Šviesos poreikis – vienas iš stipriausių individo poreikių. Lietuvai, kuri taip pat kaip ir Skandinavijos šalys, yra vidutinio klimato juostos šiaurinėje dalyje, ši natūralios šviesos trūkumo problema šaltuoju metų laiku itin aktuali. Moksliškai įrodyta, kad šviesos trūkumas gali sukelti nemenkų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, depresiją, nuotaikos svyravimų, odos problemų. Tai suprasdami ir atsižvelgdami į saulės šviesos nepakankamumą žiemos periodu, suomių šviesos technologijų inžinieriai iš kompanijos „Innojok Oy“, kuriems priklauso INNOLUX prekinis ženklas, drąsiai deklaruoja – šviesos, pasitelkus tinkamus apšvietimo sprendimus, yra pakankamai, o, be to, ji gali netgi gydyti.

Kompanijos istorija prasidėjo prieš dvidešimtmetį, kai Jukka Jokiniemi, tuometiniam inžinerijos studentui Helsinkio technologijos universitete, buvo diagnozuota sunki akių liga, kurios pasekmes medikai apibūdino kaip galimą aklumą. Norėdamas neprarasti galimybės studijuoti ir apskritai gyventi visaverčio gyvenimo, jaunasis inžinierius ėmėsi kurti šviesos technologijų kompaniją ir subūręs kompetentingų specialistų komandą pradėjo darbus. Ilgametis gilinimasis į šią sudėtingą apšvietimo sritį ne tik leido suvaldyti ligą, bet ir padovanojo pasauliui stiprią įmonę, kurios apšvietimo sprendimai ir šviestuvai neturi analogų.

Pagrindinis dėmesys bendrovės veikloje skiriamas šviesos poveikiui, funkcionalumui ir nesenstančiam skandinaviškam dizainui. Itin praktiškas, stilingas ir nesunkiai pritaikomas kone bet kokios stilistikos interjere naujausios kolekcijos šviestuvas „Jasmina“. Jis išsiskiria aukštos kokybės šviesa ir lengvu montavimu. Be to, šviestuvas gali būti įvairaus diametro (350, 435, 500, 580, 800, 1080 mm), o spinduliuojamos šviesos srautas iš tiesų didelis – net iki 13056 lm. Galimi keli pasirinkimo variantai: su ypač efektyviais LED šviesos šaltiniais arba aukštos kokybės ir didelio efektyvumo „Osram“ 55 W liuminescencinėmis lempomis. Būtent dėl to šio modelio šviestuvai pritaikomi iš esmės visose patalpose: nuo vonios kambario iki svetainės, nepamirštant ir biuro patalpų.

Papildomai parirenkama šviesos intensyvumo reguliavimo galimybė – jei eksploatuojama žiemos vakarais, galima pasirinkti ryškesnę šviesą, o jei norima susikurti intymesnę erdvę, tuomet pakaks ir ne tokio stipraus šviesos srauto. Lubinio šviestuvo pagrindas yra metalinis, o korpusas pagamintas iš plastiko, didžiausio šviestuvo bendras svoris – 12 kg. Be viso to, šį suomišką šviestuvą labai patogu prižiūrėti – jame nesikaups dulkių, nes korpusas yra uždaras.

Turintiems specialių poreikių, pavyzdžiui, norintiems ryškios šviesos terapijos namuose, specialistai rekomenduoja rinktis pastatomus arba pakabinamus, gydomąjį poveikį turinčius šviestuvus. Vienas iš tokių – suomių dizainerės Katrinos Nuutinen sukurtas šviestuvas „Candeo“. Dėl savo įprastos formos gali būti naudojamas tiesiog virš valgomojo stalo. Tai garantuos, jog šviesos terapija mėgausitės net ir valgydami.

Garsaus suomių dizainerio Eero Aarnio sukurtas šviestuvas „Origo“, būdamas 120 ir 400 mm, yra itin patogus naudoti bet kokioje būsto erdvėje. Šviestuvas puikiai kompensuoja natūralios šviesos trūkumą tamsiuoju metų laiku. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad ši šviesos terapija, pasitelkiant ją periodiškai, leidžia išvengti rudeninės depresijos, gerokai pakelia energijos lygį ir skatina laimės hormonų gamybą organizme bei padidina motyvaciją dirbti ir puoselėti asmeninius santykius. Skoninga interjero detalė gali papuošti ir ofisą – tokia investicija į darbuotojų sveikatą, tikėtina, atsipirktų labai greitai – juk gera nuotaika didina motyvaciją dirbti, o tai neabejotinai kuria įmonei pridėtinę vertę.

„Innojok Oy“ gaminių asortimente – daugiau nei pusšimtis modernių lauko ir vidaus erdvių šviestuvų, pagamintų pagal pažangiausias šviesos technologijas ir atsižvelgiant į naujausias dizaino tendencijas.

Daugiau informacijos galite rasti „Sietynas“ šviestuvų salone.
www.e-sviestuvai.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“