Autorės Rimantė Butėnaitė ir Rūta Simutytė
Nuotraukos Lina ADI photography
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Pasaulietiška, daug keliaujanti – taip galima apibūdinti šeimą, kuri kreipėsi į interjero dizainerių Rimantės Butėnaitės ir Rūtos Simutytės duetą. Buto šeimininkai troško solidžių ir laikui nepavaldžių namų, tad projekto autorės pasirinko naudoti ilgaamžiškas medžiagas – medžio ir akmens duetą, o prabangą subtiliai papildyti  itališko modernumo akcentais.

Paklaustos apie pirminius iššūkius kuriant šį projektą, specialistės pagyrų nepagailėjo rangovams: jie ne tik puikiai komunikavo, bet ir iškart suprato interjero viziją ir kruopščiai ją įgyvendino.  Tačiau, kaip atsitinka su daugeliu projektų, kilo nesklandumų dėl laiko ribojimų, tad kai kurie užsakymai iš užsienio vėlavo. Tuo tarpu siekdamos savo užsibrėžto tikslo, dizainerės ryžtingai bendradarbiavo su apšvietimo, garso ir audinių tiekėjais. Itin padėjo „Neighborhood oak and steel“ baldininkai: jiems specialistės negaili pagyrų ne vien dėl aukštos medžiagų kokybės, bet ir dėl įsitraukimo bei gamybos greičio. Šiame projekte net ir sunkiausiai įgyvendinami procesai buvo atlikti tobulai.

Interjere dėmesį traukia detališkumas. Pastarasis susiformavo palaipsniui, nes buvo siekiama funkcionaliai išnaudoti visą 117 m² buto plotą – įrengti net trys miegamieji. Kad kambariai ir pereinamosios erdvės neatrodytų ankšti, naudoti veidrodiniai fasadai. Pagrindiniame miegamajame norėjosi sukurti oazę JAI: suprojektuota stiklinė pertvara, subtiliai sujungianti miegamąjį su vonia. Tai tarsi jaukus ir individualus mini SPA. Kaip pastebi dizainerės, šioje visiškai atskiroje, patogioje ir elegantiškoje vietoje galima skirti laiką vien tik sau.

Tiesa, šeimininkai norėjo, kad kitose namų erdvėse galėtų kokybiškai leisti laiką su vaikais bei draugais, todėl įrengta erdvi virtuvė. Jai ir kitoms patalpoms sukurti naudota daug natūralių medžiagų: akmuo, medžio lukštas, nerūdijantysis plienas, stiklas bei odos fragmentai, – kruopščiai apgalvota kiekviena detalė. Namų ašimi tapusioje virtuvėje puikiai dera tamsus ąžuolas ir matinis kvarcitinis akmuo „Infinity“ iš „Akmenstatos“ asortimento. Tai dar viena įmonė, kurios specialistai aktyviai dalyvavo projekto įgyvendinimo procese: jie siuntė daugybę pavyzdžių, padėjo klientams pasirinkti idealią, individualius poreikius tenkinančią akmens plokštę ir užtikrino sklandų montavimo procesą. 

Šukuoto kvarcito akmens plokštės savo matiškumu suteikia stipresnį prieskonį natūralumui. Itin subtiliai išsiskirianti matinė tekstūra yra ne tik tvari, bet ir lengvai prižiūrima. Anot dizainerių, šis derinys atvėrė kelią sklandžiam kitų tekstūrų įliejimui. Prietaisams, apdailai ir akcentams naudotas nerūdijantysis plienas ir stiklas suteikia būstui šiuolaikiškumo ir gražiai papildo laiko patikrintą medžio bei akmens derinį. Atspalvių gausa pasižymintis natūralus medis suteikia subtilios prabangos jausmą. Jo motyvai naudoti ir kituose kietuosiuose balduose, kurių natūralumas padeda sukurti darnų dizainą.

Sudėtingiausias finalinis momentas – didelių formų plytelių integravimas vonios kambaryje. Jų matmenys padeda išlaikyti vientisą vaizdą. Dizainerių priežiūros pareikalavo ir dekoro mikrocementu procesas, nes tai yra itin didelio kruopštumo bei kantrybės reikalaujantis darbas, kurio rezultatas – erdvės grožis. Projekto autorės Rimantės manymu, šio dizaino konceptas išties išskirtinis: nepaisant naudotų šaltų medžiagų bei tamsių spalvų, jaukumas juntamas vos įžengus į apartamentus.

569