Užuolaidos - www.dekorostudija.lt; Valgomasis stalas - www.tch.lt; Sofa - www.priveehome.lt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Interjero autorė
– Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt
Užduotis: sukurti jaukų ir šiltą interjerą jaunai šeimai.

Dekoratorė Elžbieta Skunčikienė kuria romantiškus interjerus, kuriuose vyrauja provanso ir klasikos motyvai. Jos interjeruose gausu natūralių audinių elementų, nėrinių, dekoratyvinių pagalvėlių, servetėlių, žvakidžių ir žydinčių gėlių, kurios suteikia jaukumo, šilumos įspūdį.

Šiais metais E. Skunčikienė sublizgėjo „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse, kuriame už Vilniaus priemiestyje sukurtą namo interjerą buvo įvertinta net dviem apdovanojimais. Tarptautinė profesionalų komisija dekoratorei skyrė prizą už geriausią vonios kambario sprendimą, o Lietuvos visuomenė, balsuodama internete, skyrė „Tautos metų interjero“ prizą. Galima būtų teigti, kad iš beveik 100 konkurse pristatytų privačių interjerų, šis labiausiai atspindi lietuvių visuomenės skonį ir lūkesčius interjero srityje. E. Skunčikienės nuomone, šis interjeras visuomenę labiausiai galėjo sužavėti, nes yra elegantiškas, funkcionalus ir tuo pat metu paprastas bei neįpareigojantis. „Manau, kad ši stilistika jau nėra naujiena Lietuvoje: žmonės prie jos priprato ir netgi pamėgo. Man pavyko sukurti labai jaukų ir daugelio skoniui priimtiną interjerą, nes jis nėra perkrautas detalėmis, spalvomis. Tai tiesiog mielas šeimyninis, šviesus ir stilingas būstas“, – pasakoja dekoratorė, kuriai šis įvertinimas buvo netikėtas, bet įpareigojantis kurti dar profesionaliau ir daug daugiau atsiduoti savo darbui“.


Staliukai - www.tch.lt

Svetainėje įrengta poilsio zona, kurioje galima patogiai priimti svečius, ramiai pažiūrėti televizorių ar paskaityti knygą. Čia randame originalų trijų dalių kavos staliuką, kurio visos dalys, esant poreikiui, gali būti sustumiamos viena į kitą.


www.puskupusku.lt

Šviesiai svetainei modernumo suteikia du patogūs sėdmaišiai, kuriuos nesunku perkelti į kitą vietą, kai šeimą aplanko svečiai.Krosnelė - www.jotul.lt

Šviesi elegantiška krosnelė sukuria ypatingą jaukumo įspūdį namuose ir sušildo vėsiais rudens ir žiemos vakarais. Jos lokacijos vietą tarp virtuvės zonos ir valgomojo stalo padiktavo tai, kad būtent čia šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko.

Šis jaukus interjeras įrengtas 160 kv. m. kotedže, Vilniaus priemiestyje. Dizainerės paslaugas užsisakiusi jauna šeima pageidavo, kad 4 kambarių kotedže būtų įrengtas jaukus, šviesus, jaunatviškas interjeras. Atsižvelgdama į šį reikalavimą, E. Skunčikienė derino keletą skirtingų stilių, kad nebūtų per daug nyku, šalta ir per saldu, todėl jame galima rasti elementų, būdingų ir skandiviškam, ir provanso stiliams.

Funkcinės zonos buvo suskirstytos atsižvelgiant į namo projektą ir technines galimybes. Erdvės buvo nežymiai perprojektuotos, siekiant sukurti atskirą drabužinę, kuriai prieš tai nebuvo vietos. Drabužinė buvo sukurta perkėlus dviejų kambarių pertvaras. Dekoratorė taip pat perprojektavo vonios kambarį, kuris po nedidelės korekcijos tapo erdvesnis ir labiau atitiko užsakovų lūkesčius.

E. Skunčikienė, kurdama šį interjerą, daug dėmesio skyrė baldams. Pagal šio interjero koncepciją buvo projektuojami virtuvės baldai, vonios kambarių baldai, svetainės spintelė televizoriui, drabužinės spintos ir durys. Minkštieji baldai ir kiti interjero elementai buvo derinti tarpusavyje, siekiant sukurti jaukumo, lengvumo įspūdį.

Šviestuvas - www.kemena.lt

Virtuvės baldai pagaminti iš medžio masyvo, kuris
buvo nudažytas baltai. Virtuvės zonoje įrengta labai patogi „sala“, kuri gali būti panaudota ir maistui gaminti, ir daiktams (knygoms, vyno buteliams) laikyti. Be to, virtuvės „sala“ padeda suburti šeimos narius patogiam bendravimui.

Sofa - www.ikea.lt

Grindys - www.brolistimber.lt

Šeimininkų miegamajame, kaip ir visame interjere, vyrauja šviesios, ramios spalvos. Melsvi gėlėti sienų tapetai kambariui suteikia provansišką nuotaiką ir lengvumo įspūdį.

Šeimininkų vonios kambaryje vyrauja ta pati stilistika kaip ir visame interjere. Čia šviesu, jauku, stilinga. Pagrindinis akcentas šioje zonoje yra išraiškinga vonia sidabro spalvos kojelėmis, suteikianti erdvei prabangos įspūdį.

Vonia - www.rosenthal.lt

Kadangi užsakovai pageidavo turėti atskirą drabužinę, E. Skunčikienė ją suprojektavo sumažinusi keletą kambarių. Patogiose spintose, pintuose krepšiuose laikomi šeimininkų drabužiai ir daiktai, kuriais neretai būna perpildytos kitos namų erdvės.

Nuotraukos – Monikos Gečaitės

Parengė Agnė Jakubonė

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“