Televizoriaus staliukas: www.rbaldai.lt / Staliukai: www.treku.es / Sofa: www.softrend.ee / Švietuvai-lentynėlės: www.foscarini.com
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Interjero autorė – Ainė Bunikytė
Nuotraukos – Kerniaus Pauliukonio
Parengė Žydrė Dargužytė

Užduotis: viename kambaryje sutalpinti svetainės, miegamojo ir darbo kambario funkcijas.

Interjero architektė Ainė Bunikytė, pradėjusi kurti sovietmečiu statytame name, industriniame- miegamajame Žemųjų Panerių rajone, esančio buto interjerą, susidūrė su pirmuoju iššūkiu – maža kvadratūra. Ji iškart išsikėlė sau užduotį: itin standartinėje erdvėje minimaliais architektūriniais pakeitimais sumažinti jausmą, kad veiksmas vyksta sovietiniame bute. „Kalbu apie erdvinius dalykus: mažas tualetas, kuriame nėra kur apsisukti, visuomet tokio paties pločio varstomos durys iš koridoriaus į svetainę ir pan. Kadangi namas statytas tada, kai apie pastato ekonomišką eksploataciją nebuvo labai stipriai galvojama, šoninę pastato sieną reikėjo apšiltinti“, – teigia ambicinga interjero ir architektūrinių sprendimų kūrėja. Viename kambaryje sutalpinti svetainės, miegamojo ir darbo kambario funkcijas bei sukurti jaukų interjerą, kontekstualų supančiai erdvei ir susijusį su laikotarpiu, kai buvo formuojamas mikrorajonas, statomi atitinkami gyvenamieji pastatai – iššūkis ir patyrusiam specialistui.

Užsakovė taip pat turėjo savų pageidavimų: pagrindinis jos noras buvo sutalpinti ir sujungti svetainės, darbo zonos, miegamojo funkcijas į vieną kambarį. „Klientė norėjo, jog naujuose jaukiuose namuose būtų žalios spalvos, o grindys – „kamštinės“, tačiau jei kalbėtume apie idėją, stilistiką, tai pasakyčiau, kad kurdama interjerą, aš turėjau daug laisvės“, – prisimena A. Bunikytė. Ji pastebi, kad „kamštinės“ grindys nėra dažnas sprendimas, jos, kaip interjero apdailos elementas, vizualiai labai aktyvios. „Kadangi tokį norą išreiškė užsakovė, tai tapo vienu iš atspirties taškų, renkant papildomus elementus. Kitos medžiagos – baldų plokštės, audiniai, sienos – yra lygios. Aktyviausią tekstūrą norėjosi įrėminti juodomis grindjuostėmis, grafiškai atskiriant margą paviršių nuo lygaus. Kitose interjero detalėse taip pat pasikartoja juodos linijos motyvas“, – detalizuoja netradicinius sprendimus interjeruose realizuojanti jaunosios kartos dizainerė.

Daiktai interjere duoda užuominų į techninius dalykus. Mašinų estetikos interpretacija yra vienas iš jungties taškų su aplinka, industriniu rajonu ir su laikotarpiu, kai buvo statyti tokio tipo namai – tikėta, kad mechanizacija gali padaryti viską, o kai bus sukurta labai daug mašinų, jos pačios gebės kurti kitas mašinas.

Viso interjero elementai glaudžiai siejasi vieni su kitais net skirtingose erdvėse, taigi vaizdas labai vientisas. Svetainėje interjero idėja atskleidžiama visapusiškai: tai linijiniai, spalviniai deriniai su pasikartojančiais motyvais. Jie kuria esminį buto charakterį, kuris ryškus ir kitose erdvėse.

Individualiai projektuoti korpusiniai baldai ir kitos interjero detalės savaip interpretuoja 6-ojo – 7-ojo dešimtmečio laikotarpį ir mašinų estetiką, tokią, kaip lėktuvo sparnas, ir atkartoja trisparnio propelerio formą.

Batų dėžė www.rbaldai.lt
Koridoriuje suprojektuota didelė talpi
spinta, kuri tampa architektūriniu tūriu, todėl neatrodo, kad užgožtų erdvę kaip didelis baldas.

Baldai ir interjero detalės turi po kelias funkcijas, o tai leidžia sutaupyti vietos (spinta-lentyna-staliukas su apšvietimu; lentynos sienos viduje vonioje, už veidrožio, sofa-lova su dėže, šviestuvas-lentyna). Funkcionalume neištirpsta dizaino lengvumas ir estetika, priešingai – jie vienas kitą papildo.

Praustuvas: www.vonia.lt / Plytelės: www.keros.com

Vonioje vyrauja šviesios ir šiltos spalvos, erdvę maksimaliai išnaudojantys baldai.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Buvo išgriauta siena, skirianti tualetą nuo vonios ir taip laimėta erdvės. Kai kurie daiktai vonios kambaryje gali būti laikomi spintelėje po kriaukle ir veidrodinėje spintelėje virš jos. Čia dar yra ertmė giliau, sienoje su veidrodžiu, kur pratęsiamos lentynos iš esamos spintelės ir kur galima laikyti retai naudojamus daiktus. Todėl vonios erdvė daiktais neapkraunama. Šviesos ir lengvumo pojūtį vonios interjere kuria šviesūs elementai, geras apšvietimas ir veidrodžiai. Erdvės neužgožia mažų gabaritų santechnika ir pakabinama kriauklės spintelė.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“