Interjero dizainas Aistė Mickevičienė, studija NOI
Nuotraukos Lina Adi photography
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Renkantis spalvas, didžiausią įtaką padarė plytelės. Taip galėtume pradėti pasakojimą apie šį išskirtinį rusvų tonų interjerą, kurio grožis skleidžiasi per skirtingų faktūrų medžiagiškumą. Įrengdama 120 m² namus, interjero dizainerė Aistė Mickevičienė siekė nekurti didelio kontrasto, nes norėjo išlaikyti raminančias, bet ne nuobodžias erdves. Tiesa, į dizaino visumą įlietos klasikinės mėlynos spalvos užuominos itin patinka šeimininkui. Ją galima pastebėti minkštuosiuose skirtingų kambarių balduose.
Medis interjere visuomet siejasi su jaukumu, todėl ir šiuose namuose jo naudota daug, pavyzdžiui, miegamajame natūralaus medžio lukšto apdaila dengta galvūgalio siena, o juodi frezuoti grioveliai puošia išskirtinę spintą. Kuriant projektus, dizainerei itin svarbios faktūros, o ne spalviškumas, tad neretai jos išreiškiamos per įvairias medžiagas bei audinius. Tai ir kuria namų nuotaiką. Dizaino parodose besilankanti specialistė pastebi, jog tiek pernai, tiek šiemet Milane vykusioje Salone del Mobil. Milano parodoje populiarūs išlieka jaukūs buklė, dirbtiniai ir avinėlio kailį primenantys audiniai, oda. Tokių derinių pavyzdys – pagrindinis miegamasis su mėlyna sendinto odos efekto lova. Dizainerei šis duetas – sendinimas ir 3D pitono raštas – itin patiko ir tiko šiuose namuose, nes čia sendinimo, trynimo efektą turi ir visi kilimai. Lovos apmušalų raštą atkartoja ir stalelio koja – metalinė gervė, dirbtinį avinėlio kailį atkartoja lovos užtiesalas, pagalvėlės, svetainėje esančio supamojo krėslo apmušalai. Minkštu „teddy“ tipo audiniu aptrauktos retro stiliaus užuominų turinčios Zuiver valgomojo kėdės.
Paklausta apie iššūkius, kurie neretai pasitaiko dizaino įkūnijimo kelyje, specialistė patikino, jog su jais nesusidūrė, nes „atrasti ir įgyvendinti“ yra įdomiausia dalis. Sunkiau meistrams, nesibodintiems sudėtingų projektų. Šiuose namuose tai yra veidrodinės lubos, nes mažai kas rizikuoja gaminti veidrodines lubas su preciziškai išpjautomis mini detalėmis. Nemenku iššūkiu baldininkui tapo suvesti iškilius ovalius arkos formos elementus darbo kambario spintoje: reikėjo CNC staklėmis išgauti ovalias juostų jungtis. Minėjo, jog pavyko tik iš trečio karto – reikia įsižiūrėti į baldą, kad suprastum, koks sudėtingas jo fasadas. Siekdama nesumažinti ir neperkrauti namų erdvės, dizainerė saugojo lubų aukštį, todėl lubose padaryta žemesnė kakta padengta medžio lukštu klijuotomis plokštėmis. Šioje vietoje slypintys 4 rekuperacijos vamzdžiai leido kloti plyteles per visą patalpos ilgį.
Minėtosios plytelės padiktavo visus interjero atspalvius. Atsispirta nuo akcentinės juodos. Rudos virtuvės spintelės pagamintos iš laminuotų medienos drožlių plokščių – jų spalvą inspiravo rudos plytelių gyslos. Tiek gysloje, tiek ant spintelių fasado nėra vientisos rudos, besimaišantys jų atspalviai kuria optinį reljefo vaizdą. Šaldytuvo vietoje, antresolių link, eina paprastas dažytų tašelių dekoras. Dizainerė nemėgsta rankenėlių, tad visi fasadai – be jų. Spintelių apačiai ir vidinei salos daliai naudota matinė MDF plokštė, stalviršiui – žaismingai lietas mozaikinis betonas. Visos funkcinės erdvės eina ritmiškai, tad apvalus išskleidžiamasis valgomojo stalas sušvelnina statiškumą ir tampa pagrindiniu virtuvės bei svetainės akcentu. Stalą pabrėžia virš stalo kabantis puošnus šviestuvas. Dizainerė norėjo vieno gražaus pagrindinio šviesos šaltinio, kad būtų akcentuota valgomojo erdvė ir kad ji primintų apie bendrus šeimyninius ritualus ir šventes.
Darbo kambarys išsiskiria juodai dažyta ir bangomis frezuota MDF spinta su integruota darbo vieta. Pastarąją buvo ypač sunku pagaminti. Vertikaliai einantį fasado apdailos raštą idealiai sulygiuoti su arkos forma frezuotojams pavyko tik iš trečio karto. Stambias horizontalias bangas atkartoja ir dinamiško rašto stalo kojos. Kad per visą sieną einanti juoda spinta nebūtų tokia tamsi, virš stalviršio atsirado rusvai tonuotas veidrodis. „Jis sugaudo atspindžius, nes priešais yra langas. Po antresole, virš stalo, įleistas LED juostos profilis apšviečia darbo vietą. Ši spintos idėja, kaip ir kiti iššūkiai, mano kurtuose interjeruose verti stebuklingos ambicingumo varnelės sau“, – pastebi Aistė Mickevičienė. Rusva spalva tonuoti visi namuose esantys veidrodžiai. Jie atrodo šilčiau ir jaukiau, o per spalvą susijungia į darnią visumą. Miegamojo spinta kukli, bet sprendimas nėra paprastas – ant juodo MDF klijuotas lukštas vien tik tam, kad būtų matomi juodi mini grioveliai.
Paklausta, kaip vertina šį projektą, dizainerė prisipažįsta, jog labiausiai džiaugiasi, kai klientai leidžiasi į intrigas ir pasirenka ne visada praktiškus sprendimus, pavyzdžiui, veidrodines lubas vonios kambaryje. Taip jie laimi daug daugiau – wow efektą. Tai dizainerės „arkliukas“ – aplinką atspindinčios lubos įrengtos ne viename jos projektuotame interjere. Veidrodinės lubos panaudotos kosmoso efektui kurti, nes veidrodis lubose gaudo sienų ir grindų atspindžius, be to, patalpa atrodo labai didelė ir erdvi. Vis dėlto ši idėja sukėlė tam tikrų sunkumų meistrui. Jam teko gerokai pavargti, kol gražiai įstiklino difuzorius ir į lubas įmontavo lietaus efekto dušo galvą bei išsprendė lubose perimetru einančio LED apšvietimo klausimą.
Virš praustuvų esanti siena dengta dekoratyviniu tinku. Kad tinkas atstotų plyteles, buvo nuspręsta jį padengti matiniu laku. Kadangi vonios zona matyti tik įėjus, norėta kuo patrauklesnio vaizdo akiai, tad ji pakelti ant pakylos, o apačioje sumontuotas LED apšvietimas su judesio davikliu. Minimali šviesa nuo judesio labai praverčia naktį einant į tualetą. Dizainerė savo projektuose vonios kambariams skiria ypatingą dėmesį – juk tai vieta, kurioje vyksta švaros ritualai.