Technologijos kiekvienais metais pažeria naujienų. Pasitelkiant jas, evoliucionuoja įvairios gyvenimo sritys, o statyba, architektūra bei interjero dizainas – itin sparčiai. Kiekvienais metais tobulėjant medžiagoms, formoms bei statybų procesui, rodos, sunku jau ir benustebinti, tačiau kai kurie pastarųjų metų sprendimai prikausto dėmesį.


Nuo inovatyvių medžių šaknų laistymo sistemų, austų vinilinių dangų, protingų apšvietimo valdymo sistemų iki unikalaus dizaino santechnikos ar ekobaseinų – naujovių spektras, iš tiesų, įvairus. Pirmieji apie visas 35 naujienas spalio 15-16 dienomis specializuoto renginio „ARCHzona“ metu sužinos architektai, NT vystytojai, interjero dizaineriai bei naujakuriai. Tačiau užbėkime įvykiams už akių – žvilgtelėkime į dalį revoliucinių naujovių.

Ekobaseinas – sprendimas, priartinantis prie gamtos

Reti namai Lietuvoje turi lauko baseinus. Dažnam atrodo, kad jis yra nereikalingas: šalyje nedaug dienų, kuomet galima mėgautis vandens malonumais, o kur dar rūpestis baseinu ne sezono metu. Tačiau rinkoje pristatyta maloniai nuteikianti alternatyva – visiems metų laikams tinkantis ir aplinkai draugiškas baseinas.

Per 11 metų išbandytos technologijos, pritaikytos inovatyviam sprendimui, leidžia vandens valymo procesui veikti ne cheminių medžiagų, o natūralių biologinių procesų, tinkamos mikrofloros ir vietinių vandens augalų pagalba. Žiūrint iš šono, tai yra tarsi natūralaus tvenkinio ir egzotiniuose kraštuose pamėgto baseino kompromisas. Ekobaseiną sudaro dvi zonos: plaukiojimo ir regeneracinė, pastaroji atlieka ir estetinę funkciją, nes joje auga vandens augalai.

Ekobaseinas – Ekobaseinas nedideliame sklype / UAB „Sodo“ nuotr.


Lentos, palengvinančios terasos priežiūrą ir įrengimą

Lietus ir purvas – du pagrindiniai vargai terasų savininkams. Tam, kad jo kauptųsi mažiau, terasų montuotojai daro specialius nuolydžius, kurie taps nebereikalingais dėl dar vienos naujienos.

Naujos kartos išgaubtos terasos lentos – sprendimas, leidžiantis lauko terasas įrengti be nuolydžio. „Išgaubtos“ reiškia, kad lentų paviršius yra šiek tiek išlenktas ir nuobliuotas. Vizualiai jas vargu ar galima atskirti nuo įprastos lygios terasinės lentos, visgi išgaubta turi privalumų. Dėl labai nedidelio centrinio 1,5 mm lentos aukščio nuolydžio vanduo nuteka į šonus, todėl šios terasinės lentos po lietaus greitai nudžiūsta, o ant jų paviršiaus mažiau kaupiasi purvas.

Išgaubtos lentos Išgaubtos terasos lentos / UAB „Consolva“ nuotr.


Naujoji technologija, leidžianti išgauti beveik bet kokios formos šviestuvus

Apšvietimo pasaulyje revoliucinė žinia – sistema, leidžianti lengvai pagaminti netaisyklingus, beveik bet kokios formos šviestuvus, įskaitant atvirus, uždarus ir ažūrinius.

Ši technologija gali lanksčiai prisitaikyti prie dizaino koncepcijos, ji leidžia kurti „minkštas“ formas, kartu šviestuvus sujungiant į figūras. Tai atveria galimybes sukurti efektingas, daugiakampes, išlenktas, „banguotas“ šviesos kompozicijas.

Apšvietimas – Įvairių formų apšvietimas / UAB „Ledinis“ nuotr.

MDF plokštės pereina į kitą barikadų pusę – mažina valymui skirtą laiką

Renkantis baldus ar sienų apdailą, dažnai susiduriama su įvairiais klausimais: kuri plokštė kokybiškesnė, kuri praktiškesnė, o kuri – ilgaamžiškesnė? Rodos, patobulinus lakuotų ir iš atsinaujinančių medžiagų gaminamų MDF plokščių gamybos procesą, pastarosios gali tapti atsakymu į visus neaiškumus.

Novatoriškos lako sistemos dėka optimizuotas matinio lakuoto lakšto atsparumas mikroįbrėžiams ir įbrėžimams, todėl su šia naujove išsiplečia projektuojamų baldų asortimentas. O plokščių matinė danga, patobulinus gamybos procesą, tapo apsaugota nuo pirštų atspaudų, kas ženkliai sumažina valymui skiriamą laiką.

MDF plokštės MDF plokštės interjere / UAB „EggerBaltic“ nuotr.

Kamuojant akustinėms problemoms, į pagalbą stoja užuolaidos

Biuro patalpų atskyrimas ar zonavimas, konferencijų salių ar darbo vietų atribojimai, atrodo, įmanomi tik sienų pagalba. Visgi rinkai buvo pristatyta naujiena, subtiliau atrodanti erdvėje ir leidžianti sutaupyti kvadratinių patalpų metrų – tai akustinės užuolaidos.

Pristatytas inovatoriškas sprendimas leidžia slopinti garsą patalpose, suteikiant akustinį komfortą. Tai dekoratyvus ir funkcionalus sprendimas aplinkos komfortui ir naujiems interjero sprendiniams.

Ekobaseinas, išgaubtos terasos lentos, bet kokios formos šviestuvų gaminimo sistema, patobulintos MDF plokštės bei akustinės užuolaidos – tik dalis naujovių, kurios bus eksponuojamos specializuoto renginio „ARCHzona“ metu.

Akustinės užuolaidos – Akustinės užuolaidos biure / UAB „Interjero linija“ nuotr.


Kongresų ir parodų rūmuose LITEXPO vyksiančioje parodoje galima tikėtis ne tik interjero dizaino ir statybų naujovių ekspozicijų, bet ir NT projektų fasadų grožio konkurso „FACadE“ rinkimų, išskirtinių dizaino pavyzdžių „Di Zonos“ metu, aktualių pranešimų architektūros srityje, architektūros dokumentikos peržiūrų bei kitų aktualijų. Daugiau apie renginį rasite čia. (http://www.archzona.lt/)