Nuotraukos Auêra Fotografia
Architektūra: Alexandre Bataioli e João Paulo Silveira Barbiero - STUDIO 207 ARQUITETOS -

Pasaulyje apstu modernios architektūros pastatų, bet, renkantis architektus projektams įgyvendinti, viena iš reprezentacinių erdvių neretai tampa jų biurai. Kurdami savo darbo erdvę, architektai ryškiausiai gali demonstruoti savo meistriškumą, viziją ir koncepcijos bei perspektyvos matymą.

„Studio 207 Architects“ architektūros biuras įsikūręs Brazilijos Pietų Rio Grandės (Rio Grande do Sul) valstijos sostinėje Porto Alegrėje (Porto Alegre). Modernia architektūra ir atviru fasadu pasižyminti erdvė yra 1970-ųjų pastato dalis. Vienas iš erdvės atnaujinimo projekto atspirties taškų buvo grįžti prie pirminio plano ir pašalinti kai kurias tinko sienas. Natūrali šviesa, patenkanti pro didelius langus, einančius nuo grindų iki lubų, biuro erdvę susieja su pastatą supančia gamta. 

Poliruotos betoninės grindys ir tamsi vienos sienos spalva sukuria didesnio gylio efektą. Pagrindinei biuro sienai sukurta metalinė konstrukcija. Į ją įleisti įvairių formų mediniai skydai virsta lentynomis. Darbo stalai pagaminti iš šlifuoto plieno, o subtilumo jiems suteikia stikliniai stalviršiai. Minkštiesiems baldams pasirinkta žalio aksomo tekstilė, ja dekoruoti sofos-foteliai. Susitikimų erdvę papildančios juodos odinės kėdės ir persiški kilimai suteikia neformalumo ir jaukumo pojūtį.

Šiuos pramoninės gamybos elementus sumaišius su aplinkoje išsklaidytais rankų darbo baldais, buvo siekiama studijai suteikti jaukumo ir elegancijos. Interjero dizainą papildo knygos ir per laiką architektų sukaupti dekoro elementai.

Buvusi sandėliavimo zona  pakeista į virtuvės-poilsio erdvę, išsaugant marmurines grindis bei stalviršį su medine lentjuoste. Čia žvilgsnį traukia lentynos su sidabriniu padėklu ir taurėmis bei vintažinis raudonas šaldytuvas. Šie elementai dar labiau sustiprina neformalios aplinkos įspūdį.

Studijoje naujai suplanuotame WC pirmiausia į akis krinta juodame granite iškaltas prizminės formos praustuvas. Šis pokrypis atsispindi veidrodžio su LED šviestuvais šonuose, sienų ir lubų konstrukcijoje. Pastarosios padengtos natūraliomis Brazilijoje paplitusio širdamedžio plokštėmis.

Nuotraukų galerija:

254