Apšvietimas – būtinas ingredientas, norint gražiai dekoruoti kambarį. Apie tinkamą apšvietimą reiktų pagalvoti iš anksto, kadangi jo organizavimas yra vienas iš pirmųjų žingsnių, nuo kurio reiktų pradėti kambario remontą. Kaip bebūtų, dažnai žmonės praleidžia daugiau laiko renkantis baldus ar apgalvojant jų išdėstymą, tačiau būtina prisiminti, jog būtent apšvietimas gali erdvę pakeisti neatpažįstamai, ne tik pašviesinant tamsius kampus, bet ir paveikiant jūsų emocijas. Tinkama šviesa pakelia nuotaiką, produktyvumo lygį ir net motyvuoja mus. Kaip galima suprasti, šviesa – tikrai galingas įrankis, tad šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip tinkamai ją išnaudoti savo namuose.


Susidarykite apšvietimo planą

Jei pradedate visiškai nuo nulio arba norite iš pagrindų remontuoti butą ar kambarį, susidarykite trumpą apšvietimo planą, kuriame būtų atsižvelgta į pagrindinius aspektus. Pagalvokite, kokia veikla užsiimate kiekviename kambaryje (valgymas, poilsis, darbas), kokios yra geriausios kambario savybės, kurias norėtumėte pabrėžti, bei į kokius architektūrinius niuansus gali tekti atsižvelgti. Taip pat apsvarstykite šviestuvų dizainą, dydį, jų išvestį ir net skleidžiamos šviesos spalvinę temperatūrą. Ankstyvas planavimas padės sumažinti galvos skausmą ir galėsite būti užtikrinti, jog sprendimą priėmėte ne paskutinę minutę, o viską gerai apgalvojus.

„Sluoksniuokite“ apšvietimą

Norint sukurti jaukią atmosferą bei sužadinti žmonių susidomėjimą kambariu, pasinaudokite skirtingais šviesos šaltiniais, išdėstytais skirtingais lygiais. Tinkamas apšvietimas leis maksimaliai išnaudoti kambario dydį ir formą – atsiras didesnės erdvės pojūtis, žemai nuleisti pakabinami šveistuvai sukurs aukštų lubų iliuziją, o keli šviesos šaltiniai didelį kambarį pavers jaukesniu. Beje, svarbu suprasti, jog norint sluoksniuoti apšvietimą, nebūtina griebtis tokių klasikinių variantų kaip skirtingų tipų šviestuvai. Prie pagrindinio apšvietimo galite pridėti ir tokių nestandartinių bei originalių sprendimų kaip LED juostos. LED juostos yra nepaprastai lengvai priklijuojamos bet kur, kur tik jums norėtųsi. Taip pat su kartu prie jų pridedamu pulteliu nesunku reguliuoti ir apšvietimo spalvą, kuri padės sukurti vis kitokią nuotaiką kambaryje. O svarbiausia, pasirinkus tokį variantą tikrai sutaupysite, kadangi LED juostų kaina yra prieinama kiekvienam.

Įsitikinkite, jog apšvietimas yra naudingas

Svarbu ne tik tai, kad apšvietimas grožiu papildytų kambarį, bet ir tai, kad jis būtų iš tiesų naudingas. Pavyzdžiui, virtuvėje rinkitės ryškesnį apšvietimą tam, jog būtų pakankamai šviesos maistui gaminti. Čia rekomenduojama įmontuoti papildomą apšvietimą virš stalviršio ir virš viryklės. Tuo tarpu skaitymo erdvei geriau tiks toks apšvietimas, kurio kryptį galėtumėte lengvai reguliuoti pagal savo sėdėjimo poziciją. Apšvietimą rinkitės atsakingai, atsižvelgdami į kambario paskirtį.

Pabrėžkite mėgstamiausius namų elementus apšvietimu

Naudodami apšvietimą, galite subtiliai sutelkti dėmesį į jums patinkančią sieną, architektūrinį namų elementą ar į išskirtinį namų baldą. Tam puikiai tiks sieniniai žibintai, išdėstyti simetriškai abiejose pasirinkto objekto pusėse. Taip pat tam tikrus namų daiktus galima paryškinti ir visų naudojamomis žvakėmis. Toks pasirinkimas ne tik sutelks žmonių dėmesį į jums patinkantį elementą, bet ir suteiks kambariui papildomo jaukumo, rafinuotumo ir elegancijos. Jei kaip tik ieškote įdomių ir originalaus dizaino žvakių, didelį pasirinkimą rasite čia https://www.varle.lt/zvakes-zvakides/. Būtent žvakės yra labai nebrangus, tačiau itin efektyvus įrankis namams suteikti raminančią atmosferą. Be to, įdomu ir tai, jog gerai nukreiptas apšvietimas valgomajame gali padėti net suburti svečius. Tad, galime garantuoti, jog tokiuose namuose jūsų svečiai jausis itin laukiamais ir šiltai priimtais.

Mažiau yra daugiau

Kuriant namų apšvietimą, labai svarbu laikytis nuoseklumo. Pasirinktų šviestuvų dizainai, spalvos ir net medžiagos, iš kurių yra pagaminti – turi derėti tarpusavyje. Per daug įvairių stilių vienuose namuose gali įnešti chaoso, o visos įdėtos pastangos, kuriant namų interjerą, nueis perniek. Turėkite omenyje, jog neutralūs, šviesesni tonai visuomet padės atverti erdvę ir ji atrodys didesnė. Taip pat ryškios šviestuvo dalies, tarkime gaubto, spalvos pasirinkimas sukels žmonių, esančių kambaryje susidomėjimą, tuo tarpu tamsesni atspalviai suteiks daugiau prabangos ir jaukumo. Svarbiausia – atsižvelkite į savo norus ir poreikius, tuomet tikrai nesunkiai susikursite savo svajonių apšvietimą.

Daugiau informacijos: varle.lt

160