Vaizdas iš antro aukšto.

Taip atrodo pirmasis namo aukštas iš viršaus. Šviesi bei jauki svetainės ir valgomojo zona tapo puikia vieta susirinkti šeimos nariams bei svečiams. Erdvumo įspūdį šioje zonoje suteikia aukštesnės lubos bei platūs langai, dekoruoti klasikinio stiliaus užuolaidomis. Užuolaidų vertikalūs raštai dar labiau sustiprina svetainės aukščio įspūdį.

Interjero autorė Inga Gagilienė, www.ka-international.lt
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
Parengė Agnė Jakubonė
Užduotis: sukurti solidų išraiškingą klasikinį interjerą šiuolaikinei šeimai.

Šį stilingą interjerą sukūrė dekoratorė Inga Gagilienė. Jos interjerai dažniausiai atspindi moderniosios klasikos stilių, nes juose į harmoningą aplinką sujungiami kelių skirtingų interjero stilių elementai.

Darbas realizuotas 250 kv. m. name, Vilniuje. Čia, kaip ir kituose dekoratorės kurtuose interjeruose, taip pat vyrauja keletas skirtingų interjerų stilių – klasikos, modernaus stiliaus – elementai, suteikiantys namams išskirtinumo ir šiuolaikinės elegancijos įspūdį.

Interjero užsakovai – jauna šeima – pageidavo, kad interjere netruktų spalvų. Būtent dėl to pagrindinėse erdvėse (svetainėje, valgomajame, virtuvėje) dominuoja ryškūs plytų spalvos akcentai. Visgi jų nėra pernelyg daug. Be to, ši spalva puikiai suderinta su rusvais elementais, tad plytinių ir rusvų atspalvių kombinacijos suteikia pagrindinėms namo erdvėms jaukumo, šilumos įspūdį.

I. Gagilienė, kurdama šį interjerą, taip pat nevengė ne tik drąsesnių spalvinių sprendimų, bet ir naudojo nemažai savo formomis ar faktūromis išraiškingų dekoro elementų. Dekoratorės teigimu, tekstilės elementai, pavyzdžiui, – užuolaidos, pagalvėlės – atlieka ne tik savo funkciją, bet ir interjerui suteikia jaukumo.

Interjero autorė visuomet didelį dėmesį skiria apšvietimo sprendimams, tad ne išimtis buvo ir šis intejeras, kuriame gausu originalių šviestuvų, suteikiančių skirtingas apšvietimo galimybes ir sukuriančių skirtingas nuotaikas.

Kaip pasakojo I. Gagilienė, kuriant šį interjerą ją ir užsakovus lydėjo abipusis pasitikėjimas, o tai yra labai svarbu siekiant gero rezultato.

Raudonas toršero gaubtas puikiai dera su šalia esančiomis detalėmis, o skaidrus stovas suteikia lengvumo išraišką.

Interjero autorė visuomet didelį dėmesį skiria apšvietimo sprendimams, todėl šiame name taip pat galime rasti ne vieną išskirtinių formų išraiškingą šviestuvą. Šis toršeras – vienas iš jų. Raudonas jo gaubtas puikiai dera su šalia esančiomis detalėmis, o skaidrus stovas suteikia lengvumo išraišką.


Virtuvės
 zona.

Virtuvės zonoje vyrauja balti ir rusvi tonai. Ją itin pagyvina minkštos kėdės, kurios spalviškai puikiai dera su kitais sveitainėse baldais. Toks sprendimas dekoratorei padėjo išsaugoti harmoningą visumą visame interjere.

Virtuvės puošmena tapo originalus pakabinamas šviestuvas, kuris ne tik atlieka tiesioginę savo funkciją, bet ir suteikia erdvei elegantiškumo, jaukumo įspūdį.

Kėdės, romanetės virtuvėje - www.decora.lt

Svetainės
 zona.

Sveitainėje vyrauja klasikinių formų minkštieji baldai, suteikiantys interjerui subtilios prabangos. Visgi kaip švelnią atsvarą klasikai čia galima rasti ir šiuolaikinių elementų. Vienas iš jų – veidrodinis toršero staliukas, atnešantis erdvei žaismingumo.

Paveikslas - www.rutkus.lt

Vonios kambarys.

Vonia - www.vonia.lt
Plytelės - www.capri.lt
Šviestuvas - www.decora.lt

Miegamojo kambarys.

Taip atrodo pagrindinis šeimininkų miegamasis. Čia vyrauja ramios, šviesios spalvos, suteikiančios erdvei jaukumo, lengvumo įspūdį ir sukuriančios atsipalaiduoti padedančią atmosferą.

Užuolaidos - www.ka-international.lt

Berniuko miegamasis.

Berniuko kambarys pakankamai žaismingas. Originalumo kambariui suteikia per visą sieną įrengta atvira lentyna, kurios skyreliuose vaikas gali eksponuoti savo mėgstamus žaislus, knygas, suvenyrus.

Lentyna - www.moderniklasika.lt