Pasaulinės interjero dizaino ir daiktų parodos neatsiejamos nuo vieno iš pagrindinių šiuolaikinės visuomenės tikslų – tvarumo idėjos bei jos įkūnijimo kasdieniame mūsų gyvenime. Dabarties ir, tikėtina, ateities dizaino akcentai – iš tvarių, ilgaamžių, galimų perdirbti ir vėl naudoti medžiagų pagaminti gaminiai. 

Natūralu, kad tvaraus gyvenimo principai darosi vis aktualesni ir vis geidžiamesni kuriant ir namų dizainą. Privačius interjerus bei gyvenamųjų namų projektus kuriančiai architektei Rūtai Tutkutei-Mikalauskienei (architektūros studija „MB InPlan“) tvarumas asocijuojasi su kokybe, ilgaamžiškumu, natūralumu, o svarbiausia – su trumpalaikėms madoms nepasiduodančiu nesenstančiu dizainu. Architektė pabrėžia, jog tvarus dizainas – vienas iš pagrindinių jos kuriamų interjerų principų.

Komfortas, funkcionalumas, minimalistinė estetika, laiko patikrinti, iš mados neišeinantys interjero sprendimai, kokybiški baldai, ilgaamžės medžiagos – visa tai, anot Rūtos Tutkutės-Mikalauskienės, kuria laikui nepavaldžius namus. Natūralios medžiagos, kaip antai medis, akmuo, keramika, tekstilė, net ir dėvėdamosi, interjerui suteikia subtilumo, jaukumo ir šilumos. O kur dar kokybiški, išskirtinio dizaino baldai, galintys keliauti iš kartos į kartą. Jie tampa ne šiaip funkcionaliais daiktais, o kone šeimos, giminės relikvijomis, kaupiančiomis šiltus prisiminimus.

Kūrybiškai ir profesionaliai taikydama tvarumo principus, ji sukūrė virtuvės-valgomojo ir darbo kambariams skirtus baldų bei aksesuarų derinius. Juos apžiūrėti ir įsigyti galima „Domus galerijoje“.

 

 

 

Darbo kambarys

1. Gamintojo „Glamora“ gamtinių motyvų tapetai „Agua De Sueño“ iš salono Distyle. 2. Gamintojo „&Tradition“ stalinis šviestuvas „Tripod HM9“ iš salono Skandinaviški interjerai. 3. Gamintojo „Capdell“ ąžuolinis darbo stalas „Mesana desk“ iš salono Barselona living. 4. Gamintojo „Treku“ lentynų sistema „Bost Floor Shelving“ iš salono Skandinaviški interjerai. 5. Gamintojo „Arper“ darbo kėdė „Cila“ iš salono Distyle. 6. Gamintojo „Boen“ natūralaus ąžuolo parketlentės „Castle Live Pure Ažuolas Elephant Grey 209 MM“ iš salono Geros grindys. 7. Gamintojo „Vitra“ dekoracija „Juodas paukštis“ iš salono Design+. 8. Gamintojo „Menu“ kabamasis plisuotas šviestuvas „Dancing“ iš salono Skandinaviški interjerai. 9. Autorinis sidabro bromido atspaudas „Vilnius. Pranciškų bažnyčios kiemelis“, 1986, fotografas Arūnas Baltėnas, iš salono 2DI. 10. Gamintojo „Norr 11“ fotelis su avikailiu „Big Big“ iš salono Decosense. 11. Gamintojo „Serge Lesage“ rankų darbo kilimas „Granitee“ iš salono Decosense. 12. Gamintojo „Bolia“ keraminis vazonas „Botanique“ iš salono Distyle.

 

Virtuvės kambarys

1. Gamintojo „Valdesign Cucine by Alf Da Fre“ virtuvės baldų komplektas „Maggiorana“ iš salono Novus baldai. 2. Gamintojo „Flos“ šviestuvas iš perdirbamo PL „Skynest suspension“ iš salono Simetria. 3. Gamintojo „Living“ lėkštės „Easy life“ ir „Amefa“ stalo įrankių rinkinys „Felicity“ iš salono Imperija. 4. Gamintojo „Villeroy & Boch“ maišytuvas „Steel Expert compact“ iš salono Muresta. 5. Gamintojo „Vives Ceramica“ kolekcijos „Yuri“ rektifikuotas akmens masės plytelės iš salono Ispaniškos plytelės. 6. Gamintojo „Menu“ vazos „Échasse“ iš salono Skandinaviški interjerai. 7. Gamintojo „Zeitraum“ odinės kėdės „Pelle“ iš salono Simetria. 8. Gamintojo „Viccarbe“ pietų stalas „Burin“ iš salono Barselona Living. 9. Gamintojo „Boen“ parketlentės „Plank Live Pure“ iš salono Geros grindys.

Daugiau informacijos: domusgalerija.lt

194