Tiems, kam rūpi savo namų aplinka, ne tas pats, kaip atrodys plytelių dangos siūlės.

Ne paslaptis, kad rinkoje atsiranda tendencija, jog plytelių matmenys didėja, o siūlių plotis – mažėja.

Vienas svarbiausių dalykų - tinkamai paruošti užpildą.

Naujos kartos užpildas „Knauf Flexfuge Elastic plus“ turi vandenį atstumiančių ir antimikrobinių savybių.

Tiems, kam rūpi savo namų aplinka, ne tas pats, kaip atrodys plytelių dangos siūlės, – juk blogas estetinis vaizdas gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir investicijas. Ne paslaptis, kad rinkoje atsiranda tendencija, jog plytelių matmenys didėja, o siūlių plotis – mažėja. Esant tokiai situacijai, labai svarbu tinkamai išsirinkti siūlių užpildą. Kaip tai padaryti?

Statybinių medžiagų ir sistemų gamintojas „Knauf“, renkantis plytelių dangos siūlių užpildą, pataria atsižvelgti į tris dalykus: kokių numatomų matmenų plytelių dangos siūlės; plytelių vandens įgėrimo geba (įgeriančios, mažai įgeriančios ar neįgeriančios); iš kokios medžiagos plytelės pagamintos (keramika, akmens masė, natūralus akmuo).

Kaip žinia, dangos dėl skirtingų gamybos būdų bei sudėties skirtingai sugeria drėgmę. Keraminių plytelių paviršius gali sugerti apie 10 % vandens, o tankios akmens masės plytelės – apie 3 % (būna akmens masės plytelių, kurių vandens įgėrimas yra artimas įprastinėms keraminėms plytelėms).

Svarbu tinkamai paruošti užpildą.

Naujos kartos užpildas „Knauf Flexfuge Elastic plus“ turi vandenį atstumiančių ir antimikrobinių savybių. Dėl ypač aktyvių priedų sudėtyje jis gali atlaikyti didesnes apkrovas, o tai ypač aktualu didelių matmenų plokščių su siauromis siūlėmis paviršiams. Produktas taip pat pasižymi geresniu užpildo sukibimu su plytele, todėl tinkamas naudoti įrengiant akmens masės dangas. Minėtas siūlių užpildas ypač tinka tuomet, jei reikia užpildyti išorėje esančių keraminių dangų su dideliais temperatūrų svyravimais siūles.

Kad siūlės būtų gražios ir kokybiškos, labai svarbu tinkamai paruošti užpildą. Jį su vandeniu būtinai reikia maišyti mikseriu, tada palaukti apie 5 min. ir dar kartą išmaišyti mikseriu. Jei dangos paviršius bus sudrėkintas drėgna kempine, siūles užpildyti bus kur kas lengviau – drėgmės lašeliai užpildys dangos poras ir palengvins užpildo slydimą paviršiumi.

Kaip valyti?

Labai svarbu ne tik paskirstyti užpildą, bet ir laiku jį nuplauti. Naudojant siūlėms specialią glaistyklę su kieta guma, jau pirmu tepimu galima beveik visiškai užpildyti siūlę. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų dirbant su siūlėmis – mišinio likučių ar pradėjusio stigti užpildo naudojimas.

Valyti užpildą galima pradėti tada, kai jis apstingsta. Kaip tai daryti? Reikia plauti švariu šaltu vandeniu. Pirmą kartą paviršių patartina valyti sukamaisiais judesiais, naudojant drėgną kempinę. Taip bus užlyginamos ir užpildomos nedidelės skylutės bei nelygumai. Antrą kartą paviršių reikia valyti šiek tiek drėgna ir švaria kempine, braukiant įstrižai per siūlę. Būtina nuolat išplauti ir gerai išgręžti kempinę bei dažnai keisti vandenį, kuriame ji plaunama. Tai neleis šlapiems cemento likučiams nuo paviršiaus patekti į siūlę, ypač jei yra naudojama intensyvi užpildo spalva.

