Nuotraukos iš ARCHzona arch.

Statybos ir dizaino sektoriaus technologijos kasmet vis labiau tobulėja, stebina ir puikiai atliepia šių laikų tendencijas. Išskirtinio dizaino, vienetinės architektūros ir tvarios statybos reikalaujantys užsakovai verčia stiebtis ir gamintojus. Nors kartais atrodo, kad kažką nauja vargu ar įmanoma atrasti, kai kurie sprendimai atima žadą. 

Nuo inovatyvių ir tvarių sprendimų, kurie leidžia taupyti vandenį ir energiją, iki išskirtinių dekoro ir unikalių, dar neregėtų dizaino pasiūlymų – naujovių spektras išties platus. 

„Susitikimas su inovacijomis“ – tokiu šūkiu architektus, NT vystytojus, interjero dizainerius bei naujakurius pasitinka jau septintus „Litexpo“ rūmų 1 salėje rengiamas specializuotas renginys „ARCHzona“. Spalio 7–8 dienomis 42 ekspozicijose garsiausi pasaulio gamintojai iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Šveicarijos, Latvijos, Italijos, Suomijos ir kt. pristatys pačius aktualiausius savo produktus ir karščiausias naujienas. Gausiai prisistatys ir Lietuvos dizaino forumo nariai – galima bus išvysti net 11 jų ekspozicijų.

Tvarumas – populiarumo viršūnėje 

Tvarumas kaip niekad tapo svarbi tema – taupydami vandens išteklius, energiją, ribodami plastiko suvartojimą, prisidedame prie vandens telkinių švarinimo bei sanitarijos sąlygų gerinimo besivystančiose šalyse. Todėl gamintojai pristato produktus, kurie prisideda prie planetos išsaugojimo, mažesnio energijos suvartojimo. Tarp naujovių – intuityviai valdoma dušo sistema, išmanieji praustuvai, taip pat langų tekstilė, kuri saugo nuo tiesioginių saulės spindulių ir mažina kambario temperatūrą.

Be to, didėjant žmonių sąmoningumui ir vis labiau populiarėjant tvaresniam, sveikesniam gyvenimo būdui, šiandien madinga galime vadinti klijuoto medžio masyvo statybą. Klijuoto medžio masyvo statybos pramonė yra paremta naujausiomis technologijomis ir moderniais standartais, kurie suteikia galimybę statybai būti tvariai, kokybiškai ir greitai.

Raštuotas ir jaukus plienas – pirmasis toks pasaulyje

Nerūdijantysis plienas – šalta ir techniška medžiaga, kurią esame įpratę matyti profesionaliems šefams skirtose restoranų virtuvėse. Tačiau gamintojai siekia paneigti šį stereotipą ir sukūrė raštuotų nerūdijančiojo plieno stalviršių kolekciją, kurioje panaudoti dvidešimt trys unikalūs dizainerių piešti motyvai. Toks dekoras puikiai tiks ne tik konceptualiame lofto interjere, bet ir taps įdomiu jaukaus bei romantiško būsto akcentu.

Suomių gamintojas pasakoja, jog visas dėmesys buvo skirtas tam, kad namams būtų galima suteikti daugiau šilumos bei komforto. Raštų motyvų idėja gimė iš kontrastų, geometrijos bei asociacijų su aplinka, kas puikiai atsispindi galutinėje kolekcijoje. Paviršiai įgauna tam tikrą savitumą ir jaukumą, kai juose galima pajusti dizainerio rankos prisilietimą. 

Sienoms – nauji sprendimai

Vinilinė grindų danga tikrai niekam nėra naujiena: šios medžiagos privalumus yra atradęs ne vienas Lietuvos dizaineris ar naujakurys. Tačiau gamintojai atrado būdą nustebinti ir visko mačiusius pirkėjus ir pasiūlė – vinilinę sienų dangą. 

Vinilinės sienų dangos suteikia galimybę turėti ilgalaikius, estetiškai atrodančius ir mechaniniam poveikiui įtakos neturinčius paviršius. Šios sienų dangos nepamainomos vietose, kur yra intensyvus judėjimas, bendrojo naudojimo patalpose: viešbučių kambariuose, medicinos įstaigose, biurų koridoriuose, laiptinėse, laukiamuosiuose, darbo zonose, virtuvėse, vonios kambariuose.

Interjero charakteriui svarbios detalės 

Galiausiai kiekvieną interjerą įrėmina ir jaukumo suteikia kartais, atrodytų, nereikšmingos, bet itin svarbios detalės. Pavyzdžiui, gyvi paveikslai iš augalų – kupstinių ar lygumų samanų – būstui suteiks neįprasto žavesio. O autorinė skulptūrinė vaza gali tapti puošniu šiuolaikinio interjero akcentu.

Žaismingumo gali suteikti ir išskirtiniai kilimai, kurie yra ne tik interjero dizaino dalis. Tai namų dvasios, jų tradicijos kūrimas, ant grindų eksponuojamas meno kūrinys. 

O norint išgauti dar didesnį efektą, visada galima naudoti 3D profilius – sienos, lubos ar baldai taps meno kūriniu.

Kongresų ir parodų rūmuose LITEXPO vyksiančioje parodoje galima tikėtis ne tik interjero dizaino ir statybų naujovių ekspozicijų, bet ir konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė ’21“ nugalėtojų ir geriausių darbų parodos, antrojo NT projektų fasadų grožio konkurso „FACadE“ ekspozicijos. Lietuvos architektų sąjunga pristatys parodą „Holistinė modernizmo kvartalų renovacija“. Norintiems patekti į šį unikalų renginį būtina registruotis http://www.archzona.lt/lankytojuregistracija2022.

Daugiau apie renginį http://www.archzona.lt/.

 

#Įvykiai #Parodos

2022-09-27