Madų tendencijas nuolatos sekantis baldų salonas „Ease – mano namų stilius“ prekiauja modernaus dizaino baldais. Inovatyvūs, natūraliomis apdailos medžiagomis padengti stalai, kėdės bei korpusiniai baldai pasiekia salonus iš globaliai pripažintų baldų prekių namų (Švedijos, Belgijos ir kitų šalių). Asortimente taip pat visuomet matomi ir lietuviški, išskirtinės kokybės ir dizaino korpusiniai bei minkštieji baldai, atliepiantys pasaulines tendencijas. „Ease“ rasite ne tik visų pagrindinių rūšių baldų, bet ir aksesuarų, galinčių subtiliai papildyti jaukų namų interjerą.

„Kiekvienam iš mūsų namai yra jaukumo ir poilsio oazė, kurioje norime ne tik patogiai jaustis, tačiau ir grožėtis savo sukurta aplinka. Būtent todėl, visuose „EASE – mano namų stilius“ salonuose rasite gausų laikui nepavaldžių korpusinių bei minkštųjų baldų pasirinkimą“, – parodą komentuoja „Ease – mano namų stilius“ komunikacijos specialistė Gintarė Kriaučiūnaitė.

Įkvepiančios darbo kelionės

„Ease – mano namų stilius“ komanda šių metų rugsėjo 13–14 d. vyko į Geteborgo baldų parodą. Šiais metais Baldų ir interjero verslo asociacijos vardu ekspoziciją surengė Švedijos parodų ir kongresų centras. Jis kasmet suburia profesionalus, dirbančius namų aplinkos baldų, interjero ir apšvietimo srityse. Renginyje paprastai dalyvauja apie 60 dalyvių. Jie pristato baldų bei apšvietimo naujoves ir ryškiausias tendencijas.

„Ease“ atstovė Gintarė dalinasi: „Pastebėjome, jog pandemija išties stipriai paveikė suvokimą apie namus ir jų jaukumą. Tai tikrai paskatino dizainerius įkomponuoti daugiau žemiškų spalvų ir elementų.“ 

Įspūdžiai ir tendencijos

Parodoje visas dėmesys iš pirmo žvilgsnio krenta į natūralias medžiagas. Vėliau ima ryškėti tendencijos ir žiūrovas atkreipia dėmesį į jau matytus motyvus, su kiekvienais metais vis stipriau pabrėžiančius ramybės ir pusiausvyros iliuzijos svarbą namų erdvėje. Šiemet gamtos viziją interjere dizaineriai kūrė naudodami lininius ar džiovintų augalų siluetus. Jie elegantiškai atsiskleidžia balduose bei aksesuaruose. Pagrindiniai šių metų akcentai – medis, akmuo ir drobė – persipina su ramiomis, žemiškomis spalvomis. Interjero akcentams siūlomi medaus, alyvuogių, natūralaus medžio ir akmens pilkumo atspalviai, o namų dekore gamtos elementai apipavidalinami stiklo, akmens pilkumo bei bronzos spalvų palete. 

Ryškiausia šių metų tendencija – modernizmo stiliaus korpusiniai baldai. Mediniai, suapvalintais kampais, minkštumo iliuziją kuriantys ir vintažine forma išsiskiriantys baldai – taip galima apibūdinti beveik visus parodos modelius. Minimalistinio stiliaus baldai su natūraliais faktūriniais audiniais iš naujo suteikia galimybę dizaineriams plastiškai, meniškais, apgalvotais interjero sprendimais papildyti erdves.

Grįžtančios mados

Vidurio amžiaus modernizmas, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvavęs 5–7 deš., buvo vienas iškiliausių XX a. dizaino judėjimų. Šis stilius iki šių dienų yra pripažįstamas vienu išraiškingiausių. Pasaulio dizaino muziejuose dažnai galima išvysti būtent modernistinio judėjimo baldų, kurių unikalumas atsispindi natūraliais atspalviais, ryškiomis spalvomis ir lenktomis formomis. Tai stilius, sujungęs retro bei minimalizmą, paskatinęs organiškais sprendimais kurti Rytų filosofijai artimą dizainą.

Šiandieniniame pasaulyje, žmogui vis labiau siekiant sustiprinti ryšį su gamta, vis iš naujo atgimsta natūralūs paviršiai. Neapdorotas, porėtas, netobulas organinių medžiagų pobūdis suteikia gilumo ir vizualinės intrigos, taip pat kuria raminančią atmosferą. Į madą grįžęs vidurio amžiaus modernizmo grįžimas siekia apibrėžti meną kaip objektus, su kuriais gyvenama. Iš apvalių, simetriškų formų derinių gimstantys baldai iš naujo įkvepia ieškoti funkcionalumo, eksperimentuoti ir žavėtis kuriama aplinka.

Daugiau informacijos: easebaldai.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“

#Baldai #Naudingi patarimai

2022-10-19