnai sudvejojame, kokį kilimą – natūralų ar sintetinį – geriau įsigyti. Į šį klausimą mums padės atsakyti AKROPOLIO BALDŲ CENTRE įsikūrusios UAB „Dubingiai“ atstovė Rima Rūtalienė.

Natūralūs kilimai yra ilgaamžiai ir ekologiški. Didžiausią natūralaus pluošto kilimų dalį sudaro vilnoniai. Jie atsparūs dėvėjimuisi (panašiai kaip šilkiniai). Mažiau atsparus yra medvilnės pluoštas, todėl medvilniniai kilimėliai gaminami mažų išmatavimų ir dažnai keičiami. Jie skirti vonios-tualeto patalpoms, atlieka dekoratyvinę funkciją. Todėl ten, kur daugiau vaikštoma, rekomenduojama tiesti atsparesnius – vilnonius – kilimus.

Natūralus pluošto kilimai yra draugiški aplinkai, minkšti ir malonūs, natūralių spalvų, patalpai suteikia jaukumo, šilumos. Be to, pvz., vilnoniai kilimai yra antistatiški, stangrūs, atsparūs ugniai, izoliuojantys garsą.

Natūralūs kilimai turi ir trūkumų. Pvz., jie pūkuojasi, nes yra pagaminti iš siūlo, sudaryto iš mikropluošto. Dėvėjimo ir valymo metu dalis laisvo pluošto pasišalina, kas ir vadinama pūkavimusi. Norint sutrumpinti pūkavimosi laiką, rekomenduojama kuo dažniau kilimą valyti buitiniu dulkių siurbliu.

Kalbant apie kilimų priežiūrą, reikėtų paminėti, kad vilnos pluoštas mažiau tepasi, nesugeria purvo, atsparus dėvėjimuisi, tačiau aktyvios dėmės (kavos, dažų, tepalų) išvalomos sunkiau, negu iš sintetinių kilimų. Be to, vilnoniai kilimai labiau blunka, todėl juos reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Na o nuo kandžių kilimus apsaugosite kas pusę metų kilimo pagrindą ir plauką purkšdami nedažančiu repelentu. Be to, patalpa turi būti nuolat vėdinama.

Kilimus būtina reguliariai valyti. Kilimo pluošte nusėdančių sausų purvo dalelių kraštai yra ypač aštrūs, galintys subraižyti kilimo pluoštą. Šviesa nuo pažeisto pluošto atsispindi netolygiai, todėl kilimo išvaizda negrąžinamai suprastėja. Tai ypač aktualu mažiau atspariam sintetinam pluoštui.

Daugiau informacijos www.akropolis.lt/balducentras