Šviestuvas virš kavos staliuko - www.topolina.lt; kėdės - www.accanto.lt; šviestuvas - www.210lux.lt

Apšvietimo sprendimai interjero autorėms tapo tikru galvosūkiu. Kiekvienoje namo erdvėje parinkti itin charakteringi šviestuvai. „Apšvietimas buvo ta sritis, kurioje leidome sau šiek tiek „padžiazuoti“. Svetainės erdvėje suderinome skirtingus šviestuvus iš skirtingų kolekcijų, tačiau kiekvienas jų stilistiškai dera vienas prie kito,“ – dėsto interjero autorės, atskleisdamos, kad užsakovai iš pradžių kiek įtariai žiūrėjo į šią idėją, tačiau rezultatas juos įtikino.

Svetainės erdvė buvo padalinta į poilsio ir valgomojo zonas. Pirmojoje garbingą vietą užima šviesiu audiniu aptrauktas minkštas kampas ir charakteringas kavos staliukas.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Interjero autorėsKristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė, www.informus.lt
Užduotis: sukurti šiuolaikinį solidų interjerą trjų asmenų šeimai.

Šį interjerą sėkmingai sukūrė kūrybinis dviejų profesionalių kūrėjų duetas „In.formus“. Po šiuo vardu slepiasi interjero dizainerė Kristina Česonytė ir architektė Raminta Kupčiūnaitė, kurios ne vienerius metus kuria ir privačius, ir visuomeninius interjerus, o savo darbe visada siekia elegancijos ir subtilumo.

Šis interjeras buvo įrengtas 145 kv. m. name, netoli Vilniaus. Pirmajame namo aukšte įrengtas erdvus prieškambaris, svetainė su valgomuoju ir poilsio zona, darbo kambarys bei san. mazgas, skirtas užsakovų svečiams. Antrajame aukšte yra šeimininkų miegamasis, vonios kambarys, drabužinė, mergaitės kambarys, šalia kurio taip pat įrengtas jai skirtas vonios kambarys.

Trijų asmenų šeima anksčiau gyveno būste, kuriame dominavo ryškios sodrios spalvos ir žaismingos jų kombinacijos. Dėl šios priežasties naujajame name užsakovai norėjo natūralesnių, švelnesnių spalvinių sprendimų, o prislopinti žemės atspalviai jiems puikiai tiko. K. Česonytės teigimu, užsakovo asmenybė beveik visada lemia būtent jam ar jai taikomus kompozicinius ir spalvinius sprendimus, kuriuos kūrėjas intuityviai pajunta.

Neretai, kurdami interjerus, dizaineriai bei architektai susiduria su įvairiais iššūkiais. Šiuo atveju merginoms didžiausias iššūkis buvo spalvinių kontrastų subalansavimas. „Kadangi pasirinkome netradicinį sprendimą – sienas dažyti tamsia spalva, – o pasirinktų grindų spalva buvo kone panaši, sudėtingiausias momentas atėjo tada, kai teko parinkti tiek tarpusavyje kontrastuojančių balkšvų ir juodų elementų, kad išlaikytume gaivumo ir harmonijos įspūdį. Taip pagrindinėje erdvėje grindys ir sienos atlieka fono vaidmenį, o pagrindiniai „veikėjai“ yra baldai, šviestuvai ir kitos interjero detalės,“ – pasakoja interjero autorės.

Dizainerė, kalbėdama apie interjere vyraujančias medžiagas, sako: „Užsakovai itin didelį dėmesį skyrė medžiagų kokybei bei praktiškumui. Kurdamos šį interjerą, vadovavomės principu, jog geriau rinktis kiek kuklesnę, bet brangesnę medžiagą, nei pigesnę, bet vizualiai prabangiau atrodančią. Kičui griežtai sakome NE“.

Elegancija dvelkiančiame moderniame interjere randame nemažai išskirtinių akcentų, kurie puikiai dera. Anot interjero autorių, kuomet yra aiškiai matoma konkreti erdvių vizija, intuityviai yra renkami tie daiktai, kurie tą viziją padeda sėkmingai įgyvendinti.

Grindys - www.lispimeks.lt

Unitazas - www.vonia.lt;
grindys - www.skuvita.lt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Valgomojo zonai architektės išrinko architektūriškai lakoniškus baldus, kuriems žavesio suteikia stiklinis šiuolaikiškas šviestuvas, pakabintas virš stalo.

