termiskai_apdorotos_medines_grindys

termiskai_apdorotos_medines_grindys

termiskai_apdorotos_medines_grindys

termiskai_apdorotos_medines_grindys

termiskai_apdorotos_medines_grindys

termiskai_apdorotos_medines_grindys

Natūralaus medžio grindys amžinai liks madingos ir ilgaamžės. Tačiau kuriant interjerą – originalų, išskirtinį ir novatorišką - įprastas medis, rodos, jau išsėmė visas estetinės įvairovės galimybes. Štai kodėl pastaruoju metu taip sparčiai išpopuliarėjo įvairios egzotiškų medžių rūšys, žavinčios neįprasta spalvų gama bei tekstūra.

Tik kam ieškoti egzotikos svetur, jei tą patį galime rasti čia? Natūralių grindų gamintoja UAB „Volunta Parket“ ieškantiems naujos natūralaus medžio estetikos pristato – terminis medienos apdirbimas jau Lietuvoje!

Ši visiškai nauja technologija atsirado iš paprasto poreikio ją išdžiovinti. Pastebėjus, kad ypač aukštoje temperatūroje (daugiau nei 100 °C) pakinta medienos ypatybės, vienoje iš suomių bendrovių imta eksperimentuoti, taikant įvairius tokio pobūdžio medienos apdirbimo būdus. Pastaruoju metu sparčiai populiarėjant tokiam medienos apdirbimui, nuo šiol termiškai apdoroti medieną galima Lietuvoje.

Perversmas medienos apdirbimo srityje

Visas procesas kompiuterizuotas, naudojama speciali programa. Visi atliekami veiksmai saugomi programos atmintyje, kad vėliau norint atkurti gautą rezultatą, nekiltų keblumų. Kiekvienai rūšiai, skirtingai spalvai sukurti parenkama tinkama temperatūra, apdorojimo laikas bei kitos sąlygos.

Termiškai apdorota mediena – gera investicija, nes taip apdirbtos medienos nebereikia papildomai impregnuoti, naudoti jokių kitų cheminių medžiagų. Ji ypač atspari žalingam aplinkos poveikiui - grybeliams, puviniams, todėl puikiai tinka net terasoms, lauko fasadams, pirtims, baseinams. Praktiška žaliava langams, durims, lauko baldams gaminti − visur, kur natūralų medį naudoti nepraktiška ir net nerekomenduotina.

Veikimo principas

Termiškai apdorojant medieną, ši specialioje krosnyje veikiama aukšta (iki 230 °C) temperatūra, garais bei vandeniu ir, atsižvelgiant į medžio rūšį, per 24–48 valandas pakeičia savo ypatybes.

Akivaizdžiausias pasikeitimas – nuo temperatūros patamsėjusi medžio spalva. Taip pat padidėja medienos tankis, atsparumas žalingam aplinkos poveikiui, biologinis ilgaamžiškumas, medis tampa tvirtesnis. Šiuo būdu apdirbant medieną pakeičiama jos struktūra – suskaidoma hemiceliuliozė, tad gerokai padidėja atsparumas įvairiems grybeliams bei puviniams. Mediena sugeria drėgmę, o ją apdirbus, santykinė medžio drėgmė sumažėja, todėl mediena ne taip plečiasi ir traukiasi. Tai ypač aktualu grindų gamintojams. Nepakinta grindų matmenys, minimaliai sumažinamas medienos judėjimas – grindys tampa ilgaamžiškesnės ir ilgiau atrodo patraukliai.

Europietiškas požiūris į gamtą

Termiškai apdirbtos medienos masyvo spalva pakinta, išgaunami įvairūs egzotiški ir neįprasti atspalviai. Tokio medžio grindys niekuo nenusileidžia brangioms, iš tolimųjų kraštų atvežtoms grindims. Iš natūralios vietinės žaliavos – ąžuolo, uosio, juodalksnio – galima sukurti ne tik originaliai ir neįprastai atrodančią medieną, bet ir pasižyminčią analogiškomis ypatybėmis, kurias turi kitose klimato juostose augantys medžiai.

Mediena veikiama karščiu ir garais, nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Apdorojimo įrenginys yra saugus ir ekologiškas. Krosnis padaryta iš nerūdijančio plieno. Įrengti filtrai, kad į išorę nepatektų kenksmingos medžiagos – išsiskiriančios rūgštys ar koroziniai junginiai. Termiškai apdorotos medienos atliekos gali būti perdirbamos lygiai taip pat kaip ir natūralios medienos - degdamos neišskiria jokių chemikalų ar kitų kenksmingų medžiagų. Šia technologija apdorota mediena neskatina šiltnamio efekto ir nespinduliuoja jokių kenksmingų medžiagų.

Nuo rąsto iki...

Iš termiškai apdorotos medienos gaminamos įvairių atspalvių parketlentės, suteikiamas sendinto medžio efektas. Pagal klientų poreikius bei parketlenčių klojimo vietą specialistai patars, kokio padengimo parketlentės geriausiai tiks jų įrenginėjamose patalpose: ar turėtų būti lakuotos su aliuminio oksidu, ar alyvuotos natūralia arba UV alyvomis.

Europoje bendrovė UAB „Volunta Parket“ žinoma kaip vienos ir dviejų juostų parketlenčių gamintoja, eksportuojanti didžiąją dalį (apie 80 proc.) savo produkcijos į Vokietiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Australiją, Ispaniją, Norvegiją, Rusiją, Kazachstaną ir kt. Bendrovė prisiimama visišką atsakomybę už savo gaminius: ne tik produkcijos kokybę, bet ir tolesnę eksploataciją, todėl ne tik ruošia pagrindą, bet ir kloja parketlentes. Būdama vietos gamintoja, įmonė daug operatyviau gali spręsti užsakovui kilusias problemas.

www.voluntaparket.lt