Šį sezoną interjero dizaineriai siūlo eksperimentuoti ir interjeruose išbandyti pačius įvairiausius metalo efektus: tai gali būti ne tik keli komponentai baldų detalėse, bet ir nestandartiniai baldai, pagaminti vien tik iš metalo atspalvių plokščių.

Dizainerė Justė Žibūdienė, iš interjero ir architektūros studijos „Toota“, konsultuoja, kokius metalo dekorus pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį juos renkantis. Interjerus kurianti specialistė primena, kad „geltonieji“ metalai jau ne vienerius metus dominuoja pirmuosiuose europinių interjerų tendencijų puslapiuose. Dažniausiai šis dekoravimo būdas buvo pasirenkamas kuriant šviestuvų, baldų, keramikos ar net plytelių dizainą, o paskui atkeliavo ir į korpusinių baldų sektorių.

Bendrovės „Trukmė“, vykdančios didmeninę ir mažmeninę prekybą medžiagomis, skirtomis baldų gamybai, atstovai pabrėžia, kad „šaltųjų“ ir „šiltųjų“ metalų – aliuminio, platinos, chromo, aukso, vario, bronzos – paviršiai tampa itin paklausūs renkantis virtuvės baldus. „Dėl savo patvaraus paviršiaus „Kronospan Metal“ kolekcija yra idealus pasirinkimas norint pagyvinti virtuvės interjerą. Tikro aliuminio danga dengtų baldinių plokščių paviršius yra atsparus įbėžimams, vadeniui ir kitiems kenksmingiems faktoriams“, – dėsto dekorų specialistai.

J. Žibūdienė patvirtina, kad šie aplinkos poveikiui atsparūs dekorai tinka bet kokio stiliaus interjeruose. „Viskas priklauso nuo idėjos. Juos galima pritaikyti ir labai inovatyviose, ir praėjusį šimtmetį atspindinčiose erdvėse su aukštomis lubomis, dideliais langais. Modernaus avangardo jausmas – taip galima būtų apibūdinti erdvę, kurioje pasirinkti metalo dekorai“, – konsultuoja interjerų ekspertė. Nereiktų baimintis, kad plokštės bus pernelyg blizgios, mat dekorai nėra lygūs – jie sudaro braižyto paviršiaus įspūdį ir suteikia prabangų, stilingą akcentą baldams ar visam interjerui. Populiaru naudoti medžio-metalo derinius. Dažnai mediniai ir metaliniai paviršiai gali būti derinami kartu. Blizgantis metalas yra labai populiarus industriniame interjere. Kartu su medžiu dažnai pasirenkami plieno ar chromo akcentai. „Jau senokai savo pozicijas interjere įtvirtinęs praktiškas ir ilgaamžis aliuminio dekoras ir toliau išlieka mėgstamas, tačiau madingiausi šiemet yra „šiltieji“ vario ir bronzos metalai“, – patirtimi dalinasi „Trukmės“ atstovai.

AL01 brushed aluminium „AL02 brushed platinum“ „AL02 brushed platinum“ „AL04 brushed gold“ „AL05 brushed copper“

Tiems, kurie galvoja apie tokio sprendimo būste pasirinkimą, dažnai kyla klausimas, kokios šių dekorų stipriosios pusės. Viskas paprasta – kaina ir apdirbimas. Natūralių metalų kaina gerokai didesnė, o darbas su natūraliomis medžiagomis daug sudėtingesnis, be to, pačių medžiagų svoris taip pat ne visur leidžia jas panaudoti. „Svarbiausia – saikingas derinimas. Metalo dekorai turi tapti akcentu, bet ne pagrindine dekoravimo medžiaga. Derinant svarbu žinoti kelis pagrindinius dalykus. Pavyzdžiui, „geltonieji” metalai – auksas, varis, žalvaris, bronza – tinka interjerams, kuriuose kuriama praėjusio šimtmečio nuotaika ir naudojamos natūralios medžiagos – stiklas, akmeniniai (ypač marmuriniai) paviršiai, medis, aksomas. „Baltieji“ metalai – nerūdijantis plienas, aliuminis – dažniausiai sutinkami moderniame kontekste, griežtoms, „šaltoms“ formoms pabrėžti“, – apibendrina J. Žibūdienė.

Įvairių metalų atsiradimas ir universalus panaudojimas – nuo interjero dizaino, baldų komponentų, pertvarų – gerokai praturtina ne itin spalvingus lietuvių būstus, kuriuose dažnai kartojasi tos pačios medžiagos.

Daugiau nuotraukų:

trukme.lt, etrukme.lt

179