Kiekvienas, kuris įsirenginėja namus ar juos remontuojasi, žino, kad vienu ar kitu metu susidurs su būtinybe išsirinkti idealų valgomojo stalą. Yra tiek daug modelių: apvalūs, kvadratiniai, stačiakampiai, ovalūs... sunku žinoti, kuris iš jų geriausiai tiks jūsų aplinkai. Štai todėl mes pateikiame kelis patarimus, kurie padės jums renkantis pietų stalą.

Atrodo paprasta, tačiau valgomojo stalo formos pasirinkimas turi įtakos žmonių judėjimui, erdvės dydžiui ir net naudojamų kėdžių skaičiui.

Valgomojo stalai skirstomi į šiuos modelius:

• Stačiakampis: labiausiai paplitęs ir dažniausiai naudojamas variantas, puikiai tinka, kai reikia pasodinti 6 ar daugiau žmonių. Dideli, ilgi kambariai ir integruota aplinka idealiai tinka tokio stiliaus stalui, taip pat tai puikus variantas siauroms erdvėms;

• Apvalus: idealiai tinka mažoms erdvėms. Apvalūs baldai užtikrina daugiau intymumo, šilumos ir artumo valgomajame. Puikiai tinka priimti 6 ar mažiau žmonių;

• Ovalus: išvaizdos panašus į stačiakampį valgomojo stalą, kurio pranašumas – dėl užapvalintų kampų užima mažiau vietos. Puikiai tinka pridėti naujų vietų ir priimti 6 ar daugiau svečių.

Sprendžiant dėl stalo dydžio

Kiekvieną apdailos projektą turime pradėti nuo turimos erdvės įvertinimo. Kad ir kaip jums patinka tas didžiulis stačiakampis stalas, jei jis netelpa į kambarį, kurį turite, pamirškite! Geriau rasti tai, kas tinka jūsų erdvėje ir atrodytų elegantiškai, nei rinktis baldus, kurie apsunkina žmonių judėjimą.

Ar galite įsivaizduoti, kad valgydami alkūnes atsitrenksite į šalia esantį žmogų arba susitrauksite kiek galite, kad neįsibrautumėte į kito erdvę? Siaubinga, ar ne?! Todėl labai svarbu pasirinkti tokį valgomojo stalą, kuriame tilps jūsų svečiai. Atsiminkite, kad vienas žmogus prie stalo užima 60–75 centimetrus.

Tarp valgomojo stalo ir kitų baldų ar aplinkinių sienų svarbu palikti 70–90 centimetrų laisvos vietos. Jei namuose siena yra praėjimas, tarp jos ir stalo palikite apie 1 metrą. Nepamirškite išmatuoti erdvės komplekte esančiomis kėdėmis.

Trumpai tariant, jei turite mažai vietos, bet norite turėti stalą, kuris puikiai tarnautų svečiams, rinkitės apvalius arba ovalius stalus. Stačiakampiai arba kvadratiniai stalai geriausiai tinka didesnėms erdvėms, kuriose yra pakankamai vietos judėjimui.