Tekstas: Agnės Tamašauskaitės
Architektai: Full Fat Design Project
Vieta: Torontas, Kanada
Plotas: 54,35 m²
Įgyvendinta: 2021 m.
Fotografijų autorius: Riley Snelling

Kanadoje įsikūrusios kavinės Milky’s kūrėjai pažvelgė į kitokią nei įprasta, švelnesnę, jūrinių gabenimo konteinerių dizaino pusę. Ne vieną apdovanojimą pelniusios, į išskirtinį dizainą orientuotos kavinės Milky’s naujosios patalpos pavadinimu Cloud Room duris atvėrė Toronto Stackt turguje. Šiemet oficialiai atidarytas Cloud Room jau spėjo patraukti tiek dizainerių, tiek lankytojų akį unikaliais interjero sprendimais, kurie jūrinį konteinerį pavertė šviesia ir prabangia erdve.

Užeiti kviečia dinamiškai besikeičiančios šviesos ir baras, skirtas rankų darbo kavai ir arbatai ruošti. Prabangaus minimalizmo dvasią kūrė Full Fat Studio architektai. Gaubiantis, geometriniais raštais išraižytas travertinas ir jo smėlėta kalkakmenio spalva suteikia kavinei šiek tiek nežemišką pojūtį, kurį dar labiau pabrėžia negausūs baldai ir vyraujantis ekstremalus minimalizmas.

Erdvė, kuri sulėtina laiką

Milky’s kavinių tinklas save vadina kavos ir laimės tiekėju. Fraserio Greenbergo įmonė, kuriam taip pat priklauso aplinkai nekenksminga, į kokybišką dizainą orientuota kietmedžio grindų dangų įmonė Relative Space, yra žinoma dėl aukštos kokybės kavos ir arbatos gėrimų, kurie ne tik apgalvotai paruošti, bet ir patiekti. Unikalaus dizaino kavinės papildo įmonės kuriamą išskirtinės kokybės konceptą, nes jų interjerai leidžia patirti išskirtinių įspūdžių. Besikeičiančios Cloud Room šviesos, pailgo deimantinio rašto interpretacijos ir akmeniniai paviršiai tokioje mažoje erdvėje žavi dizainerius ir suteikia išskirtinę patirtį kavinės lankytojams.

„Projektuodami Milky’s iš pradžių galvojome, kaip geriausiai galėtume kažkieno rytinės kavos gėrimo rutiną paversti unikalia, žadinančia gerą nuotaiką. Kurdami Cloud Room, pradėjome ieškodami galimybių sulėtinti savo svečių gyvenimo tempą ir leisti jiems įvertinti akimirką“, – pasakoja F. Greenbergas.

Anot projekto autorių, mintis, kad viskas, kas supa produktą, taip pat svarbu kaip ir pats siūlomas produktas – nuo pristatymo iki priėmimo – padėjo suformuoti Milky’s Cloud Room koncepciją. Konteinerio viduje apgalvotas kiekvienas dizaino elementas, nuo siauros spalvų paletės iki unikalių puodelių, naudojamų kiekvienam gėrimui, – visa tai sukuria laiką sulėtinančią erdvę.

Nesenstantis minimalizmas interjere

Cloud Room, arba lietuviškai Debesų kambarys, pavadinimą gavo dėl dinamiško, besikeičiančio apšvietimo, kuris sukuria šešėlius ant trimačio travertino rašto, denginčio tiek konteinerio sienas, tiek lubas. Šis unikalus efektas imituoja per sieną judančių debesų šešėlius. Šviesa juda labai lėtai, todėl šešėlių keliavimas nepastebimas iš pirmo žvilgsnio, bet pastebimas per laiką, kurio reikia kavai užsakyti ir paruošti. Visas kavinės apšvietimas suprojektuotas taip, kad pabrėžtų erdvės kontūrus, žaistų ant kalkakmenio paviršiaus ir apgaubtų lubas.

Cloud Room suprojektavo ir pastatė Full Fat Studio. Įkvėptas Batay-Csorba Architects specialiai Milky’s kavinių tinklui sukurtos architektūrinės kalbos ir grafinių raštų, Cloud Room suteikia pažįstamą, tačiau naują jausmą. Medžiagų, spalvų, raštų ir detalių pokyčiai yra tai, kas erdves daro skirtingas.

Visas interjeras pritaikytas jūrinio konteinerio apdailai. Travertino sienas ir lubas gamino Marbela. Įmonė Anony suprojektavo išmaniuosius šviestuvus, leidžiančius valdyti apšvietimo kiekį ir keisti kavinės atmosferą, be to, jie sukuria debesų efektą.

Kiti interjero elementai taip pat tikslingai apgalvoti ir pritaikyti prie kuriamo minimalizmo. Itin smulkiu eglutės raštu dengtos medienos grindys, specialiai suprojektuoti balti vidaus baldai ir juodi akcentai langų rėmuose, kėdėse, kavinės įrangoje. Projektą parengusi įmonė siekė ramaus ir klasikinio dizaino.

„Kurdami interjerą norėjome, kad antroji mūsų kavinė būtų akivaizdžiai Milky ir turėtų savo išskirtinumą, – sako Fraseris Greenbergas, Milky įkūrėjas ir Full Fat Design partneris. – Natūralų akmenį pasirinkome dėl jo ilgaamžiškumo ir kuriamos prabangos, o debesų efektas buvo mūsų koncepcija dėl jų greičio ir nenuspėjamumo.“

Cloud Room – tai kavinė-baras, skirtas dėmesiui atkreipti ir „Milky“ produktų pasiūlai išplėsti. Kruopščiai atrinkta ir prie bendro projekto koncepto pritaikyta įranga atrodo niekuo neypatinga, tačiau leidžia atrasti daugiau būdų, kaip sukurti specialią kavą ir arbatą. Klasikiniame interjere subtiliai integruotos šiuolaikinės technologijos ir įrankiai suteikia naujų galimybių naujiems, kiekvieną sezoną išleidžiamiems gėrimams. Vadovaujantis sezoniniais skoniais, jausmais ir originalumu, visi gėrimų receptai gaminami vietoje. Negana to, gėrimų skoniai išskirtinai pritaikomi prie konkrečios kavinės interjere vyraujančių sprendimų. Projekte Cloud Room tai – šviesa, ramybė, klasika ir prabanga.

Daugiau nuotraukų:

#Architektūra

2022-04-12