Svarbiausia balduose tai, kas nematoma akimis

 

Renkantis baldus, dizainas – svarbus, o grožis – subjektyvus dalykas. Ilgainiui imi vertinti baldų patogumą ir funkcionalumą. Tai neišvengiamai susiję su natūraliomis kokybiškomis medžiagomis. Ąžuolo masyvas – viena iš jų.

 


 

Skandinavai jau seniai pamėgo iš ąžuolo masyvo pagamintus baldus, nes vertina natūralumą ir ilgaamžiškumą. Šį medį mylėjo nuo seno ir lietuviai, tačiau platus medžiagų pasirinkimas kartais nepelnytai priverčia pamiršti šią tvarią žaliavą renkantis baldus. Keturios priežastys, kurias verta prisiminti perkant baldus iš ąžuolo masyvo:

 

 

 

1. Lengva prižiūrėti ir valyti.

Nėra jokių abejonių, kad iš medžio masyvo pagamintų baldų ilgaamžiškumo priežastis – nuolatinė galimybė juos atnaujinti. Ąžuolo mediena – tvirta medžiaga, todėl tinkamai prižiūrima ilgai nepraranda pirminės savo išvaizdos. O priežiūra nesudėtinga – svarbu medžio masyvo baldus valyti drėgna šluoste ir nenaudoti jokių cheminių valymo priemonių. Rekomenduojame rinktis baldus, padengtus natūraliu aliejumi, nes jis ne tik padeda išlaikyti medžio natūralumą ir gyvybę, bet ir leidžia lengvai atnaujinti baldus namų sąlygomis.

2. Tvirtas ir ilgalaikis.

Jei ąžuolo masyvo baldams nepašykštėsite meilės ir rūpestingai juos prižiūrėsite, galėsite padovanoti ir ateities kartoms. Tačiau šis tvirtas medis baldų gamybai turi būti tinkamai paruoštas, nes natūrali medžiaga linkusi riestis, skilti ir keisti formą, ypač jeigu yra laikoma netinkamomis sąlygomis: per arti šilumos šaltinių, drėgnoje ar sausoje patalpoje. Siūlome rinktis profesionalių baldų gamintojų produktus iš natūralaus medžio masyvo. Patyrę specialistai moka suvaldyti šią tvirtą medžiagą.

 

 

3. Vertė.

Nors ąžuolo masyvo baldai yra brangesni už pagamintus iš pigesnių alternatyvų, visada verta pasvarstyti, ar esame tokie turtingi, kad galėtume sau leisti pirkti baldus iš nekokybiškų ir kartais net toksiškų medžiagų. Galimas daiktas, jau po poros metų juos norėsime pakeisti dėl susidėvėjimo. Taip pat svarbu neapsirinkti – dažnai pigesnės ir tokių kokybės specifikacijų kaip ąžuolo masyvas neturinčios alternatyvos irgi gali būti vadinamos medžiu – nors tai tėra medžio faneruotė, medžio drožlių ar dulkių plokštė, pušies masyvas.

4. Išskirtinumas ir charakteris.

Nors renkantis baldus pirmiausia patariame atsižvelgti į tai, kas nematoma akimis, ąžuolo masyvo gaminiai išsyk  sužavės išskirtine estetika. Kaip miške nerasite dviejų vienodų medžių, taip nerasite dviejų identiškų baldų iš ąžuolo masyvo. 

 

Daugiau:

Vytenio g. 20, Vilnius
tel. +370 5 219 4836
info@easebaldai.lt
easebaldai.lt

 

Žurnalas:Interjeras.lt pataria