Šventinė nuotaika namuose: prieš Kalėdas suteikite būstui jaukumo

 

Šventinis laikotarpis kiekvienuose namuose yra ypatingas. Vos į namų duris pasibeldžia gruodis, kyla noras į namus įnešti ne tik daugiau jaukumo, bet ir sukurti šventinę laukimo nuotaiką. Kokias priemones pasitelkti namų dekoracijoms? Kaip papuošti būstą ir šventinį stalą? Pateikiame kelias naudingas ir įkvepiančias idėjas bei patarimus.

 


Jaukumui sukurti reikalingi namų apyvokos reikmenys

Kai tik miestas sužimba kalėdinėmis lemputėmis, šiomis papuošti norisi ir savo namų langus. Juk mažos gelsvos ar spalvotos švieselės iškart suteikia namams jaukumo. Teigiama, kad ir žmogaus savijautai namų apšvietimas daro didelę įtaką. Šiuo laikotarpiu daugelis pradeda Kalėdinės eglutės ir jos dekoracijų (girliandų, žaisliukų) paieškas. Tačiau jei norite, kad namai atrodytų išskirtinai ir skleistų ypatingą atmosferą, verta pagalvoti, kuo dar būtų galima papuošti namus.

Tiesa, jaukumas namuose šventiniu laikotarpiu yra ne tik mirksinčios lempučių girliandos, puošiančios būsto palanges ir langus. Dėmesio vertėtų skirti ir stalo dekoracijoms. Vieniems šiuo laikotarpiu rūpi, kur parduodami šventiniai indai pigiau, kiti mąsto apie tai, kokias servetėles ar staltieses šiemet reikėtų pasirinkti arba ieško įdomesnių idėjų stalo papuošimui. Šventiniai namų apyvokos reikmenys tokie, kaip įmantresni stalo įrankiai, stiklinės, taurės, indai, dažnai kainuoja daugiau nei norisi išleisti. Visgi, jei vienais metais išleisite šiek tiek daugiau, kitais metais galvos sukti dėl to nebereikės.

Įsigykite jaukių mažų niekučių. Tai gali būti dirbtinis sniegas, purškiami aukso ar sidabro spalvos blizgučiai, spalvine gama derančios girliandos. Taip pat nepamirškite žvakių. Karpykite popierines snaiges ir dekoruokite jomis langus, pasitelkę dirbtinį sniegą, savaitgaliais kepkite imbierinius sausainius ir įkvėpkite namams kalėdinės, bendruomeniškumą sustiprinančios, dvasios.

 

 

     Namų dekoravimo idėjos įkvėpimui

  • Papuoškite namų kiemą. Juk namai – tai ne tik būsto vidus, bet ir jį supanti aplinka. Ant medžių pakabinkite jaukių kalėdinių žibintų, žaisliukais ar lempučių girliandomis papuoškite spygliuočius medžius. Dekoruokite įėjimą į namus. Įvairūs šventiniai namų apyvokos reikmenys pigiau parduodami prekybos miestelyje „Urmas“, tad laukti šventinių dekoracijų prekybos centruose nebūtina, pasipuoškite namus jau dabar. Plačiau informacijos ieškokite internetinėje svetainėje urmas.net. 
  • Džiovinti augalai ir detalės iš gamtos. Jei norite, galite namus papuošti ekologiškai, išvengiant plastikinių ir stiklinių dekoracijų. Jei namuose turite džiovintų medžių šakelių, gėlių, uogų kekių, pabandykite jas nupurkšti auksiniais ar sidabriniais dažais. Taip jie spindės ryškiau. Tokia puokšte galite papuošti valgomojo stalą, o aplink padėliokite baltu sniegu apipurkštų kankorėžių. Kiekvienas susirinkimas prie stalo bus daug jaukesnis ir ypatingas. Ieškokite vietų, kur specialūs dekoratyviniai indai parduodami pigiau, taip sutaupysite. 
  • Stikliniai indai su eglės šakelėmis ir lemputėmis. Turėdami daugiau lempučių, jas galite talpinti į stiklinius indus, kaip akcentą įdėkite nedidelę eglės spygliukų šakelę, papuoškite ją kaspinėliu. Pridėliokite tokių indų visose namų erdvėse, kad kiekvienas kambarys primintų, jog artėja gražiausios metų šventės.

  • Sukurkite advento kalendorių. Vienas iš variantų susikurti milžinišką advento kalendorių ir papuošti juo namų sieną. Jis gali būti padarytas iš kalėdinių kojinių, popierinių skaičiukų. Į kojines sudėti galite ir saldumynus, kelių skirtingų arbatų ar kavų rūšis ar bet ką, kas skatintų šypsenas. Kiekviena diena atneš staigmeną, o namuose vyraus šventinė nuotaika.

Bene didžiausią kalėdinių dekoracijų ir susijusių prekių asortimentą gali pasiūlyti prekybos miestelyje „Urmas“ dirbantys verslininkai. Visą gruodį čia veikia Kalėdinė mugė, todėl platų dovanų pasirinkimą ir geras kainas čia ras kiekvienas. Daugiau informacijos taip pat galite rasti ir internetiniame prekybos miestelio tinklalapyje – urmas.net.

 

Interjeras.lt