Šviesa pasižymi nuostabiomis savybėmis, kurios žinomos nuo senų senovės, tačiau iki šiol ne visi naudojasi šiais privalumais kuriant interjerą namuose. Todėl pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie padės teisingai suplanuoti apšvietimo scenarijų, nustatyti šviestuvų skaičių ir tipus, taip pat sukuriant apgalvotą apšvietimą jūsų namuose. Šviestuvų įsigimas Kaune galimas net internetu.

Detalės sėkmingam apšvietimui

Apšvietimo planavimas grindžiamas trimis jo tipais: bendruoju, darbiniu ir dekoratyviniu. 

Bendrajam tipui būdingos visos lempos, skleidžiančios tolygiai išsklaidytą šviesą, tarp kurių yra ir sietynai su keliomis lempomis stikliniuose arba medžiaginiuose gaubtuose.

Darbinis vaizdas, dar žinomas kaip kryptinis apšvietimas, savo ruožtu sujungia šviestuvus, skleidžiančius kryptinius šviesos pluoštus. Tai įvairūs toršerai, šviestuvai, stalinės lempos, netgi sietynai su specialiomis lempomis. Todėl rinkdamiesi juos vadovaukitės lempų ryškumu ir erdvės kiekiu. 

Ir tik tada, kai jau susiformavę du funkciniai apšvietimo tipai, laikas juos papildyti žavia dekoratyvine šviesa – LED juostelėmis, grindyse įmontuotais prožektoriais ir pan.

Šviestuvus integruojame į asmenines ir darbo erdves

Iš eilės išdėstyti pakabinami šviestuvai

Iš eilės išdėstytos identiškos lempos yra puikus sprendimas vizualiai organizuoti erdvę. Toks požiūris ypač aktualus ilguose siauruose koridoriuose, o tai, pabrėžiant pastarojo perspektyvą, gelbsti nuo neįveikiamo nuobodulio. Ši technika taip pat tinka ant pailgo stalo ar salos, sutelkiant dėmesį į įspūdingą jų dydį.

Skirtinguose aukščiuose pakabinami šviestuvai

Įvairiuose aukščiuose išdėstytų šviestuvų kompozicija gali sukurti įspūdingą aplinką. Norėdami tai padaryti, paimkite porą identiškų šviestuvų, tiek vienos spalvos dizaino, tiek įvairių tarpusavyje derančių šviestuvų ir pakabinkite juos skirtinguose aukščiuose. Tai geriausia padaryti kambario centre arba virš valgomojo stalo. Na, kuo daugiau lempų, tuo vaizdas bus ryškesnis ir gražesnis.

Nebijokite sulaužyti simetrijos

Miegamasis – tai vieta dviems, o tai reiškia, kad apšvietimo tonas turi būti toks pat švelnus ir moteriškas, kaip brutalus ir vyriškas. Aukštos lempos, puikus sprendimas, kurios harmoningai sujungia stipriosios ir silpnosios lyčių trauką. 

Nerekomenduojama naudoti taškinių šviestuvų, nes su siauru apšvietimu jie gali ne tik akinti, bet ir sugriauti net elegantiškiausią dizaino idėją.

 

#Apšvietimas

2022-04-21