Trisluoksnės parketlentės – skandinaviška stilistika ir kokybė

Tinkamos grindų dangos pasirinkimas daugumai žmonių yra vienas iš sunkiausių uždavinių, mat tai reikia daryti itin atsakingai, jei norima, kad investicija būtų ilgalaikė. Tiems, kurie vertina ilgaamžiškumą ir natūralumą, specialistai pataria rinktis trisluoksnes parketlentes, nes jos ne tik tarnauja kelis dešimtmečius, bet ir yra draugiškos aplinkai, stilingos ir kokybiškos.

Grindų salono „Solum“, atstovaujančio Švedijos gamintoją „Kahrs“, trisluoksnės parketlentės pasižymi skandinaviška kokybe ir šiuolaikišku dizainu. Jos sudarytos iš trijų sluosnių: viršutinis – iš kietmedžio, dažniausiai tai – ąžuolas, uosis ar koks nors šiek tiek labiau egzotinis medis. Jo storis apie 4 mm. Vidurinysis sluosnis pagamintas iš spygliuočio medžio, o trečiasis – iš spygliuočio medžio faneros.

Tokia parketlentės konstrukcija reikalinga tam, jog aktyviai eksploatuojamas medis nesideformuotų. Įdomu tai, kad visi trys medžio sluoksniai sudėlioti skirtingai – išilgai, skersai ir vėl išilgai – tam, kad būtų užtikrintas ypatingas pagrindo stabilumas. Medis, plėsdamasis į skirtingas puses, eliminuoja parketlenčių prekinės išvaizdos praradimo galimybę.

Pagrindinis šių parketlenčių privalumas tas, kad jas itin lengva montuoti. Kadangi trisluoksnės parketlentės turi „Click“ sistemą, jos labai lengvai susikabina viena su kita ir, skirtingai nei dvisluosnių parketlenčių, jų nereikia klijuoti. Taigi, tokį parketą galima greitai ir tvarkingai sudėti ant grindų net ir nebūnant profesionalu – tereikia gerai išstudijuoti instrukciją.

 

 

„Solum“ specialistai pastebi, kad pastaruoju metu itin populiarios balinto ąžuolo parketlentės, kurių pagrindas gali būti lakuotas arba padengtas alyva. Lakas itin stipriai apsaugo paviršių ir neleidžia jam susigadinti. Be to, jei norima trisluoksnes parketlentes atnaujinti po kelių metų, tereikia iš naujo nušlifuoti apie 1 mm pagrindo ir vėl padengti laku.

Naujas mados klyksmas – itin masyvios parketlentės, kurių lentos ilgos (apie 2,80 m) ir plačios (26 cm.). Pozicijų neapleidžia ir „šukuoto“ medžio parketas – atrodo kaip sendintas, su labai giliomis medžio rievėmis, šiurkštesnio paviršiaus nei įprastai.

Namus įsirenginėjantys asmenys labiausiai vertina tai, jog ši grindų danga, turi puikias šilumos pralaidumo savybes, jei lygintume su laminatu. Eksploatuoti trisluoksnes parketlentes labai paprasta – tereikia laikytis gamintojų nurodymų – neperkaitinti grindų ir palaikyti tinkamą patalpos drėgnumą.

www.solum.lt