Televizorius buvo įkurdintas iš gipso kartono suformuotoje nišoje. Tokį sprendimą interjero autorės pasirinko, kad jis būtų apsaugotas nuo karščio sklindančio iš krosnelės. Anot interjero autorių, į priešgaisrinius reikalavimus būtina atsižvelgti padarant juos savo sąjungininkais. Šioje nišoje taip pat yra vietos malkoms ir kitai TV technikai sudėti.

Pirmajame aukšte yra ir nedidelis san. mazgas, skirtas svečiams. Šioje nedidelėje zonoje sienos dažytos dar tamsesne spalva nei bendra erdvė, o galinė siena, ant kurios yra sumontuotas pakabinamas juodas unitazas, išklijuota grubaus skaldymo balkšvomis natūralaus akmens plytomis. Kampe pakabinta nedidelė juoda kriauklė ir po ja esanti spintelė su veidrodžiu tai pat projektuotos ir gamintos specialiai šiai erdvei.

Tik įėję į namą, patenkame į erdvų prieškambarį, kuris buvo įrengtas išlaikant vieningą stilių kaip ir visoje erdvėje. Čia įrengta talpi drabužinė, o priešais ją specialiai šiam namui projektuoti baldai: suoliukas-batų dėžė ir konsolė. Prieškambaryje esantys baldai savo formomis atkartoja kitus name esančius dekoratyvinius elementus.

Lova - www.subtila.lt; šviestuvai - www.delight.lt

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Laiptų turėkluose atsispindi ta pati grafiška stilistika, kuri buvo prieškambaryje. Ji taip pat pasikartoja užuolaidų audinio motyvuose. Balta spalva ir organiškai kampuota turėklų geometrija kontrastuoja su melancholiškomis sienomis.


Antrajame aukšte įrengtas tėvų miegamasis. Šioje erdvėje interjero autorės sukūrė romantišką ir prabangią atmosferą, kurią išryškina specialia technika dažytos minkšto aksominio žvilgesio turinčios sienos ir subtiliai šiugždantis raštuotas žvilgus užuolaidų audinys. Sieninių reguliuojamų padėčių šviestuvų gaubtai suteikia vos juntamą aukso giją, kuri pasikartoja dekoratyvinių pagalvėlių motyvuose. Miegamojo erdvė alsuoja ramybe ir subtiliai prabangiu minkštumu.

Mergaitės kambaryje ypatingą charakterį suteikia mergaitiškas stilizuotas sienos piešinys, puikiai derantis su kitais kambaryje esančiais elementais.

Dukros kambaryje reikėjo rasti tinkamą vietą mergaitės mylimam pianinui, kuris iškėlė nemenką uždavinį, kaip nedidelėje erdvėje sutalpinti visus kitus jaunam žmogui reikalingus interjero elementus ir sukurti harmoningą aplinką. Eklektika šioje situacijoje buvo nepageidaujama, todėl pasirinkta švelni šilta spalva, kurios fone neįkyriai kontrastuoja balti elementai – baldų fasadai, akcentinis šviestuvas, kurio stilizuotos formos įkvėpė suplazdėti didelį drugelį ant sienos.

Sienų ir grindų plytelės - www.iris.lt Sienų ir grindų plytelės - www.1000plyteliu.lt

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tėvų vonios kambaryje buvo taikomas eksperimentinis sprendimas. Dizainerė ir architektė čia panaudojo vienodo kolorito ir faktūros, tačiau skirtingų matmenų, sienų ir grindų plyteles. Sienoms buvo pasirinktos gana didelės plytelės, o grindims – kiek mažesnės, pailgos formos plytelės. Iš pirmo žvilgsnio ši gudrybė yra nematoma, bet pabuvus vonios kambaryje ilgiau, pastebimas subtilus formatų žaismas.

Kurdamos vonios kambario interjerą, interjero autorės vadovavosi principu, kad dekoro gausa šioje erdvėje neturėtų trukdyti žmogui joje laisvai kvėpuoti.

Tai dukrai skirtas vonios kambarys. Kaip įvardijo interjero autorės, čia vyrauja karamelizuoti obuoliai ir ir vaniliniai ledai – saldokos rusvos spalvos, dekoratyvūs, subtiliai margi raštai. Vienspalvių grindų ir margintų sienų plytelių kontrastas padeda išsaugoti balansą. Žaisdamos su spalvomis ir faktūromis, interjero autorės, K. Česonytė ir R. Kupčiūnaitė, siekė atspindėti tai, kas žmogui patinka.

Nuotraukos Leono Garbačausko

Parengė Agnė Jakubonė

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“