Tikriausiai ne vienas naujos statybos namas dygsta užmiestyje arba ten, kur nėra nutiestas nuotekų vamzdynas ar net vandentiekis. Dėl šios priežasties labai nemaža dalis nuosavų namų savininkų statosi nuosavas elektros stoteles (generatorius), o dar dažniau – vandens siurblines bei nuotekų siurblines. Šį kartą dėmesį skirsime vandens siurbliams ir padėsime atsakyti į klausimą, kaip gi pasirinkti name tekančiam švariam vandeniui tinkamiausią vandens siurblį?


Siurblio tipas

Dažniausiai švariam vandeniui pumpuoti tinka įvairūs siurbliai. Kaip ten bebūtų, daugiausiai rekomendacijų sulaukia išcentriniai siurbliai, konsoliniai išcentriniai siurbliai ir monoblokiniai siurbliai. Tarpusavyje jie skiriasi gana ryškiai, tad apžvelkime šiuos skirtumus. Išcentriniai siurbliai yra idealus sprendimas vandens arba panašaus klampumo skysčių perpumpavimui. Juos sudaro velenas (generuojantis išcentrinę jėgą), guoliai ir korpusas.

Konsoliniai išcentriniai siurbliai sudaryti iš dviejų diskų, tarp kurių yra besisukantys sparneliai, sukuriantys išcentrinę jėgą. Monoblokinis siurblys yra tik iš vieno bloko (tik darbo rato) sudarytas siurblys.

Siurblio galingumas

Gėlam vandeniui pumpuoti reikės pakankamai galingo siurblio. Prieš pirkdami į tai atsižvelkite ir ieškokite tokio varianto, kuris patenkintų poreikius jūsų name. Jeigu reikia tik labai minimalaus sprendimo (dušui ir vienam čiaupui mažame sodo namelyje), tai pakaks ir pačio kukliausio siurblio, bet, jeigu name gyvens daugiau žmonių arba yra laistymo ir kiti poreikiai, turite dėl galingumo konsultuotis su specialistais.

Siurblio kaina

Koks patarimas pirkėjams be užuominos apie kainas? Patys paprasčiausi siurbliai kainuoja apie 100-200 eurų, tačiau jų galingumas tenkins tikrai ne kiekvieno vartotojo poreikius. Gėlam vandeniui skirti siurbliai yra iš esmės pigesni, bet tai tikrai nereiškia, kad būtina pirkti patį pigiausią. Geriausia yra pasitarti su specialistais, kad jie pateiktų rekomendacijas.