Tekstas Kristinos Noreikienės
Nuotraukos Aurimo Urbano

Ne pirmus metus veikiantis Vilniuje, Verkių g. 44, įsikūręs specializuotas apdailos bei interjero medžiagų prekybos centras UNIDECO tampa vis patogesne vieta ne tik įsirengiantiems namus, bet ir interjero specialistams. Po vienu stogu čia įrengti daugiau nei 33 specializuoti apdailos salonai, prekiaujantys grindų dangomis, vidaus, lauko durimis, plytelėmis, vonios įranga, santechnika, šviestuvais, sienų dangomis, baldinėmis plokštėmis bei interjero dekoro elementais. Be to, klientams čia sudaryta galimybė specialiai tam pritaikytose poilsio ir susitikimų erdvėse patogiai prisėsti ir pasikonsultuoti, aptarti būsto planus su profesionaliais architektais bei dizaineriais.


Kaip teigia „MC grupės“ rinkodaros vadovė Viktorija Urbelytė, mintis tradicinį prekybos centrą paversti vieta, kur namus įsirengiantis žmogus rastų ne vien prekių, bet ir gautų naudingų žinių bei rastų architektė ar interjero dizainerį, kilo suprastus, kad namų įrengimas bei remontas – kompleksiškas procesas, reikalaujantis specifinių statybinių žinių. Tam, kad galėtum būti kvalifikuotas užsakovas ir žinotum, ko reikalauti iš apdailos medžiagų tiekėjų bei meistrų, privalai išmanyti ne tik būsto išplanavimo, apšvietimo niuansus, bet ir suprasti Apdailos medžiagų skirtumus. O šiomis dienomis, kai prekių pasiūla išties milžiniška, „pasiklysti“ tarp gausybės pasirinkimų tikrai labai lengva.

Analogų Lietuvoje neturinčios bendradarbystės erdvės

Šiam sumanymui realizuoti UNIDECO ėmėsi labai konkrečių veiksmų. Štai šiais metais UNIDECO pristatė analogų mūsų šalyje neturinčią interjero dizaineriams skirtą bendradarbystės erdvę (angl. hub). Dizaineriai čia turi galimybę nuomotis specialiai įrengtas darbo vietas su visa būtina infrastrukūra. Ši bendradarbystės erdvė apima 33 kv. m. plotą ir talpina vos šešias darbo vietas – anot V. Urbelytės, šiuo metu tai ko gero mažiausias hub’as, tačiau šalia yra įrengtos 150 kv. m. ploto multifunkcinės erdvės, pritaikomos poilsiui ir transformuojamos į renginių zoną su visa reikiama konferencijų įranga. „Kadangi susidomėjimas šiomis erdvėmis tikrai didelis, tikėtina, jog ateityje mąstysime apie tokių darbo vietų plėtrą. Džiugu, kad dizaineriai atranda vieni kitus, jungiasi į didesnius projektus, padeda vieni kitiems spręsti kasdienes užduotis. Jiems čia patogu dar ir dėl to, jog šalimais įsikūrę specializuoti apdailos ir interjero medžiagų salonai visuomet pasiruošę padėti, pakonsultuoti ar sudaryti sąmatas užsakovams“, – pasakoja V. Urbelytė.

Seminarai įsirengiantiems bei atnaujinantiems namus

UNIDECO centre nuolat organizuojami renginiai, skirti savarankiškai namus įsirengiantiems žmonėms. „Galybė medžiagų, skirtingos technikos, statybų procesai žmogui, kuris su tuo susiduria pirmą kartą, kelia begalę klausimų. Štai kodėl UNIDECO centre žmones kviečiame į specializuotus seminarus namų įrengimo tema“, – sako V. Urbelytė. Į šiuos renginius pasidalyti patirtimi, patarimais bei įžvalgomis kviečiami lektoriai – architektai, interjero dizaineriai, apšvietimo, landšafto dizaineriai, statybų rangovai, projektuotojai. Na, o renginių metu aptariamos temos apima labai platų spektrą – nuo patarimų, kaip susidaryti remonto darbų sąmatą, iki interjero dizaino subtilybių ir medžiagų panaudojimo interjeruose.

