Projekto autoriai: Fettle
Vieta: Portlandas, JAV

Įgyvendinta: 2018 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
Fotografijų autorius: Alan Jenson
Design HotelsTM grupės narys


Istoriniame Chinatown rajone, šalia 1920-ųjų teatro pastato, iškilo viešbutis The Hoxton Portland, kurio visuomeninėms, bendrai naudojamoms erdvėms – restoranui, kokteilių barui, holui, laukiamajam, susitikimų kambariui bei kavinei – charakterį sukūrė dizaino studija Fettle. Projektuojant šias erdves, didžiulis dėmesys buvo kreipiamas į viešbučio lokaciją: industrinė aplinka, kupina aiškių, kultūrą ir tradicijas atskleidžiančių elementų, kuriuos norėta perteikti ir interjere.


Portlandas yra žinomas kaip gyvybinga menine scena pasižymintis miestas, todėl senuoju teatro pastatu ir naujuoju bokštu, kuriame suprojektuoti miegamieji, siekta sujungti istorijos ir šiuolaikinės epochos motyvus. Ilgametė architektūra kupina tekstūrų, medinių kolonų, senoviškų tinko lipdinių ir ornamentikos. Norint suformuoti kontrastą, priestatui buvo suteikti švarūs, industriniai elementai ir stulbinamai blizgus fasadas. Tokia kombinacija leido sukurti unikalų viešbučio stilių.

Viduje erdvės įgyja skirtingus charakterius, tačiau turi bendrų savybių, dėl kurių patalpose juntamas vientisumas. Projekto kūrėjai, siekdami pabrėžti erdvių funkcijas, parinko kontrastingo dizaino baldus. Holas yra labai atviras, komfortiškas, kviečiantis ir įtraukiantis. Taip norėta lankytojus naujoje vietoje padrąsinti. Interjeras buvo kurtas taip, kad būtų skatinamas bendruomeniškumas, užsimegztų nuoširdus svečių ar vietinių užklydėlių dialogas. Čia jaukumo suteikia ir istorines sąsajas atveria senų raudonų plytų siena ir centre įmontuotas židinys – patalpos centras, aplink kurį išsidėsto spalvingi baldai, aptraukti veliūru, oda ar raštuotais gobelenais. Malonią šviesą skleidžiantys šviestuvai padeda sukurti jaukią atmosferą, o lubose, tarp medžio masyvo balkių, galima pastebėti vilnos plokštes, kurios ne tik teikia šilumos pojūtį, bet ir padeda išsaugoti akustines patalpos savybes.


Be ryškiaspalvių audinių, apdailai gausiai naudojama vario medžiaga. Ji regima ir interjero elementuose. Šalia matinių, istorija alsuojančių paviršių, tokių kaip plytos, mūras, mediena, varis tiesiog spindi. Baro ir restorano erdvės siūlo daugybę sėdimųjų vietų, skirtų poroms, šeimoms, didžiulėms kompanijoms, privačių ir atvirų, tamsesniuose kampeliuose ar palei langus, baro kėdžių, minkštų krėslų, fotelių, suolų – stengtasi patenkinti visų pageidavimus. Nepaisant to, kad čia yra daug baldų, skirtingos patalpos, per kurias galima patekti iš vienos į kitą, šiek tiek apibrėžia ribas ir leidžia išsaugoti neperkrautą stilistiką bei spalvingą, turtingą medžiagų ir jokiu būdu ne chaotišką interjerą. Buvo atidžiai parinkta spalvinė gama ir išlaikyta ryškių, sodrių, šviesių ir tamsių tonų bei apdailos medžiagų pusiausvyra. Pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjusi balta ir juoda spalvos bei minimalizmas daugelį interjerų pavertė erdvėmis, kuriose susitelkiama į save, o štai atspalvių gausa labiau primena gamtą, skatina bendravimą, dalijimąsi įspūdžiais, emocijomis.

Nepaisant to, kad The Hoxton Portland bendrųjų erdvių interjere galima rastų itin platų apdailos medžiagų spektrą ir spalvų paletę, jos visos yra natūralios, todėl malonios akiai. Nuostabūs paviršiai, kaip antai sendintos plytos, mūras, sena mediena, kilimai, blizgus veliūras, spindintis varis, oda, tamsintas stiklas, matiniai dažyti paviršiai, – visa tai sukuria nepaprastai įdomią ir darnią kompoziciją, kurią norisi tyrinėti. Tikėtina, kad atvykusiems svečiams ne mažiau smagu laiką leisti bendrosiose patalpose, ne tik miegamuosiuose, o tai projekto autoriams būtų kaip pats geriausias įvertinimas ir komplimentas.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas Centras