Tikru iššūkiu kūrėjai tapo netradicinė būsto forma. Dėl pailgo išplanavimo teko pasukti galvą renkantis baldus.
Grindys: www.gerosgrindys.lt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Gabija Pažarskytė.
Nuotraukos – Kęstučio Kurieniaus.

Interjero stilius: modernus-skandinaviškas.

Užsakovo reikalavimus padiktavo pati erdvė – norėjosi patogiai, o svarbiausia – funkcionaliai suplanuoto būsto. Vilniuje, „Microlofts“ loftų kvartale, jaunam vyrui interjero dizainerės Gabijos Pažarskytės sukurtas būsto interjeras išsiskiria preciziškai suplanuota erdve, mat jo plotas – tik 24.35 kv. m. Pagrindinės erdvės – tambūras, vonios kambarys, virtuvė- svetainė. Įdomu tai, kad butas pailgas: plačiausia jo dalis – tik 270 cm.

„Nepaisant to, čia turėjo atsirasti visi reikalingi elementai – virtuvė su pietų stalu, dvigulė miegoti skirta lova, drabužinė, ūkinė spinta, vonios kambarys“, – pasakoja G. Pažarskytė. Taigi, kad ir kokia maža erdvė bebūtų, užsakovas norėjo turėti viską. Pirmiausia siaurame tambūre atsirado vietos drabužiams laikyti.

Bute dominuoja juodos ir baltos spalvų variacijos.
Šviestuvas: www.ikea.com/lt

Sofa: www.berrybaldai.lt Jokio kito šildymo lofte nėra, išskyrus elektra šildomas grindis.
Staliukas: www.ikea.com/lt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kadangi vonios kambarys labai mažas, ten vargu ar būtų tilpusi skalbimo mašina. Pirminiame plane jai suplanuota vieta buvo virtuvėje. „Aš šio sprendimo atsisakiau ir tam pačiame pirmame tambūre, šalia drabužinės, numačiau vietą ūkinei spintai, kurioje pastatėme nesdandartinio dydžio skalbimo mašiną (40 x 60 cm). Šalia tilpo ir šluotos, ir lyginimo lenta, ir siurblys. Taip vonios kambarys liko „švarus“, paprastas ir funkcionalus, jis – tarsi buto erdvės pratęsimas“, – interjero kūrimo darbus pradeda vardinti dizainerė. Bute jokio šildymo, išskyrus elektrą, nebuvo, tad nuspręsta nemontuoti jokių radiatorių, o įrengti šildomas grindis. Vis dėlto daugiausiai rūpesčių sukėlė netradicinė buto forma: ilgio pakako, bet pločio – ne, tad, pavyzdžiui, lovą svetainėje interjero kūrėjai teko išrinkti tokią, kuri būtų transformuojama ir turėtų miegui skirtą padėtį. Buto grindys – laminatas, kuris nereikalauja didelių pastangų jį prižiūrint. Būsto savininkas norėjo, kad lentos būtų baltos, primenančios tradicines skandnviškas lentas. Apšvietimas pasirinktas toks, kuris būdingas loftams – prožektoriai, derinti su jaukiais industirniais gaubtiniais kabančiais šviestuvais, kurie kuria jaukią šviesą, be to, juos galima dimeriuoti.

Užsakovas rezultatu buvo patenkintas, nes bute yra visi daiktai, elementai, apie kuriuos buvo kalbėta pirmojo susitikimo su dizainere metu. Projekto realizacija užtruko keturis mėnesius, įskaitant kūrybą, medžiagų pirkimą, apdailą ir paskutinių interjero detalių parinkimą.

Nepaisant mažo gyvenamosios erdvės ploto, užsakovo poreikiai buvo dideli: jis norėjo turėti viską, kas įprasta didelės kvadratūros bute.

Klozetas: www.tausana.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“