Jei paviršių valysite per šlapią, tai per daug sudrėkęs siūlių užpildas gali nebesukietėti tiek, kiek turėtų. Taip pat neturėtų pasikeisti vandens ir cemento santykis, nes sumažės cemento tvirtumas, o užpildui išdžiūvus gali skirtis siūlių atspalvis.

Taigi kad užpildas reikiamai sukietėtų, tvarkomą paviršių būtina apsaugoti nuo kenksmingų išorės veiksnių: tiesioginės saulės ar lietaus. Naudotis paviršiumi taip pat negalima, kol užpildas iki galo nesukietėjo. Kai visas paviršius nudžiūsta ir siūlių užpildas sukietėja, sausa, nepūkuota medžiaga galima nupoliruoti paviršių, kuris gali po plovimo tapti matinis. Tai rekomenduojama padaryti kiek įmanoma vėliau, kad trinant naujos siūlės neišsiteptų.

Cemento likučiai sklandžiai pašalinami valikliu „Knauf Zementschleierentferner“. Jį galima naudoti, kai užpildas visiškai išdžiūna ir sukietėja. Produktus tolimesnei paviršiaus priežiūrai ir valymui reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į dangos rūšį.

Reikalavimai dangai.

Kad siūlės būtų kokybiškos ir gražios, svarbu kaip paklota danga ir kaip paruoštos siūlės užpildymui. Jei danga klijuota ant storo klijų sluoksnio, po ja lieka didesnis ir netolygus drėgmės kiekis. Jei užpildant siūles klijų sluoksnis ne iki galo išdžiūvęs, siūlių užpildo spalva gali būti netolygi ir dėmėta.

Ypač natūralaus akmens dangų, klijuotų storu klijų sluoksniu, siūles reikėtų keletą pasižymėti aukščiausia kokybe, tolygia spalva ir ilgu tarnavimo laiku; užtikrinti atsparumą temperatūros svyravimų sukeltiems dangos pokyčiams; užsandarinti keraminę dangą dėl higieninių priežasčių; pasižymėti atsparumu įvairioms apkrovoms naudojimo metu. dienų palikti neužpildytas. Kad jos atrodytų vienodai, suklijavus dangą iš siūlių reikia tolygiai išvalyti klijų likučius.

Natūralaus akmens ir betono plokščių siūlių užpildymui reikėtų naudoti specialiai natūraliam akmeniui pritaikytą užpildą „Knauf Marmor&Granitfuge“, kuris maksimaliai sumažina riziką, kad užpildo spalva išplis už siūlės ribų. Užpildas greitai stingsta, todėl ypač tinka lengvai nusidažančioms natūralaus akmens plokštėms.

Dangoms iš neaiškaus natūralaus akmens arba sunkiai nuspėjamų medžiagų (poliruotos akmens masės, glazūros, neslidžios plytelės ir pan.), rekomenduojama atlikti bandomąjį siūlių užpildymą, kad būtų galima pasirinkti labiausiai tinkančią užpildo rūšį.

Pagrindiniai reikalavimai siūlių užpildui:

  • pasižymėti aukščiausia kokybe, tolygia spalva ir ilgu tarnavimo laiku;
  • užtikrinti atsparumą temperatūros svyravimų sukeltiems dangos pokyčiams;
  • užsandarinti keraminę dangą dėl higieninių priežasčių;
  • pasižymėti atsparumu įvairioms apkrovoms naudojimo metu.

Statybinių medžiagų gamintojai pastebi, kad reikalavimai siūlių užpildams vis didėja. Bendrovė „Knauf“ siūlo aukštos kokybės siūlių užpildus įvairioms dangoms ir įvairioms naudojimo sritims.

Jei norite pasikonsultuoti, ar parinkti medžiagas savo namui –

skambinkite į „Knauf“ infocentrą tel. 8 5 213 22 22