Interjero autorė: Kristina Lastauskaitė-Pundė
Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas

Modernus ir šiuolaikiškas interjeras, atliepiantis šiuolaikinio gyvenimo būdo poreikius, buvo sukurtas jaunai porai. Erdvės planas keistas: pirmas aukštas skirtas gyvenamajam kambariui bei maisto ruošimui, buvimui kartu, o virtuvė tik šiek tiek atribota nuo gyvenamosios erdvės. Ją su gyvenamuoju kambariu tarsi sujungia valgomojo stalas. Kampinė sofa atsidūrė atokiau nuo maisto gaminimo vietos, tačiau valgomojo zona čia išliko centrine ašimi. Antrasis aukštas skirtas poilsiui, todėl ten – du miegamieji ir vonios kambarys. Suprojektuota holo drabužinė tarnauja ir kaip sienelė, ribojanti koridorių nuo virtuvės.


Renkant medžiagas, buvo pasitelkta jų įvairovė: mediena, akmuo, betonas, dekoratyvinis tinkas, stiklas, metalas ir oda. Vyrauja daug kontrastingų atspalvių: nuo tamsiai pilkos, beveik juodos, rudai raudonos, iki pastelinės gelsvos spalvos pilkuose tonuose, tarsi atgaivinančios niūresnes interjero dalis. Vyrauja modernios medžiagos. Dėl praktinių sumetimų grindims buvo nuspręsta naudoti laminatą, o laiptų pakopoms pritaikyta betono apdaila, tinkanti prie šiuolaikiškos stilistikos ir suteikianti atsainaus paprastumo. Be kita ko, tai labai praktiškas sprendimas. O štai laiptų turėklams naudota dažyta faneruotė. Ažūrine, natūralią šviesą praleidžiančia sienele, nuo laiptų buvo atsieta poilsio zona. Virtuvės ir valgomojo stalo stalviršiui pasirinkta kompaktinė plokštė, o virtuvės fasadams – dažyta ir frezuota MDF plokštė.

Suprojektuotų baldų formos aiškios ir geometriškos, gana griežtos, tad baldinių medžiagų spalvų žaismas tarsi išsklaido rimtą ir santūroką nuotaiką, suteikia netikėtumo. Interjere sudarytos įvairios apšvietimo galimybės, įrengta daug netiesioginės, paslėptos šviesos šaltinių, sukuriančių jaukią, ramią atmosferą.


Miegamojo erdvėje lova pastatyta ant žemo medinio pjedestalo – tai, rodos, nesudėtingas, tačiau funkcionalus sprendimas, pabrėžiantis kambario paskirtį ir poilsio svarbą. Kartu šis elementas suformuoja nepretenzingą, atsainią bei atpalaiduojančią nuotaiką ir sudaro galimybę pakylą naudoti kaip daiktų talpyklą. Lovūgalio siena išpiešta geometrinių formų ir spalvų kompozicija, kurios spalvų gama kartojasi visame interjere. Talpi drabužinė kambario gale atskirta stumdomąja stiklo pertvara, leidžiančia lengvai sujungti abi erdves į vieną.

Kontrastingas ir drąsus, ryškaus charakterio buto interjeras pasižymi stilistika, kurios nepralenks jokios tendencijos. Tokia charizma neišblės daugybę metų.

Nuotraukų galerija:


Žurnalas „Centras“