Carroll Gardens Townhouse, Bruklinas, JAV
Architektūra:  Barker Associates Architecture Office (BAAO)

 

Tai Brukline, Kerol Gardenso (Carroll Gardens) mieste, netoli Govanuso (Gowanus) kanalo, stovinčio namo interjeras. Čia gyvena keturių asmenų šeima. Vyras ir žmona, dirbantys leidybos srityje, ir dvi jų dukros, gyveno čia dešimt metų, kol nusprendė praplėsti virtuvę ir įrengti didesnius kambarius dviem dukroms. Pagrindinė užduotis planuojant priestatą buvo išsaugoti esamą lėkštės formos magnolijos medį ir pasirūpinti, kad jam užtektų šviesos. Apdaila pasižymi daugybe ryškių spalvų, raštų, tekstūros ir jaukių kampelių.

Svetainės grindys buvo išardytos, jų vietoje suprojektuoti daiktų saugojimo tūriai. Taip pridėta papildomos vietos, tačiau išlaikyti šviesos šaltiniai ir perspektyvos linijos. Vienoje prie įėjimo esančios sienos pusėje saugoma galanterija, batai ir raktai, o kitoje – knygos. Esami laiptai buvo atnaujinti ir pertvarkyti, kad atvertų angą į antrą aukštą. Pasirinktas Bower Studio dizainerių projektuotas veidrodis pakabintas virš marmurinio malkomis kūrenamo židinio. Virtuvės baldai pagaminti iš eglės, fasadai šiltų atspalvių, atitinkančių rustinio stiliaus pušies grindis. Valgomasis yra priestate, jame prie lango stovi suoliukas. Įsitaisius ant suolelio, galima gėrėtis galinio kiemo vaizdu.

Antrasis aukštas buvo atvertas prie laiptų, kad šviesa prasiskverbtų į pirmąjį aukštą. Originalūs turėklai buvo modifikuoti, kad atitiktų naują angą. Grindys yra baltos spalvos pušis, Hudson Flooring gamintojo. Ta pati širdinė pušis sumontuota prieškambario lubose ir aplink stoglangį.

Nauji plieno ir medžio laiptai veda iš salono į sodą. Sodo lygyje, prie įėjimo, pakabinta plokštuma formuoja pramoginę šeimos erdvę. Šiame lygyje yra nedidelė virtuvė, skirta pramogoms sode. Ji dengta plytelėmis ir turi savito dizaino pušinę lentyną su veltinio uždanga, kurios funkcija – atskirti svečių erdvę. Ši erdvė kasdien naudojama kaip namų biuras. Šalia suprojektuota žalia gaivi vonia su mozaikinėmis plytelėmis. Architektai taip pat sukūrė sodą su mėlynojo akmens terasa, vingiuojančia aplink magnolijos medžio kamieną. Plaukiojančios mėlynojo akmens plokštės veda į kitą gale esančią terasą, apsuptą kedru apkalto suoliuko.

Projektas apgalvotas iki detalių, tai jaučiama jau nuo pat jautriai suprojektuoto kiemo. Griežtas ir solidus industrinis eksterjeras pasitinka švelniu ir žaismingu interjeru vos užėjus į vidų. Čia dominuoja eklektika ir odė spalvoms bei tekstūroms, kurios susijungia į vieną darnią kompoziciją ir pripildo erdves džiaugsmo ir kūrybinio polėkio. 

Dėl prasto dirvožemio ir aukšto vandens lygio šiame projekte reikėjo naudoti polius, kad būtų galima paremti priestatą. Buvo konsultuojamasi su arboristu dėl priestato ir sodo terasos dydžio bei pozicijos, taip pat buvo pasamdytas augalų konsultantas, kad padėtų parinkti sodui tinkamas vietines rūšis.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Centras“