Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Kompanijos „Macroscope tyrimai“ apklausos duomenimis, Lietuvos visuomenė tiki, kad alternatyvioji energetika artimiausiu metu populiarės. Daugiau nei du trečdaliai visų tyrimo dalyvių jos plėtrą sieja su diegimu daugiabučiuose, o daugiau nei 93 proc. mano, kad alternatyvūs šildymo būdai plis tarp individualių namų gyventojų.

Šildymo sistemų gamintojo „Viessmann“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, beveik 80 proc. respondentų saulės ir geoterminę energiją laiko ekonomiškai efektyvia individualių namų šildymui, taip pat kas antras tyrimo dalyvis tiki efektyviu šių sistemų taikymu daugiabučiuose. Beveik du trečdaliai apklaustųjų mano, kad alternatyvios šildymo sistemos individualiuose namuose populiarės kaip atsakas į Lietuvos ūkio energetinę priklausomybę nuo monopolijų. Daugiabučiuose tokius pokyčius įžvelgia daugiau nei trečdalis respondentų, nepriklausomai nuo jų būsto tipo.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad savo būsto šildymu nepatenkintų individualių namų gyventojų dažniausiai nurodoma nepasitenkinimo priežastis – per didelė dabartinė šilumos kaina. „Didžioji dalis savo šilumos sistemomis nepatenkintų individualių namų gyventojų mano, jog jų būstams geriausiai tiktų saulės kolektoriai bei geoterminis šildymas. Susidomėjimas alternatyviomis sistemomis palaipsniui auga ir būtent ekonominė nauda turėtų labiausiai paskatinti šių technologijų plėtrą. Dideliam žingsniui į priekį nuteikia ir matomas visuomenės tikėjimas alternatyviosios energetikos perspektyvomis daugiabučiuose. Daugiau nei pusė jų gyventojų teigia girdėję apie galimybę naudoti saulės kolektorius vandens šildymui, laiptinių apšvietimui,“ – sako Ž. Maleckas.

Nepaisant teigiamo požiūrio į alternatyviąją energetiką, beveik 80 proc. nuosavuose namuose gyvenančių apklaustųjų teigia esantys patenkinti turimomis būsto šildymo sistemomis, tarp kurių daugiausia naudojančių dujas bei kietąjį kurą. Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto doc. dr. Irina Kliopova teigia, kad ši tendencija keisis. „Dauguma nuosavus namus šildančių įrenginių buvo pirkti dar tada, kai nebuvo nei pakankamai informacijos apie alternatyviąją energetiką, nei didelės motyvacijos ja domėtis. Tačiau augančios kuro kainos naujas šildymo sistemas įsirengiančius individualių ar daugiabučių namų su autonominiu šildymu gyventojus skatina apsvarstyti saulės ar geoterminės energijos galimybes. Abejojančių ekonomine tokių sistemų nauda beveik neliko, tad tik laiko klausimas, kada šis poreikis taps visuotinis,“ – prognozuoja I. Kliopova.

Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad didesnį šildymo būdų pasirinkimą turintys nuosavų namų gyventojai rinkdamiesi šildymo sistemą pirmiausia atkreipia dėmesį į šilumos kainą – ją kaip labai svarbų kriterijų nurodė 64 proc. tokiuose namuose gyvenančių apklaustųjų. Kas antram individualių namų gyventojui didelę reikšmę taip pat turi įrangos atsiperkamumo terminas bei jos priežiūrai skiriamas laikas. Tuo tarpu sistemos pirkimo bei įrengimo kaina gyventojams pasirodė mažiausiai svarbi – ją tokia laiko kiek daugiau nei trečdalis individualiuose namuose įsikūrusių apklaustųjų.

Apie tyrimą

Kompleksinį požiūrio į šildymo efektyvumą tyrimą „Viessmann“ užsakymu atliko socialinių ir rinkos tyrimų kompanija „Macroscope tyrimai“. Juo buvo siekiama ištirti individualių namų, senos ir naujos statybos arba renovuotų daugiabučių gyventojų požiūrį į būsto šilumos taupymą. Tyrime dalyvavo 950 respondentų. Tyrimas atliktas 2011 m. rugsėjo – spalio mėnesiais.

Apie „Viessmann“

Prieš beveik 100 metų Vokietijoje Viessmann šeimos įkurta kompanija, kuriai šiuo metu priklauso įmonių grupė, yra viena iš pirmaujančių šildymo įrangos gamintojų pasaulyje. „Viessmann“ siūlomoje kompleksinėje programoje naudojamos visos energijos rūšys: skystasis ir kietasis kuras, dujos (įvairaus galingumo skystojo, kietojo kuro ir dujų šildymo katilai), saulės energija (saulės kolektoriai) bei geoterminis šildymas iš gamtos (šilumos siurbliai). Daugiau informacijos apie „Viessmann“ atstovybę Lietuvoje galima rasti adresu www.viessmann.lt.

Daugiau informacijos

Augustė Sturlytė, UAB „Gravitas Partners“, 8-5 210 72 32, +370 655 76613, auguste@gravitas.lt

Parengta pagal pranešimą spaudai.

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann

Viessmann