Puošti, dekoruoti namus, tai nuo seno mums įprasta veikla. Savo namuose norisi sukurti asmeninę, būtent mums tinkamiausią erdvę ir jaukią aplinką. Kai šeimos gyvenime atsiranda vaikai, ypatingą dėmesį skiriame jų erdvės namuose kūrimui. 

Norime pasidalinti idėjomis, kaip atsižvelgiant į tendencijas dekoruoti vaiko kambarį. Beveik visais atvejais jūsų sumanymus padės įgyvendinti „Antalio“ medžiagos ir spauda ant jų.

Spalvinamas tapetas iš Preserve.lt

Vaikų kambarių dekoravimo istorijos pradžią galima būtų priskirti karališkųjų šeimų valdymo laikams. Turtingos šeimos turėdavo visas galimybes įrengti vaikams specialias erdves, kurios atspindėdavo jų turtą bei padėtį visuomenėje. 

XIX-XXa. vaikams skiriami atskiri kambariai ir dekoruojama atsižvelgiant ne tik į finansines galimybes, bet į pačio vaiko amžių bei poreikius. Dominuoja ryškios spalvos, smagūs raštai, scenos iš populiarių vaikiškų knygų ir daugybės erdvės žaidimams.

Šiandien dekoruojant vaiko kambarį siekiama sukurti erdvę, kuri būti saugi, patogi ir, be abejo, smagi. Kad ir kokio amžiaus vaiko tai būtų kambarys.

Jūsų dėmesiui 8 tendencijos, kurios padės namuose sukurti ypatingą erdvę vaikams.

Drąsios spalvos 

Ryškios ir drąsios spalvos tampa vis populiaresnės vaikų kambariuose, ypač tokie šviesūs, gerą nuotaiką žadinantys atspalviai kaip oranžinė, rožinė ir geltona. Šios spalvos gali suteikti kambariui linksmą,  energingą ir pozityvią nuotaiką.

Spalvas sienoms dažniausiai suteikiame rinkdamiesi dažus, bet verta pagalvoti ir apie alternatyvų, praktiškesnį būdą – lipnią interjero dekoravimo plėvelę. Ypatingai turint mažesnių vaikų, dažnai sienos gali tapti drobe jų meniniams projektams ir nebūtinai tokiems, kuriuos norėtumėt išsaugoti ilgam. Plėvelė, tiksliau galimybė ją drąsiai ir daug kartų valyti, leis jums ramiai reaguoti į piešimo ant sienų sesijas ir mėgautis vaiko kūrybiškumu.

Piešiniai ant sienų 

Piešiniai ant sienų – tai puikus būdas paryškinti, pagyvinti vaikų kambarį. Nesvarbu, ar tai būtų gražus kraštovaizdis, mėgstamas personažas, ar smagus raštas, piešiniai ant sienų puiki proga suteikti žaismingumo vaiko kambariui.

Lengviausias būdas perkelti bet kokį piešinį ant sienos yra spausdinimas ant tapetams skirtų medžiagų. Nepamirškite, kad medžiagos gali būti skirtingų paviršių bei tekstūrų. Jų pagalba pasirinktas vaizdas gali įgauti gyvumo, tikrumo pojūtį.

Piešiniai Dovilės Urbonavičiūtės, TAPATU

3D sienų efektas 

3D sienų dekoravimas – dar viena populiari vaikų kambarių dekoravimo tendencija. Nesvarbu, ar tai išties tūrinė 3D dekoracija, ar ant tapetų atspausdintas 3D vaizdas, šis elementas vaiko kambariui suteiks tūrio, tekstūros, gylio ir dinamikos.

Abstraktus menas 

Paveikslas iš Preserve.lt

Abstraktūs vizualai – vis labiau populiarėjanti vaikų kambarių dekoravimo tendencija. Būtent abstraktūs vaizdai gali padėti sužadinti vaiko vaizduotę ir paskatinti kūrybinį mąstymą.

Šie vaizdai gali būti ant spausdintais tapetais dekoruotos sienos arba gali būti spausdinami ant drobės ir tapti nuostabiais paveikslais puošiančiais kambarį.

Sienų lipdukai 

Sienų lipdukai yra smagus ir paprastas būdas suteikti vaikų kambariui individualumo. Nuo mielų gyvūnų iki spalvingų raštų - sienų lipdukai yra universalus pasirinkimas bet kokio stiliaus kambariui. Taip pat, sienų lipdukai yra puiki galimybė vaikui pačiam ne tik nuspręsti, kaip atrodys sienos jo kambaryje, bet ir pačiam savo kambarį dekoruoti.

Sienų dekoravimo lipdukai iš DecoBeez

Knygų lentynos 

Sieninės knygų lentynos – praktiškas ir stilingas būdas papildyti vaikų kambarį daiktais ir dekoracijomis. Jos gali būti naudojamos knygoms, žaislams ir kitiems dekoratyviniams daiktams eksponuoti, kartu tarnauja ir kaip funkcionali sienų puošmena.

Gamtos įkvėptas menas 

Gamtos įkvėptas menas – vis labiau populiarėjanti vaikų kambarių tendencija. Nuo botaninių atspaudų iki gyvūnų iliustracijų – tokie vaizdai gali įnešti natūralios gamtos grožio į vaiko erdvę.

Jūs galite pasirinkti bet kurios tematikos gamtos motyvą ir atspausdinti jį ant tam labiausiai tinkančios tapetų medžiagos. 

Artūro Akstino, Artas Design Studio kurtas interjeras

Lubų dekoravimas

Lubos – puikus būdas suteikti erdvei dar vieną įdomų sluoksnį ir suteikti jai jaukumo. Pernelyg dažnai apie jas pamirštama. O juk lubos suteikia begalę kūrybiškumo galimybių ir turėtų būti vertinamos taip pat atidžiai, kaip ir bet kuri kita namų siena.

Tai gali būti tiesiog prie bendros kambario nuotaikos deranti spalva arba piešinys, kad ir beribis žvaigždėtas dangus, į kurį taip smagu žiūrėti svajojant.

Beveik visas idėjas lengvai ir greitai galėsite įgyvendinti pasitelkę į pagalbą ne tik kūrybiškumą, bet ir „Antalį“, kuris su dideliu malonumu parodys skirtingų medžiagų bei jų paviršių pasirinkimą ir visuomet patars, kas ant šių medžiagų geriausiai atspausdins jūsų sumanymus.

Daugiau apie interjero dekoravimui skirtus produktus antalis.lt