­­Projekto autorė architektė Ieva Prunskaitė
Architektūros ir statybos studija „Prusta“
Nuotraukų autorius fotografas Karlas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

Pagrindinė architektūros ir statybos studijos „Prusta“ užduotis buvo sukurti praktiškus, natūralumu spindinčius namus jaunai šeimai. 150 m2 dviejų aukštų namas Vilniaus priemiestyje traukia akį medžio ir akmens tekstūromis, o pasirinkti pažangiausių Italijos gamintojų produktai žavi kokybe ir patvarumu.


Aktyviai šeimai, auginančiai mažus vaikus ir didelį šunį, svarbiausia – braižymui ir nepageidaujamoms dėmėms atsparūs paviršiai, todėl nemenku iššūkiu tapo tinkamiausių paviršiaus medžiagų paieška. Taip namo grindis užklojo egzotiško medžio „Ipe“ grindų danga, nepaprastai atspari įvairiam aplinkos poveikiui. Dėl unikalių savo savybių „Ipe“ mediena naudojama net jachtų denių gamybai, todėl ją lengva pritaikyti ir vonios kambaryje. Išlipus iš vonios ar dušo, jautri pėdų oda pirmiausia pajaučia natūralią, malonios temperatūros medieną: liestis prie jos gerokai maloniau nei prie kieto vonios plytelių paviršiaus.

„Pirmajame namo aukšte įsikūrusi bendroji erdvė projekto pradžioje buvo mažesnė. Dalį jos užėmęs svečių miegamasis paliko mažiau vietos virtuvei ir valgomojo zonoms. Norėdami praplėsti erdves ir turėti tikrai patogią ir ergonomišką virtuvę, nusprendėme to kambario atsisakyti ir nugriauti nereikalingas pertvaras“, – pasakoja architektė Ieva Prunskaitė.

Riešutmedžio faneruotė naudojama daugelyje namo vietų: iš jo gaminamos durys, sienų apdaila, lentynos, virtuvės baldų elementai ir pakabinamosios spintelės.

Suprojektuoti virtuvės baldai lengvai prisitaiko prie bendros viso būsto stilistikos tiek spalvomis, tiek medžiagiškumu. Pakeltos ir ant sienos pakabintos apatinės virtuvės spintelės su natūraliu juodojo kvarcito stalviršiu suteikia patalpai lengvumo bei modernumo, o užsiimant namų ruoša lengva pasiekti kiekvieną grindų kampelį. Virtuvės viduryje besipuikuojanti sala primena netradicinį stalą su neįprastai aukštomis kojomis. Po juo įrengtose stumdomosiose spintelėse yra daugiau vietos daiktams sandėliuoti. Viršutinė salos dalis – tarsi patogus stalas: jį galima lengvai stumdyti, tad pats salos masyvas nebeatrodo toks sunkus.

Svetainės zonoje dominuoja natūrali pilko marmuro akmens plokštė. Ją pritvirtinus veidrodiniu būdu, sukuriamas simetriškas drugelio sparnų piešinys. Įspūdį sustiprina ant sienos pakabintas išraiškingas, neįprastų formų, būtent šiai erdvei pritaikytas židinys, kurį suprojektavo pati architektė. Natūralios gamtos atspalviai bendrajame kambaryje papildomi gyvybingomis, jaukiomis spalvomis: pilkšvai mėlynu kilimu, geltonu foteliu, spalvingais menininkų A. Giliaus ir J. Stauskaitės darbais.

Po laiptais, vedančiais į antrąjį namo aukštą, suprojektuota drabužinė leidžia sutaupyti nemažai vietos. Šeimininkų miegamasis – minimalistinis, tačiau nuotaikingas. Netaisyklingi spalvoti geometriniai kūnai atstoja plačios lovos galvūgalį, abipus jos nuleisti nuo lubų kybo apvalūs šviestuvai, o erdvios sieninės spintos durys suskirstytos į daugybę ruoželių, tad jas atidaryti gali tik tas, kuris žino, kurį ruoželį pasirinkti. Vaikų kambariuose vyrauja neutralių ir šiltų spalvų derinys. Čia natūralios gamtos interpretacijos regimos sienų apdailoje bei dekoro elementuose.

„Pirminiuose patalpų planuose šeimininkų miegamasis buvo nedidelis, jame stigo vietos drabužių spintai, o vonios kambaryje nebūtų tilpusi net patogi vonia. Prie miegamojo zonos prijungę balkoną, gavome erdvų miegamąjį su patogiu vonios kambariu“, – pasakoja Ieva Prunskaitė.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau studijos darbų >>

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“