Interjero konsultacijų vakarai

Žmonėms, šiuo metu įsirengiantiems namus, UNIDECO centre organizuojami ir interjero konsultacijų vakarai. Ištisus metus vieną savaitę per mėnesį, kasdien vakarais žmonių laukia profesionalūs dizaineriai, pasiruošę atsakyti į konkrečius klausimus. Konsultacijos trukmė – 40 min. Į šias konsultacijas žmonės turi registruotis iš anksto. Pasak V. Urbelytės, prieš registruodamiesi klientai turi galimybę susipažinti su dizaineriais, jų portfolio, įgyvendintais darbais, taigi kiekvienas gali pasirinkti tą specialistą, kurio stilius ar sprendimai jam artimesni. Ateidami konsultuotis žmonės atsineša savo būsto brėžinius, nuotraukas, bando su specialistų pagalba išspręsti baldų išdėstymo, elektros, apšvietimo, medžiagų suderinimo ir kt. klausimus.

„Praktika rodo, kad žmonėms statybų, remonto, būsto įrengimo temos yra tikrai įdomios ir aktualios. Būtent plačiajai visuomenei skirti renginiai sulaukia daugiausia dėmesio – į juos užsuka net ir tie, kurie visus namų įrengimo rūpesčius yra patikėję architektui ir (ar) dizaineriui. Tokių renginių poreikį rodo vis augantis norinčiųjų į juos užsiregistruoti skaičius. Štai seminarai apie remontą, statybas, būsto su daline apdaila įrengimą, apšvietimą sulaukė rekordiškai didelio susidomėjimo, o aplinkos dizaino seminarą turėjome net kartoti, ir abu kartus surinkome pilną renginių erdvę. Klientai taip pat aktyviai registruojasi ir į individualias konsultacijas su interjero specialistais. Ateityje planuojame organizuoti daugiau seminarų, taip pat svarstome galimybę rengti specializuotus mokymus mažesnėms žmonių grupėms“, – teigia V. Urbelytė.

Renginių serija interjero dizaineriams

Atskira renginių serija UNIDECO centre skirta ir interjero dizaineriams. „Interjero dizainerių pusryčiai“ – tai naujo formato rytiniai užsiėmimai dizaineriams, kiekvieno mėnesio pradžioje kviečiantys juos įgyti naujų profesinių žinių, užmegzti naujas pažintis ar susitikti puodeliui kavos su kolegomis. Šių susitikimų metu aptariama viskas, kas aktualu šios srities specialistui, norinčiam sėkmingai konkuruoti šiuolaikinėje rinkoje. Interjero dizainerių pusryčių metu diskutuojama specialistams svarbiomis temomis, kurios atrenkamos pasitarus su pačiais dizaineriais. Temų spektras labai platus – pradedant apdailos bei interjero medžiagų, įdomių produktų naujienomis ar galimų partnerių prisistatymais, baigiant teisinėmis, mokesčių ir net įvaizdžio kūrimo, bendravimo su klientais temomis. Į šiuos renginius pasidalyti patirtimi bei profesinėmis įžvalgomis kviečiami įvairių sričių lektoriai: advokatai, rinkodaros, socialinių tinklų specialistai, psichologai, apdailos medžiagų tiekėjai. Į visus renginius (seminarus), konsultacijas bei dizainerių pusryčius galima registruotis unideco.lt tinklapyje.

Po vienu stogu – visa industrijos bendruomenė

„Siekiame, kad UNIDECO būtų kur kas daugiau, nei tradicinis prekybos centras, kuriame patogu nusipirkti įrengimo medžiagas. Norime, kad UNIDECO būtų vieta, kur po vienu stogu burtųsi visa industrijos bendruomenė – apdailos bei interjero medžiagų salonai, interjero dizaineriai, architektai ir namus įsirengiantys žmonės. Viliamės, kad užsukęs į UNIDECO, būstą įsirengiantis ar atnaujinantis klientas čia sutiks savo interjero dizainerį, kartu susidėlios įrengimo planus ir turės galimybę apžiūrėti siūlomas apdailos medžiagas ar interjero detales, galiausiai – lengvai ir be rūpesčių, su specialistų pagalba, susikurs savo svajonių namus“, – sako V. Urbelytė.

Daugiau informacijos: unideco.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“