Interjero autorė Sandra Kasperavičienė
Nuotraukos „Lina ADi photography“

Netoli Kauno botanikos sodo esančio namo architektūra (architektų biuras „Nebrau“) inspiravo griežtą, aiškios struktūros interjero viziją. Du persidengiantys stačiakampiai tūriai, didelės stiklo vitrinos pirmame aukšte, aiškus funkcinis planas sukūrė gerą interjero pagrindą. 

Pirmas namo aukštas skirtas bendram naudojimui – didelė svetainė su virtuve ir valgomuoju, drabužinė, svečių vonios kambarys, darbo kambarys – gana atviras tūris su stiklo vitrinomis iš abiejų namo pusių. Koridoriuje suprojektuoti perforuoto metalo laiptai neuždengia natūralios dienos šviesos, sklindančios pro abiejų pusių vitrinas. Metalo pakopos ir privačioms erdvėms nebūdingi turėklai čia buvo pasirinkti motyvuotai, norint išlaikyti masyvios konstrukcijos vientisumo ir lengvumo įspūdį.

Natūralaus medžio virtuvės ir svetainės zonos grindys pereina į didelę medžiu dengtą terasą kieme. Atvėrus vitrininius langus, vidus susilieja su išore ir vasarą galima mėgautis bendra erdve. Integruoti elektra valdomi užuolaidų karnizai leidžia lengvai reguliuoti norimą privatumo lygį. Televizoriaus zonoje lubose papildomai sumontuotas didelis projektoriaus ekranas svetainę paverčia kino teatru.

Antrame aukšte įrengtos privačios erdvės su vaikų ir tėvų miegamaisiais, drabužine bei dideliu vonios kambariu. Trys vaikų kambariai suprojektuoti pagal kiekvieno individualius poreikius ir pomėgius. 

Šiam būstui pasirinktos neutralios vidaus apdailos medžiagos ir spalvos, nevengiama naudoti tamsių atspalvių ir industrinėms erdvėms būdingų elementų. Skirtingų faktūrų ir atspalvių dekoratyvinis betonas naudotas ir grindims, ir sienoms. Sienos pasižymi grubesnėmis faktūromis, jų matyti ir interjero detalėse: koridoriuje kabančio didelio veidrodžio rėme, baldų fasaduose. Tokie individualūs sprendiniai leido išlaikyti interjerą vientisą, naudojant kuo mažiau skirtingų apdailos medžiagų.

Vonios kambariuose impregnuotas betonas leidžia net dušo kabinoje esančius elementus (nišas, suoliuką prisėsti) sujungti į vieną visumą. Nišose įrengtų baldų fasadai padengti ta pačia danga. Jie puikiai susilieja su sienomis, sudarydami vientisos plokštumos įspūdį. 

Dauguma korpusinių baldų buvo gaminami individualiai. Svečių vonios kambario praustuvo spintelei buvo pritaikyta metalinė skysčių talpa. Tokios detalės namams suteikia individualumo, užbaigtumo pojūtį.

Daugiau nuotraukų:

709