Vieta: Los Andželas, JAV 
Architektūra: ANX / „Aaron Neubert Architects“
Interjeras: ANX / „Aaron Neubert Architects“
Landšaftas: LPO
Fotografijos: Paul Vu / HANA

Aaron Neubert Architects“ naujasis projektas – T House – jaunos šeimos rezidencija, įsikūrusi ant Los Andželo kalvų, Holivude. Iš jos atsiveria nuostabūs San Fernando slėnio, Grifito parko ir legendinio Holivudo ženklo vaizdai. Ši biofilinė rezidencija puikiai įsilieja į namus supančią gamtą. 

Namai turi įstabų įėjimą per kiemą. Šis atskiria pastatą nuo gretimo šlaito. Kiemo reljefas stačiai leidžiasi iš pietinės pusės. Pastarąjį supa terasiniai sodai, vedantys gyventojus ir svečius į įstiklintą holą su koridoriumi. Vertikalūs trijų aukšto namo langai atveria kvapą gniaužiančius vaizdus į Barhamo bulvarą šiaurėje. Žvelgiant pro juos kyla jausmas, lyg būtum tarp žemės ir dangaus. Šią vertikalių langų sistemą papildo teleskopinės visą plotą nuo grindų iki lubų užimančios stiklinės durys. Jos papildomai atveria panoraminius netoliese dunksančių kalnų horizonto vaizdus. Tam architektai pasirinko T formos erdvinį architektūrinį suplanavimą, leidžiantį regėti tiek tolimą kraštovaizdį, tiek baseino zoną.

Tris aukštus jungia vertikalus išilginis langas, atskirtas nuo sieninių, grindinių ir lubinių namo konstrukcijų. Tai sukuria erdvės įspūdį. Antrąjį aukštą sudaro įėjimas, svetainė, virtuvė, valgomasis, holas ir darbo kambarys. Apatiniame aukšte įrengtas prabangus svečių kambarys. Šalia baseino, terasos bei kiemo įkurta pusiau uždara laisvalaikio pramogų erdvė. Viršutiniame aukšte yra šeimininkų miegamieji, skalbykla bei garažas.

Namo fasado apdailai panaudotos tvarios, anglimi beicuotos kedrų dailylentės bei rankų darbo gamybos terakotinės plytos. Taip kuriama natūrali bei šilta medžiagų paletė. Kadangi medžiagos atsparios oro sąlygoms, laikui bėgant, jos dar labiau susilies su gamta. Vidaus apdailai pasirinktos sijos iš rūšinių Douglas eglių, plačios ąžuolo ir natūralaus kalkakmenio grindys, gipso sienos, pjautinės ąžuolo spintos ir tamsios bronzos apdailos langai bei vidaus turėklai.

Kurdami T House projektą, architektai itin atsižvelgė į aplinkosaugos reikalavimus, tad visos medžiagos ir statinio formos dera su kraštovaizdžiu, o tvarūs sprendiniai buvo įgyvendinami visuose statybos ir eksploatavimo etapuose. Landšaftui formuoti pasirinkti tik sausam regiono klimatui pritaikyti augalai, skatinantys biologinę įvairovę bei atsparūs vandeniui. Apskritai tvarios medžiagos ne tik kuria namų estetiką, bet ir sumažina ekologinę taršą. Integravus lietaus vandens surinkimo sistemą, efektyviai taupomi vandens ištekliai, o surinktas lietaus vanduo vartojamas augalijai drėkinti. 

T House tapo atsakingo rezidencijų statymo Pietų Kalifornijos kalvos šlaituose pavyzdžiu. O gyventojai gali mėgautis išskirtiniu šiuolaikinio dizaino ir gilaus ryšio su gamtos pasauliu deriniu.

Daugiau nuotraukų:

165