Interjero autorė Dalia Jakeliūnaitė
Nuotraukos Dariaus Petrulaičio
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

„Interjero koncepcija gimė išvydus konstruktyvą, nes stogo šlaitai buvo labai efektingi, o objekto erdvė – išskirtinė. Magėjo užaštrinti erdvės išskirtinumą, paryškinti netipinį plokštumų išsidėstymą ir medžiagiškumą. Nesinorėjo, kad visi šlaitai liktų padengti natūralia betono medžiaga, nes būtų buvę per daug industrinio stiliaus“, – apie šį projektą pasakoti pradėjo interjero architektė Dalia Jakeliūnaitė.  

Siekta suprojektuoti išskirtinio charakterio, ryškius, bet jaukius namus, leidžiant baltame plokštumų fone suspindėti betono šlaitams. Griežtų architektūrinių linijų fone atsirandantys minkštų linijų baldai suteikia laikui nepavaldžios elegancijos. Kadangi tai jau treti namai, kuriami šiems užsakovams, dizainerė turėjo visišką kūrybinę laisvę. Projekto autorė ją išreiškė bendroje namų vizualizacijoje. Pagal rangovo planą gražiausi miesto vaizdai turėjo matytis pro miegamųjų langus. Vis dėlto labai norėjosi, kad panorama į Vilniaus senamiestį atsivertų gyvenamojoje zonoje, svetainėje ir virtuvėje. Specialistė sako, kad visada ir visus ragina kreiptis į architektus pačioje projekto pradžioje, kai daugiabutis ar namas dar nepradėti statyti, nes neretai tai leidžia be papildomų išlaidų pakoreguoti planus ir sudėlioti funkcinę dalį pagal kliento norus arba juos nukreipti tinkama linkme, siekiant sukurti kuo komfortiškesnius namus. 

Šis būstas kurtas minimalizmo principu, rinktasi naudoti tik natūralias medžiagas: medį, stalviršių apdailai – granitą bei skirtingo marmuro plokštes ir palikti betoninius šlaitus. Audiniai taip pat natūralūs, gamtos atspalvių. Apartamentuose išsiskiria vonios kambarys – jo dekoras primena voro suaustą tinklą. Šiam efektui išgauti pasitelktos marmuro plokštės. Jos buvo atvežtos specialiai šiam projektui. Norėjosi šviesios, baltos vonios ir tikro marmuro, norėjosi aštresnio efekto, todėl naudotos kelios Lilac 3 x 2 metrų akmens plokštės. Populiariųjų Carrara plokščių buvo atsisakyta. Kadangi marmuro plokščių  ilgis buvo per didelis, teko jas skaidyti dalimis, todėl nuspręsta rinktis marmuro sudalijimo kryptį. Plokštės buvo dedamos tokiu pačiu kampu kaip buto šlaitinės lubos – tai leido sukurti vientisumo įspūdį namuose.

Tuo tarpu objekte nuspręsta įrengti ne itin dekoratyvius, bet labai funkcionalius šviestuvus, tad dauguma jų yra dimeriuojami, kitaip sakant, galima reguliuoti šviesos intensyvumo lygį. Bendrojoje erdvėje bei virš valgomojo stalo įkomponuoti šviestuvai sukuria atsvarą griežtų formų linijoms.