Pasaulinė darnios statybos konferencija

Pasaulinė darnios statybos konferencija

Pasaulinė darnios statybos konferencija

Spalio mėnesį Helsinkyje, Suomijoje vyko Pasaulinė darnios statybos konferencija (The World Sustainable Building Conference, SB11), į kurią semtis žinių partnerius iš Lietuvos pakvietė pagrindinė renginio rėmėja – mikroklimato ir vandentiekio sistemų gamintoja „Uponor“.

„Siekiame, kad mūsų bendrovės gaminamos energiją taupančios šildymo ir vėsinimo sistemos prisidėtų prie darnios aplinkos kūrimo, todėl ir tapome pagrindiniais konferencijos rėmėjais. Tikimės, kad tokio pobūdžio renginiai padeda mūsų partneriams pasisemti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias jie gali pritaikyti vystydami darnios statybos projektus tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse“, – teigia Kęstutis Balčiūnas, bendrovės „Uponor“ generalinis direktorius.

Darnios statybos konferencija sukvietė apie 1100 pažangios statybos ekspertų iš viso pasaulio, tarp kurių buvo ir kelių Lietuvoje veikiančių architektūros, statybos, projektavimo, inžinerinių sprendimų bendrovių atstovai. Konferencijos metu dalyviai aptarė darnios statybos principus besivystančiose šalyse, diskutavo apie pažangias ekologiškos statybos technologijas, dalijosi patirtimi apie energijos išteklių taupymo būdus.

„Dalyvauti tokio lygio konferencijoje teko pirmą kartą. Buvo naudinga išgirsti pranešėjus, kurie vysto darnios statybos koncepcijas, stato ar projektuoja pasyvius namus. Įgytas žinias tikimės pritaikyti ne tik inžinerinių sistemų projektavimo, bet ir pastatų energetinio naudingumo sertifikavimo srityje, konsultuojant besiruošiančius statyti, ruošiant jaunuosius specialistus“, – teigia konferencijoje dalyvavęs Egidijus Preikša, bendrovės „Variakslita” direktorius.

„Uponor“ kryptingai dirba kurdama tokius produktus, kurie mažina aplinkai kenksmingą poveikį. Kartu su partneriais bendrovė siekia prisidėti prie darnios statybos projektų plėtojimo, skatinti tyrimų ir pramonės sričių bendradarbiavimą.

„Uponor“ yra tarptautinio koncerno „UPONOR Corporation“, vieno didžiausių vandentiekio ir šildymo sistemų gamintojo pasaulyje, atstovė Lietuvoje. Pagrindinės UPONOR veiklos sritys – gyvenamųjų, viešųjų, komercinių bei pramoninių pastatų mikroklimato (šildymo ir vėsinimo) bei vandentiekio sistemos. Bendrovės gamyklos įsikūrusios 11-oje šalių Europoje ir JAV, jos padaliniuose daugiau nei 30-yje pasaulio šalių dirba 3200 darbuotojų.

Daugiau informacijos:

Martynas Enkus

UAB UPONOR Pardavimų ir rinkodaros vadybininkas

Mob.: +370 655 46441

Parengta pagal „Viešųjų ryšių technologijos“ pranešimą žiniasklaidai