Interjero autorė Lina Urban
Nuotraukos Lilijos Lozovič
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Kampinis butas, iš kurio atsiveria vaizdas į mišką, išsiskiria šviesumu. Šviesos žaismu galima gėrėtis ne tik žvelgiant pro langus, bet ir išėjus į terasą. Apartamentai įkurti trijų aukštų komplekse. Viršutinis aukštas suskirstytas į atskirus namukus-butus, tad čia jautiesi lyg name, nors bendras plotas yra 50 m². Interjero architektės Linos Urban kūrybiniam stiliui būdingi tamsesni, sodrūs tonai, bet didžiausia dizaino inspiracija tapo miškas, tad norėta šviesių atspalvių. Įrengiant namus jaunos poros šeima padidėjo, tad svarbi buvo ir naudojamų medžiagų kokybė. Kadangi plotas ne per didžiausias, galvą pasukti reikėjo ir dėl sandėliavimo, daiktų pasidėjimo vietų, kad namuose būtų tvarka, – tam skirta veidrodžiu dekoruota polaiptinė spinta. Pasitelkus optinę apgaulę, subtiliai išplečiama erdvė. 

Susipažinusi su užsakovais, dizainerė išgirdo norą turėti modernios klasikos stiliaus namus, bet nusprendė pasiūlyti jiems kitokį kelią, nes ir pats namas yra modernaus fasado. Tad liko vienintelis pageidavimas – ilgai tarnaujančias medžiagas, pavyzdžiui, grindų dangą, pritaikyti jų auginamam aktyviam šuneliui. Tam pasirinktas itin atsparus laminatas. Interjere buvo siekiama kokybę bei komfortą suderinti su per natūralias medžiagas, tarkime, ąžuolo fanerą, juntamu tikrumu ir įdomiais sprendimais. Vienas jų – rankomis dekoruotos virtuvės spintelės. Pradinėse vizualizacijose jose įpintos apdirbtame marmuro akmenyje matomos gijos, tačiau baldininkai įspėjo, kad plytelės gali neatlaikyti, tad į situaciją buvo pažvelgta kitu kampu. Dizainerė internete pamatė entuziastingo moterų dueto, dirbančio su molio tinku, darbus ir štai – baldininkai iš MDF plokštės pagamino ir nugruntavo dureles, o merginos pagal savo technologiją jas paraižė ir dekoravo. Kadangi spintelių fasadas šiek tiek nuleistas, jos atidaromas pirštais iš apatinės vidinės durelių pusės, tad šis dekoro būdas tapo unikaliu namų elementu. 

Pasak dizainerės, interjero vizijai įtakos turi ir kiti socialiniuose tinkluose regimi projektai, baldai, kurie tuo metu būna ant bangos. Pavyzdžiui, buklė (teddy) audiniai, puošiantys minkštuosius baldus, suapvalintų formų staliukai, dekoro detalės. Dizainerei tą apvalumą itin norėjosi pabrėžti ir suapvalintame virtuvės salos krašte, kuris matomas lipant iš antro aukšto. Dizainerė pastebi, jog žmonės šiek tiek baiminasi ypač madingų dalykų, nes mano, kad po kelerių metų jie nebeatrodys gerai, tad visada siekia išlaikyti balansą tarp tendencijos bei laikui nepavaldžių sprendinių ir medžiagų. 

Neretai buitinė technika virtuvėje montuojama matomoje dalyje, bet, esant galimybei, Lina Urban tam naudoja salos dalį. Anot jos, tai suteikia didesnės estetikos ir leidžia atsiskleisti šios erdvės baldų grožiui. Juk dažniausiai virtuvės kietieji baldai gaminami pagal užsakymą. Keliaujant į svetainės dalį, pirminiame vystytojų plane buvo numatytas nedidelis sanitarinis mazgas šalia laiptų. Kadangi tai nebuvo praktiška, nuspręsta šią erdvę išnaudoti daiktams ir įvairiai buitinei technikai paslėpti. Laiptuose įmontuotos grotelės atsidaro ir taip pat suteikia galimybę išnaudoti šią erdvę. Kylant laiptais į antrąjį aukštą, sienos dekoruotos pačios interjero autorės kurtais paveikslais, o į laiptus integruotas LED apšvietimas suteikia jaukumo, išryškina medžio grožį ir neapkrauna erdvės. Apskritai pirmajame apartamentų aukšte buvo šiek tiek sudėtinga įrengti šviesos šaltinius dėl didelio aukščio, tad virtuvėje integruotas standartinis apšvietimas po spintelėmis, o į lubas įleisti LED taškai. Juos papildo svetainėje esantis toršeras. 

Miegamajame pasirinktas dar vienas netradicinis sprendimas – šlaitines lubas papuošti medžiu. Tai ganėtinai sudėtingas techninis darbas. Pasak dizainerės, norėjosi įprasminti turimą aukštį, tad pasirinktas laminatas. Šio kambario balduose taip pat dominuoja suapvalintos formos. Tuo tarpu kontrastas vyrauja vonios kambaryje. Namų šeimininkams labai patinka žalia spalva, tad ji pasirinkta  plytelių sienai. Jų grožį išryškina ir LED apšvietimas. Papildomu dekoratyviniu apšvietimu ir išskirtine detale tampa įleisti kabamieji šviestuvai. Jų modelis leidžia sukurti vitališkumo erdvei suteikiančius apšviestus pakabinamus vazonus. Kitas sprendimas – integruoti vonią ir įrengti dušo kabiną, kurią ateityje skirs sienelė. Tai praktiškas sumanymas, leidžiantis funkcionalumą suderinti su visais gyventojų poreikiais. 

337