Tapome baltai

 

Mūsų namų jaukumas yra svarbiausia sąlyga mūsų gerai savijautai, puikiai nuotaikai ir komfortui. Kuriant interjerą labai svarbu tinkamai pasirinkti spalvas. O kas jei sumanytume sukurti interjerą viena spalva. Ar tai įmanoma? Ar bus tokie namai jaukūs? Aišku, viskas priklauso nuo to, kokia tai bus spalva.

Visiems žinoma, jog balta spalva puikiai tinka luboms ir sienoms, retais atvejai – grindims, o dar rečiau sutinkamas visai baltas interjeras.

Daugeliui balta yra tiesiog balta, kaip popieriaus lapas. Gali atrodyti, jog baltas interjeras būtų neįdomus ar blankus. Tačiau baltas interjeras, kaip ir tapymas balta spalva gali tapti labai subtilus ir elegantiškas, lengvas tarsi panirus į minkštą kamuolinį debesį. 

Ar kada susimąstėte kokia dar gali būti balta spalva? Gal akinanti, kaip kalnų viršūnėse saulės nutviekstas sniegas,o gal lengva ir natūrali kaip pienės pūkas?  

Tapant baltai vienas detales galime jautriai išryškinti, o kitas nuraminti padarant jas tarsi perregimas, nepastebimas. Svarbu stebėti aplinką ir nebijoti eksperimentuoti.

Baltai spalvai labai svarbus apšvietimas, jam kintant atrodo, kad baltuose tonuose žaidžiantys šešėliai atgyja ir suteikia spalvai naują pavidalą. Jei kartu sudėsite baltą kailį, drobę ir satiną suprasite, kiek daug slypi šioje spalvoje ir kaip nuostabiai viską galima suderinti.

Balta spalva viską subtiliai apjungia, todėl tokiame interjere nesunkiai suderinami tiek griežti modernūs, tiek ornamentuoti klasikiniai baldai, gipso lipdiniai, įvairūs audiniai ir tekstūros.

Reikia nepamiršti, jog balta spalva gali būti ne tik matinė, bet ir blizgi. Tarpusavyje derinant blizgius ir matinius paviršius galima išgauti netikėčiausių rezultatų, kuomet blizgiame paviršiuje atsispindi šviesos, faktūros ir aplink esantys tonai.

Baltose erdvėse labai lengva išskirti tai kas svarbiausia, dažnai tai nuotraukos, tapyba, paveikslai, širdžiai mielos smulkmenos. Galima būtų teigti, jog baltai nutapyti namai yra idealus fonas ryškiai asmenybei, jie neužgožia, o priešingai paryškina ir atskleidžia tai kas svarbiausia – juose gyvenančios asmenybės grožį.

 

Casablanca architektai