Tebūnie natūrali dienos šviesa!

Architects Office

Ship repair company

Karvė

Kiek daugiau nei prieš metus oficialus „Solatube®“ atstovas Lietuvoje UAB „Vilniaus Ejotra“ Lietuvos rinkai pristatė naujus natūralaus apšvietimo sistemas (šviesos tunelius). Asmeniškai tik visai neseniai turėjau progą „susipažinti“ su šiais šviestuvais iš arčiau, todėl norėčiau pasidalinti savo įspūdžiais su visais, kuriems šviesos tuneliai „Solatube®“  taip pat dar neatrasta naujovė.

Užėjus į UAB „Vilniaus Ejotra“ biurą, kuriame sumontuota keletas natūralaus apšvietimo sistemų, aplanko įspūdis – lyg stoge būtų įmontuoti didžiuliai langai. Patalpose vyrauja natūrali šviesa ir jaučiamas net debesėlių judėjimas (panašus efektas jaučiamas, būnant prie didelio lango). Patalpose virš darbo stalo nežymiai pasidaro šviesiau arba vos apsiniaukia. Įmonės atstovas Marius Bankauskas (atsakingas už „Solatube®“ produktą) skuba nuraminti sakydamas: „Jei šis procesas kažką trikdo ir neleidžia susikaupti darbui, yra visos techninės galimybės šiuos perėjimus padaryti nepastebimais.“ Šviesos tunelio privalumus jis išryškino pilnai žaliuzėmis užtraukdamas kabineto langus. Kaip ne keista, patalpose nuo to akivaizdžiai tamsiau netapo. Šviesos tuneliai visai nenaudodami elektros dienos metu sukuria natūralų apšvietimą net ir tamsiausiose patalpose. Svarbu paminėti, kad šviestuvo tuneliu šviesa sklinda nepriklausomai nuo dienos: saulėta ar apniukusi, nepriklausomai nuo metų laiko: žiema ar vasara, nepaisant klimato sąlygų: lauke sninga ar lyja. Šviesos surinkimo zona montuojama pastato stoge, dėl unikalaus kupolo paviršiaus sniegas nesikaupia ir neužgožia natūralios dienos šviesos. Besižavint šiuo šviesos tuneliu iškilo gana moteriškas klausimas: tiek langus, tiek stoglangius būtina valyti, o kaip su šiuo šviesos tuneliu? Šio tunelio ilgis gali būti iki 15 m., todėl, manyčiau, net ir labai norint, jį išvalyti gali būti sudėtinga...     M. Bankauskas patikino, kad šie šviesos tuneliai nereikalauja priežiūros. Jų nereikia valyti, nes nusivalo patys.

„Solatube®“ dienos šviesos sistema naudojama įvairiausios paskirties erdvėms, kuriose dėl tam tikrų priežasčių nėra langų, ar įrengtas dirbtinis apšvietimas. Įprasti dienos šviesą imituojantys šviestuvai sukuria mirgėjimą, kuris slopina mūsų nuotaiką, darbingumą, atveria nišą atsirasti regėjimo sutrikimams, nuovargiui ir pan. Priešinga situacija yra su dienos šviesos tuneliais, kurie patalpose sukuria natūralią dienos šviesą ir iki 20 proc. didina žmogaus darbingumą, bendrą sveikatos būklę.

Šviesos tuneliai idealiai tinka tiek privačioms, tiek visuomeninėms patalpoms kaip parduotuvės, degalinės, biurai, gamyklos, rūbinės... Parduotuvės, bene dažniausiai kiekvieno lankoma vieta, kurioje galima pasigesti kokybiško apšvietimo. Drabužių matavimosi kabinose neretai būna tamsu ir negali tinkamai įvertinti drabužio spalvų, maisto prekių parduotuvėse netinkamai apšviesti produktai atrodo ne visai geros prekinės išvaizdos... Tikiu, kad ši šviesos tunelių sistemą būtų puikus revoliucinis sprendimas daugeliui Lietuvos parduotuvių, kurioms svarbu ne tik sutaupyti elektros energiją, bet ir didinti darbuotojų darbingumą, produkcijos perkamumą. Remiantis pasaulinėmis tendencijomis, natūralios dienos šviesos sistema jau tapo privalomu standartu daugeliui žinomų gamyklų, prekybos centrų, degalinių, biurų. Lietuvoje sistema pakankamai nauja, tačiau jau spėjo užkariauti lietuvių simpatijas ir vis populiarėja ne tik įmonėse, bet ir privačiuose namuose.

Daugiau informacijos www.solevita.lt

Namelis

Jūra-stogas