Stiklo blokeliai – inovatyvus požiūris į interjerą ir eksterjerą

Stiklo
 blokeliai interjere

Stiklas namų ir komercinių patalpų interjere ir eksterjere suteikia subtilaus modernumo ir atriboja nuo tradicinio, gana konservatyvaus požiūrio. Pastaruoju metu rinkoje stipriai įgauna pagreitį naujas vidaus ir lauko interjero dekoravimo būdas – stiklo blokeliai. Pastarieji pasižymi ne tik inovatyvumu, bet ir ilgaamžiškumu.

Modernių interjerų savininkai nuolat ieško sprendimų, leidžiančių pagyvinti erdves. Vienas iš būdų – stiklo blokelių naudojimas. Dėl savo universalumo interjere šie blokeliai gali būti panaudoti kuriant įvairius dizaino sprendimus: iš jų nesunku sumontuoti unikalią stiklo pertvarą, sienelę dušo kabinai, įkomponuoti formuojant pastato fasadą, dekoruoti sieną ar suformuoti veidrodžio rėmą. Pasitelkus šiuolaikiškus apšvietimo sprendimus, sukuriama ir nuotaika, ir netgi atskiriamos funkcinės zonos.

Lieto stiklo blokeliai nesunkiai priderinami prie įvairaus spalvinio kolorito interjere, mat jie gali būti kelių spalvų. „Kokią spalvą norima įlieti, priklauso nuo konkretaus užsakovo ar dizainerio poreikio. Galima pasirinkti iš 20 spalvinių derinių“,  – pristato bendrovės „Art Vetro“, užsiimančios stiklo dekoravimu, apdirbimu bei stiklo blokelių gamyba, dizainerė Vaida Burkauskaitė.

Raštų liejiniai stiklo blokelių viduje – įmantrūs, mat kiekvienas iš jų unikalus – liejant gaunasi šiek tiek skirtingas, tad tai jokiu būdu neprimena jokio serijinės gamybos veiksmo. Blokelius vienas su kitu lengva suklijuoti specialiu skysčiu, o jų dydį taip pat galima rinktis iš kelių variantų: plytos dydžio arba gerokai mažesnių. Savo tvirtumu stiklo blokeliai niekuo nenusileidžia tradicinėms plytoms, o jei dūžta, nepridaro didelio vargo renkant šukes.

Stiklo
 blokeliai interjere

  Stiklo
 blokeliai interjere   Stiklo
 blokeliai interjere

„Lietas stiklas dūždamas nebyra į smulkius gabalėlius, jis gražiai atskyla. Visgi, kad taip atsitiktų, jį reikėtų numesti iš nemenko aukščio. Jei blokeliai naudojami eksterjere, tai svarbu paminėti, jog jie yra atsparūs aplinkos poveikiui – šalčiui, drėgmei“,  – patarimais dalijasi „Art Vetro“ specialistai.

Dar vienas lieto stiklo privalumas – jį lengva prižiūrėti, mat pakanka nuvalyti stiklui skirtu valikliu. Šiek tiek daugiau nei kilogramą sveriantis blokelis kartais būna naudojamas ir su fjuzingo technologija (liet. „stiklo kepimas ir klijavimas“). Kaip tai atrodo? Ant bespalvio stiklo blokelio gali atsirasti iškilusi priklijuota stiklo detalė.

Stiklo
 blokeliai interjere Stiklo
 blokeliai interjere  

 

Dekoro elementai iš stiklo ne tik gyvenamosiose, bet ir komercinėse patalpose atveria erdves pažangiems eksperimentams: stiklo blokeliai nesusidėvi, tad šiuolaikiška investicija gali tapti relikvija, perduodama iš kartos į kartą.

www.artvetro.lt

 

Parengė Žydrė Dargužytė