Šiuolaikinis šviestuvų asortimentas išties džiugina savo gausa ir suteikia itin plačias pasirinkimo galimybes. Pasitelkiant į pagalbą skirtingas apšvietimo sistemas kiekvienoje patalpoje galima sukurti kardinaliai skirtingą šviesos sklaidos efektą ir įgyvendinti kardinaliai skirtingus interjero sumanymus. 

asociatyvi nuotrauka

Kiekviena namų erdvė atlieka skirtingą paskirtį, o ši aplinkybė įpareigoja kiekvieną namų kambarį patobulinti išskirtinai tik jam pritaikytu apšvietimo sprendimu. Svetainė – bene svarbiausia namų erdvė, kurioje praleidžiame labai didelę laiko dalį. Ši aplinkybė įpareigoja svetainės apšvietimui skirti išties ypatingą dėmesį. Tad kokiais šviestuvais bei apšvietimo sistemomis reikėtų tobulinti svetainės erdves? Ir kaip pasirinkti laikui nepavaldų šviestuvą, kuris niekada neišeis iš mados?

Pagrindinį šviesos srautą suteikiantys šviestuvai 

Dauguma žmonių planuodami svetainės apšvietimą dažniausiai renkasi į lubas montuojamus šviestuvus bei LED paneles. Šie šviestuvai nekrenta į akis, neišeina iš mados, suteikia kokybišką šviesos sklaidą ir iš esmės yra saugus ir visada pasiteisinantis sprendimas, ypač didesnių erdvių svetainės kambariams. Tačiau šiuolaikinėje šviestuvų rinkoje tikrai galima rasti ir šiek tiek originalesnes, lygiai tokią pačią šviesos sklaidą užtikrinančias apšvietimo idėjas, kurios kokybiškai atliks pagrindinio svetainės apšvietimo funkciją. 

Kryptiniai šviestuvai – nepriekaištingas dizainas ir funkcionalumas

Kryptiniai šviestuvai – puiki idėja tiek mažesnių, tiek didesnių erdvių svetainėms. Prie lubų montuojami, didesnį kiekį lempučių turintys šviestuvai ne tik idealiai atlieka pagrindinio apšvietimo funkciją, bet ir suteikia galimybę reguliuoti ir pakreipti sklindančios šviesos srautą norima linkme. Masyvaus korpuso, juodos ar tamsiai pilkos spalvos kryptiniai šviestuvai neabejotinai taps pačiu pagrindiniu svetainės akcentu, nuo kurio tiesiog nesinorės atitraukti akių. O šiek tiek subtilesnio dizaino, mažesnį lempučių kiekį turintys, balto ar medinio korpuso kryptiniai šviestuvai sukurs neįkainojamą jaukumo pojūtį bei idealiai prisitaikys prie mažesnių svetainės erdvių. 

asociatyvios nuotraukos

Papildomi šviestuvai  – privalomas svetainės akcentas

Net ir itin santūrios pagrindinės svetainės apšvietimo sistemos retkarčiais pabosta. Itin intensyvus šviesos srautas tikrai nėra reikalingas skaitant įdomią knygą ar žiūrint mėgstamiausią serialą. Dėl šios priežasties, net ir nepriekaištingai savo funkciją atliekančias pagrindines svetainės apšvietimo sistemas tikrai rekomenduojama papildyti papildomais, koncentruotą šviesos srautą suteikiančiais šviestuvais. 

Pakabinami šviestuvai ir sietynai – apšvietimo sprendimai sukurti svetainei

Originalaus dizaino pakabinamas šviestuvas ar prabangus sietynas ne tik akimirksniu patobulins svetainės interjerą, bet ir suteiks šiek tiek subtilesnį šviesos srautą, kurio dėka nesudėtingai sukursite itin jaukią svetainės atmosferą. Senesnės kartos atstovai sietynus ir įvairius pakabinamus šviestuvus montuodavo išskirtinai tik svetainės kambario centre. Šiais laikais tokio reikalavimo tikrai nereikia laikytis. Tinkamiausią pakabinamų šviestuvų ar sietynų vietą reikėtų parinkti atsižvelgiant į svetainės išplanavimą, baldų išdėstymą. Pakabinamą šviestuvą ar sietyną galima montuoti virš valgomojo stalo, kavos staliuko, televizoriaus ar minkštųjų baldų komplekto. Žinoma, tam kad šviestuvo nekliudytumėte rankomis ar galva reikėtų parinkti tinkamą, visiems šeimos nariams patogų šviestuvo aukštį. 

Pasitelkiant į pagalbą skirtingus šviestuvus ir apšvietimo sistemas savo svetainės erdvėms galima suteikti kaskart vis kitą nuotaiką bei atmosferą. Žinoma, renkantis papildomo ar pagrindinio svetainės apšvietimo idėjas tikrai nereikėtų persistengti. Ypatingai ryškios šviestuvo spalvos ar pernelyg masyvus šviestuvo korpusas – patrauklios, tačiau toli gražu ne kiekvienai svetainei tinkamos šviestuvų savybės. 

Tad nusprendus savo svetainės erdves patobulinti naujais šviestuvais tikrai reikėtų atsižvelgti į patalpos dydį bei vyraujantį svetainės stilių. Na o jeigu išsirinksite šviestuvą, kuris idealiai papildo jūsų svetainės erdves ir suteikia joms išskirtinį dizaino prieskonį, tuomet naujasis šviestuvas tikrai niekada neišeis iš mados ir sėkmingai tarnaus metų metus.