Pernelyg smarkiai vibruojanti skalbimo mašina gali versti sunerimti. Smarki vibracija gali byloti apie problemą, kuri skatina rimtų defektų atsiradimą arba net kelia pavojų naudotojo saugumui. Vibraciją gali sukelti daugybė faktorių, pradedant paprasta klaida, kurią galima lengvai išspręsti, ar rimtos problemos, kurių vienintelis sprendimas – profesionalios remonto paslaugos.

asociatyvi nuotrauka

Galbūt mašiną tik perkrovėte?

Viena iš dažniausių per didelės vibracijos priežasčių yra nesubalansuota apkrova. Jei drabužiai būgne pasiskirsto netolygiai, į vidų įdėjote daug sunkių audinių arba būgną perpildote, mašina gali pernelyg stipriai vibruoti, kol būgnas sukasi.

Tokiais atvejais problemą galima išspręsti sustabdžius ciklą ir perskirsčius drabužius. Visada atkreipkite dėmesį, kad į būgną nebūtų prikrautą per daug rūbų. Ant skalbimo mašinos nurodoma, kokia yra maksimali rekomenduotina apkrova.

Jeigu su tuštesniu būgnu problema nesikartoja, toliau galima nebesijaudinti.

Rimtesnės problemos ir jų sprendimai

Patikrinote, kad skalbimo mašina vibruoja ir neperkrauta? Tada visa esmė gali slypėti šiek tiek giliau.

Dar viena dažna pernelyg didelės vibracijos priežastis – atsilaisvinęs arba pažeistas būgnas. Jei būgnas nėra tinkamai pritvirtintas arba patyrė pažeidimų, darbo metu vibracijos būna gerokai didesnės nei įprastai. Jei bėdą ignoruosite ir toliau naudosite tokią skalbimo mašiną, gali būti pažeisti ir kiti komponentai.

Kitos problemos, galinčios sukelti pernelyg didelę vibraciją – pažeisti arba susidėvėję guoliai, pažeistas arba susidėvėjęs pagrindinis skalbimo mašinos diržas, variklio arba kai kurių kitų svarbių techninių mazgų problemos. Kaip jau minėjome, nesprendžiamos, tokios problemos tik rimtėja.

Verta paminėti, kad retais atvejais pernelyg didelę vibraciją gali sukelti ir netinkamai sumontuota arba nelygiai stovinti mašina. Patikrinimas, ar skalbimo mašina stovi lygiai ir ant stabilaus paviršiaus neretai padeda sumažinti vibracijas.

Nepalikite šios problemos likimo valiai

Nors tam tikra vibracija skalbimo metu neturėtų stebinti, tačiau pernelyg didelis triukšmas ir vibravimas turėtų būti nedelsiant apžiūrimas, diagnozuojamas ir pašalinamas.

Jeigu problema lieka po to, kai patikrinote ar nėra nesubalansuotos apkrovos, apžiūrėjote būgną ir įsitikinote, kad mašina stovi stabiliai, kreipkitės dėl remonto pas profesionalus internetinėje svetainėje Salvata.lt. Tik taip bus užtikrintas technikos saugumas ir tinkamas veikimas.

180