Interjeras architektės Simonos Kazakauskaitės
Nuotraukos Leono Garbačausko
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Vilniuje esanti Totorių gatvė kadaise vedė prie totorių karių ginamų Totorių vartų, todėl ir buvo pavadinta šiuo vardu. Pasak klientų pripažinimo sulaukusios architektės ir šių namų dizainerės Simonos Kazakauskaitės, būtent totorių kultūros spalvos įkvėpė kurti apartamentų interjero koncepciją. Joje ryškios spalvos žaidžia ir šildo, o vario detalės žavingai suskamba senamiesčio autentiško grubaus mūro fone.

Anot architektės, klientė įsigijo labai apleistą, avarinės būklės 45 m² butą, norėdama jame įrengti jaukius, istoriją menančius Vilniaus svečių namus. Be didelių diskusijų buvo nuspręsta išsaugoti viską, kas autentiška. Išliko beveik visos atviros mūro sienos. Užtinkuotos tik tos vietos, kur reikėjo įrengti nuo drėgmės saugantį izoliacinį sluoksnį ar paslėpti šių laikų mūro intarpus.

Pačių apartamentų ašys autentiškos, o seną istoriją ir įvairias paslaptis saugančias medines duris teko vaduoti iš storų dažų sluoksnių, paliktų ne vienų šeimininkų. Kad apsistoję svečiai jaustųsi patogiai, prie mūro sienų ir senų durų priderinti modernios stilistikos interjero elementai.

Svarbus interjero akcentas – varinis baras kambario centre, aplink kurį sukasi apartamentų svečių gyvenimas. Jo kompozicinė atsvara patalpoje – ryškus, įmantrios formos fotelis. Miegamąjį puošianti perforuoto metalo siena slepia spintą ir vonios duris.

Architektė pabrėžia, kad interjeras turi būti ištobulintas ir vientisas. Pasak Simonos Kazakauskaitės, gražu, kai bendra būsto idėja keliauja per visus kambarius ir atsikartoja spalvų gamoje, kompozicijoje ar detalėse. Šiame interjere tą padaryti nebuvo sudėtinga dėl mūrinių sienų.

Šių namų dizainas išsiskiria šiltomis spalvomis, minkštais ir švelniais veliūriniais paviršiais. Tuo tarpu medinės grindys kontrastuoja su grubiomis mūro sienomis.

Vonia šviesi, balta spalva šiai erdvei suteikia švaraus, detalėmis neapkrauto dizaino įspūdį. Ši patalpa, pasak dizainerės, apsistojantiems svečiams dovanoja naujas patirtis ir žadina jausmus. Čia svarbus vietos įspūdis ir atmosfera. Mes suvokiame pasaulį per savo pojūčius, todėl interjero kūrėjai svarbu buvo, kad apsistoję svečiai čia jaustųsi jaukiai, patogiai ir išsivežtų kuo geresnius prisiminimus apie Vilnių.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“