Interjero autorius Interjero studija (Dovilė Batutienė)
Nuotraukų autorius Benas Šileika
Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

Šio interjero istorija kiek kitokia. Pagrindiniu akcentu, pradėjusiu jo kūrimo kelionę, tapo židinys. Norėjosi lakoniško, tačiau įdomesnio modelio, buvo aptarti ir išanalizuoti bent keli apdailos, formos ir pateikimo variantai. Galiausiai viskas susidėliojo į vietas, atradus medžio faktūros prancūziškos eglutės rašto plyteles. Šis raštas įprastai naudojamos grindų, kartais – baldų, dangai, bet dizainerė Dovilė Batutienė su šeimininkais pasirinko juo papuošti vietą, skiriančią virtuvę nuo valgomojo.


Geometriniai motyvai kaip pagrindinė gija nusitęsė ir kituose namo elementuose: lakoniškų formų laiptų turėkluose ir trikampio formą atkartojančioje laiptų apdailoje. Trikampės linijos atsirado akcentinėje valgomojo stalo kojoje, šviestuve, lovos galvūgalyje, tekstilės raštuose.

Patalpų išdėstymas ir interjero vizija taip pat smarkiai kito. Pirmas variantas – namas su dideliu garažu ir erdvi katilinė su durimis į vidinį kiemą. Deja, drabužinei ir skalbyklei vietos nebuvo numatyta, o dizainerė nesiūlė pastarosios montuoti vonios kambaryje. Norėjosi šią erdvę palikti švarią, erdvią ir neapkrautą buities įrenginiais. Galiausiai statinio planas buvo pakoreguotas – skalbyklė perkelta šalia katilinės, o, sumažinus garažą, atsirado vietos ir lauko drabužių patalpai įrengti. Šeimininkai ypač apsidžiaugė šiuo pokyčiu, nes yra lauko teniso gerbėjai ir žaidėjai. Drabužinėje savo vietą rado ir gausus jų sportinis inventorius.

Visai erdvei parinkta neutrali spalvų gama. Toks pasirinkimas suteikia galimybę ateityje keisti dekoro elementus, atnaujinti namus ir jų aurą. Pagrindinė pirmojo aukšto spalva – tamsiai mėlyna – puikiai dera su juodomis detalėmis. Prašmatnumo detalėms suteikia paauksuoti apvadai, jungiantys svetainės kavos staliuko kojelių bei ant jo esančio dekoro elementus. Kaip atsvara prabangai šalia židinio puikiai įsikomponuoja juodas minimalistinis pintas krepšys. Antrajame aukšte vyrauja šviesus koloritas. Karaliauja balta spalva, tiks vonios kambaryje įterpta žalsvų ir vandens atspalvių. Miegamuosiuose pasirinkti šilti pasteliniai tonai su keliais tamsesniais intarpais.

Pati dizainerė mini, kad interjero kūrimas susideda ne tik iš pasiūlymų ar tendencijų sekimo. Užsakovas leidžia į tuščias erdves pažvelgti jų matymo kampu, kaip jie įsivaizduoja savo kuriamą gyvenimą būsimuose namuose. Šiame interjere projektuotoja vyraujančias tendencijas interpretavo savaip – jas pritaikė asmenybėms, o ne daiktams. Taip gimė 170 kv. m skandinaviško stiliaus interpretacijos namas šalia Bendorių kelio.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“