Interjero autorė Vėtrė Markevičiūtė
Nuotraukos Leono Garbačausko
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Šiame, Žvėryne esančiame 66 m² bute, buvo suplanuota svetainė sujungta su siaura virtuvėle ties balkonu, du maži miegamieji ir neproporcingai didelis vonios kambarys. Interjero dizainerė Vėtrė Markevičiūtė planus kiek pakeitė. Sumažinus vonios erdvę, atsirado vietos prieškambariui. Į jį buvo perkelta virtuvė, o buvusi jos erdvė išnaudota dideliam dviejų vaikų kambariui. 

Toks sprendimas priimtas žvelgiant ateitį – atžaloms paaugus, kambarį bus galima padalinti į du mažesnius kambariukus, kad kiekvienas turėtų atskirą erdvę savo poreikiams. Kai vienas iš vaikų jau studijuos, o kitas dar mokysis, jie kelsis skirtingu laiku, kai jaunėliui reikės miegoti, o vyresnėlis turės ruoštis paskaitoms ar iki išnaktų šnekučiuosis su draugais – tada vienas kitam netrukdys. Taip pat dizainerė pastebi, kad patekti į vieną iš kambarių bus galima iš svetainės, kur dabar būsimų durų angoje įrengta sieninė spinta.

Sumažintas vonios kambarys neprarado funkcionalumo – jame telpa skalbyklė, džiovyklė, dušas, patogus praustuvas ir talpi veidrodinė spintelė virš praustuvo. Tuo tarpu koridoriaus dalis nuo miegamųjų link svetainės tapo ir prieškambariu, ir virtuve. Koridoriuje yra ne tik didelė drabužių spinta, bet ir aukšta batų spinta su patogiu minkštasuoliu bei atskiras baldas sienoje, skirtas rekuperacijai ir ūkiniam podėliui.

Užsakovai norėjo neapkrauto, šilto, žalsvos spalvos interjero ir mozaikos plytelių. Pildant šį norą, stambiomis žalio marmuro mozaikos plytelėmis, išklotas prieškambaris,  o žalsvai pilko atspalvio dažais nudažyta svetainės siena. 

Buvo kuriamas modernaus stiliaus interjeras. Čia varijuoja šviesios spalvos, todėl ankštokos patalpos atrodo erdvesnės. Siekiant racionaliai panaudoti erdvę buvo gaminami didelių matmenų baldai, kuriuose patogu laikyti daiktus. Visas spintas norėta įrengti taip, kad jos kuo mažiau matytųsi, bet būtų ypač talpios. Dizainerė su užsakovais grindų apdailai išrinko šviesios medienos rašto, dėvėjimuisi itin atsparią dangą, kurios nereikia labai saugoti. Smulkios grindlentės buvo suklotos eglutės raštu. Renkantis audinius, pirmenybė teikta natūralioms tekstūroms. Bendro apšvietimo šviestuvai integruoti lubose: jie mažai matomi, bet galingai šviečiantys. Pasak dizainerės, stipriai apšviesti nedideli kambariai atrodo erdvesni. Tuo tarpu vakarinį jaukumą, prieblandą ir ramybės pojūtį prieš miegą sukuria sieniniai šviestuvai. 

Daugiau nuotraukų:

190