Solo Sokos Hotel Torni, Helsinkis, Suomija
Architektūra:  Jung & Jung (originalas 1931), ARCO (renovacija 2022)
Interjero dizainas: Fyra, Studio Joanna Laajisto
Fotografijos: Riikka Kantinkoski

Įspūdingos architektūros Torni viešbutis buvo pastatytas 1931 m. Modernistinis statinys su klasikos elementais dėl trylikos aukštų ir griežtos bokšto pavidalo viršūnės tapo ryškiu Helsinkio miesto paminklu. 2018 m. viešbutis buvo visapusiškai atnaujintas, o viena ryškiausių Suomijos interjero dizaino studijų Fyra buvo atsakinga už restorano, barų ir registratūros projektavimą.

Ikoninio pastato istorija natūraliai padiktavo interjero dizaino koncepcijos formavimą. Buvo siekiama sukurti stebinančius, bet elegantiškus elementus, gerbiančius originalią pastato architektūrą ir istorines jo vertybes. Dėl to baro ir restorano erdvės džiugina savita atmosfera.

Interjere dominuoja taurios ir laikui nepavaldžios medžiagos. Raštuotos akmens plytų grindys formuoja mozaiką, medžio ir metalo plokščių apdaila kuria autentiškos ir tikros architektūros foną įvairiaspalviams minkštiesiems baldams su metalinėmis ir odinėmis detalėmis.

Patalpose sąmoningai žaidžiama šviesos scenarijais. Vienur vyrauja tamsios plokštumos ir blausios akcentinės šviesos, kitur erdvės sklidinos dienos šviesos ir pasižymi spindinčiais lengvais paviršiais.

Torni viešbučio istorija yra įvairių įtakingų Suomijos kultūros žmonių susitikimo vieta, Tai atsispindi bohemiškoje barų ir restorano atmosferoje. Šalia atnaujinto interjero lygiagrečiai buvo vykdomas meno kūrinių parinkimo projektas. Įspūdinga Torni kolekcija buvo papildyta naujais meno kūriniais, skoningai ir sumaniai sumaišant įvairius skirtingų laikotarpių stilius.

13-ame viešbučio aukšte, siaurų spiralinių laiptų gale, galima rasti legendinį Ateljee barą, iš kurio atsiveria vaizdai į keturias skirtingas Helsinkio stogų peizažo puses. Ateljee baras per renovaciją buvo išplėstas iki 12-ojo aukšto kabineto erdvės su lifto jungtimi. Tai padidino viso baro pasiekiamumą ir išaugino klientų vietų skaičių. Stogo barui medžiagos buvo parinktos ne tam, kad konkuruotų su įspūdingais vaizdais, o kad vaizdas būtų kuo didingesnis ir grotų pirmu smuiku per veidrodinius paviršius.

Pastato gatvės lygyje įsikūrusiame restorane OR pristatoma įvairių stilių samplaika ir drąsios spalvos, kartu su meno kūriniais sukuriančios bohemišką atmosferą. Amerikietiškas baras buvo atkurtas pirminėje vietoje po kupolu viešbučio centre, jo formą atkartoja naujasis baro prekystalis. Tamsią ir elegantišką baro atmosferą sustiprina Paavo Tynell šviestuvai.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“