Vaikų kambarys – svarbiausia saugumas

Interjero autorius Rimantas Špokas

Gal tai atrodo ir keista, tačiau kai kurias mažų vaikų dideles problemas gali išspręsti ir interjero dizaineriai. Tikriausiai dauguma tėvelių jų mažiesiems pradėjus ropoti ar vaikščioti patyrė ne tik džiaugsmą, bet ir baimę, kad vaikas gali susižeisti. Pateiksime keletą pagrindinių taisyklių, kaip įrengti mažylio kambarį, kad jis galėtų jame augti saugiai.

Vaiko kambaryje nekabinkite ilgų užuolaidų. Mažylis bandydamas atsistoti gali į jas įsikibti ir taip jas kartu su karnizu užsimesti ant savęs. Ilgų užuolaidų alternatyvų šiandien apstu. Galite rasti žaismingų ir netikėtų sprendimų.

Rinkitės kuo stabiliau ant žemės stovinčius baldus. Žinoma, baldai ant ratelių čia tikrai netiks. Didelius, tačiau sąlyginai lengvus baldus – spintas, komodas – pritvirtinkite prie sienos. Ir svarbiausia – jei renkatės baldus su stalčiais, įsitikinkite, jog jie turi užsifiksuojančius bėgelius, neleidžiančius stalčių atidaryti iki galo. Patys atsargiausi gali rinktis ir spintelių, durų fiksatorius, baldų kampų apsaugas. Tokiu būdu žymiai sumažės jūsų vaiko susižeidimo rizika. Kadangi mažyliai pajutę judėjimo laisvę stengiasi savarankiškai atsistoti ir eiti, jie dažnai ieško, kur įsikibti. Nesuklysite vaiko kambaryje įrengę specialių vaikiškų laipynių.

Taip pat stenkitės atsisakyti kilimų. Už jų krašto vaikas gali nuolat užkliūti, o ir ne ypač kokybiški kilimai dažnai tampa alergijos šaltiniu.

Jeigu nusprendėte, jog mažyliui augant jo baldų nekeisite, tuomet rinkitės juos neutralių spalvų. Pagal vaiko amžių galima kambaryje keisti interjero detales, žaisti jų spalvomis ir formomis. Taip besikeičiantys vaiko norai neištuštins visos jūsų piniginės.

Ieva Semaškienė
INTERJERO FABRIKAS