2022 m. birželio 29d., Vilnius. Vilniaus dailės akademija informuoja, kad birželio 30 d., ketvirtadienį, VDA parodų salėse „Titanikas“ atidaromos dvi įdomios parodos. 17 val. VDA parodų salių „Titanikas“ II aukšte  (Maironio g. 3, Vilnius) atidaroma paroda TARP, pristatanti Akademijos magistrų baigiamuosius darbus, o 18 val., I-ojo aukšto salėje bus atidaryta „Jaunojo dizainerio prizo“ dalyvių paroda bei paskelbti konkurso nugalėtojai.

TARP tai Vilniaus dailės akademijos bendruomenės ir šešių Dailės istorijos ir teorijos katedros studenčių-kuratorių projektas, pristatantis specialiai parodai atrinktus šių metų magistrantūros programų absolventų darbus. Pasak organizatorių, ši paroda atskleidžia gilias Vilniaus dailės akademijos bendruomenės universalumo ir bendradarbiavimo tarp skirtingų meno disciplinų tradicijas. Be to, šioje parodoje puikiai veikia „studentai studentams“ bendradarbiavimo modelis, kai dailėtyros ir kuratorystės programos studentai tampa savotiškais tiltų tarp jaunųjų menininkų ir publikos tiesėjais:  menininkams sudaromos puikios sąlygos prisistatyti žiūrovams, o pastariesiems atrasti naujus talentus.   

„Kurti konceptualią parodą, apžvelgiančią labai platų Akademijos meninį lauką – sudėtingas uždavinys. Pasirinkome skirtingoms interpretacijoms draugišką parodos koncepciją, kurią puikiai apibūdina parodos pavadinimas TARP, – pasakoja viena parodos kuratorių, VDA studentė Viktorija Mištautaitė, kviečianti žiūrovus kartu su menininkais patirti savotiško nesvarumo būseną ir nerti į interpretacijų šulinį. 

„Kviečiame ne tik patirti, bet ir nagrinėti būsenas tarp kraštutinumų: atrasti pilkumą tarp juodo ir balto, šnabždesį tarp tylos ir garso, vidurkį tarp daug ir mažai ar plūduriuoti neapibrėžtoje erdvėje tarp taško A ir taško B ar patirti visą emocijų spektrą. Mes kaip vorai pynėme naujus tinklus, akimis ir širdimis vertindamos jaunųjų menininkų idėjas ir galų gale pristatome sunkaus darbo kulminaciją – parodą TARP!“, – pasakoja jaunosios parodos kuratorės. 

Parodoje bus eksponuojami šių metų VDA magistrantūros absolventų darbai, kuriuos atrinko ir pristato parodos kuratorės ir katalogo sudarytojos: Karolina Kontutytė, Emilija Lipska, Justina Markevičiūtė, Marija Martinaitytė, Viktorija Mištautaitė, Monika Pakerytė. Drauge su kuratorėmis parodos grafinį dizainą kūrė jaunoji VDA grafikė Jonė Dūdaitė, o ją eksponuoti padėjo jaunieji VDA interjero dizaineriai Akvilė Stundytė ir Vilius Baranauskas. 

Pasak VDA studijuojančių parodos organizatorių, ekspozicijoje pristatomi ne tik keturių Akademijos fakultetų, bet ir labai skirtingų meno sričių magistrantūros absolventų baigiamieji darbai nuo tekstilės iki tapybos, nuo dizaino iki scenografijos. Parodoje bus galima pamatyti ne tik baigiamuosius lietuvių, bet ir šiais metais VDA pabaigusių magistrų iš Ukrainos darbus. 

Paroda „Tarp“, VDA parodų salių „Titanikas“ II aukšte, veiks iki liepos 30 d. 

„Jaunojo dizainerio prizas“ – tai kasmetinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti perspektyviausius dizaino studentus ir įvertinti jų baigiamuosius darbus. Šiais metais konkursas organizuojamas jau dvyliktą kartą, o vertinimui pateiktos 62 paraiškos, kurios išskirstytos į keturias kategorijas: produkto, komunikacijos, mados dizainas ir dizaino tyrimų. Šių metų konkurso nugalėtojai bus paskelbti taip pat birželio 30 d. 18:00 val. iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. Iš karto po apdovanojimų, parodų salėje „Titanikas“ I-ojo aukšto salėje duris atvers geriausių konkurso darbų paroda, kuri  taip pat veiks iki liepos 30 dienos.

 Visos VDA galerijose rengiamos parodos – nemokamos. Maloniai kviečiame apsilankyti. 

 

#Įvykiai #Parodos

2022-06-29